bugün

mustafa kemal atatürk'ün bir sözü.
atatürkün söylemediğine dair şüphelerim olan sözdür. zira bir insanın ne olarak doğduğu ona bir üstünlük veya alçaklık getirmemelidir. ben de 4 kilo 250 gram doğdum ama bununla gurur duymuyorum. söylenmişse bile çok ırkçı bir söylemdir.
atatürk'ün türk kelimesinin içine sığıdırdıklarına bakarsak pekte yadırganöayacak durum çünkü atatürk türk derken milliyetten değil aslında bir kültürden bahsetmektedir. türklük sözcüğünün içine doğruluk, dürüstlük, insan sevgisi, ulviyet, ilim gibi bir çok pozitif düşünceyi sığıdırmıştır. böyle bir kültüre mensup olarak doğmak elbette üstünlüktür.

türk kelimesi 1950 li yıllardan sonra daha çok milliyet olarak algılanmaya başladı. bu yüzden faşizan fikirlerle söylendğini hiç sanmıyorum.
bu sözün atatürk'le alakası yok gibi. atsızcıların göt ve bacaklarından çıkabilme ihtimali her ne kadar yüksek ise bir o kadar da kesindir. unutmayınız düşünebilen yegane hayvan oluşumuzdandır ki ''hayattaki yegane üstünlüğümüz insan doğmaktır''
bir kafatasçının cümlesidir.atatürk söylemişse, o da faşistin önde gidenidir.
ataturk'e yaftalanmis bir soz.
Ulu önder Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ün normal vatandaş Türklere hitaben

Ben de sizin gibi basit bir Türküm! sizden hiçbir farkım yok benim üstün olduğum meziyetlere ve konulara siz de Türk olduğunuzdan Dolayı ulaşabilirsiniz Hepiniz bir Atatürk olabilirsiniz!

Manasında söylediği sözdür.

ve evet Türklük bir üstünlüktür.

Türk olarak doğup Türk olarak yaşayabildiğin sürece!

Hiçbir baltaya sap olamamış ecdadların torunları bu üstünlüğü ve gururu anlayamaz.
"milliyetçilikte anlamadığım şey, milliyetçilerin başka milletleri sebepsiz yere aşağılamaları değil, kendi milletlerini sebepsiz yere yüceltmeleridir."
(bkz: karl kraus)
(bkz: ulu önder türk olmakla gurur duyuyor bazılarını götüne batıyor)

aa pardon bu devirde türküm demek yasaktı dimi ?

kürdüm,pekekeliyim,eziliyom demen lazım yoksa faşistsin,ırkçısın...
Atatürk'ün sonuna kadar haklı olduğu sözdür lakin bazıları Türklüğün bir ırk olarak üstün olduğunu değil bir ulus olarak üstün olduğunun belirtmek istendiği bu söze faşistçe gibi çirkin ithamlarda bulunmuşlardır.Türk olmak gurur duyamayan insanların Türklük'ün ne demek olduğunu bilmedikleri için hatta belkide türk olmadıkları için bunu anlayamazlar.
atatürk, bu cümleyi, ben de sizin gibi basit bir türküm ve sizden hiçbir farkım yok, benim süper olduğum konulardaki meziyetlere siz de sırf türk olduğunuz için ulaşabilirsiniz anlamında söylemişse, atatürkün bütün karizması sıfırın altına düşmüş demektir. mesela diyorum, ben ingilizsem ve üstün özelliklere sahip bir ingilizsem; diğer ingilizler neden sırf ingiliz oldukları için bendeki üstün özelliklere sahip olabilsinler? siz de gördünüz ki üstün özelliklere sahip olmam ingiliz olmamadan kaynaklanmıyor, ingiliz olmam da üstün özelliklere sahip olmamdan kaynaklanamaz. o halde başlıktaki cümleyi sarf eden bensem faşistimdir. yok ,eğer atatürk sarfetmişse o da faşisttir.
atatürk her fırsatta türklüğünü övecek sözler söylemiştir. tabi bunu kabul etmeyen, etmek istemeyen kişi çoktur. Neden bir kişi türk olduğundan övününce faşist olur ? hemen vururlar ırkçi, faşist damgasını. Necip Fazıl ne güzel demiş;

Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

Amg un Amerika'sında 73.5 milletten adam olur; "I am american" der biter. Biz de ise rte bile çıkar " yoooooğ demicen ne mutlu türküm diyene demicen, o zaman çıkar ne mutlu küdüm diyene der" bi adamın kanı bozuk olursa daha fazla birşey söylemesine gerek yok. bunu başa koyanların gö*üne de alem çaksın.

Türk olmak büyük şereftir. Biz türküz gurur duyarız!
ulan bre kâfirler, bir bebek dünyaya gözlerini açınca;
''vay amına koyim bi türk daha kazandıııık yuppiiii'' diye sevinç nidaları mı atıyorsunuz boş ve loş tenhalarda?
böyle nidalar atıyorsanız benden uyarması, ''bu şekilde sevinmeyin!!!''.
o çocuğun babasının safkan bi zenci olmadığı ne malum...
bence gidin bi dna testi filan yaptırın, sonra da ilk atalarınızı filan araştırın türk olduğunuz kesinse sonra bu nitelikli doğmalara taparsınız.

ayrıca ''ne mutlu türküm diyene'' diyen her götü boklu türk olsaydı, kıyamet kopmuş olurdu.

ha bi de bu da çok faşizan bi söylem değil mi?

(bkz: ne mutlu türküm diyene)

tartışmalara açıktır.
bir tercih ve çabanın sonucunda elde edilmemiş bir şeyin mutluluğa, gurulanmaya vesile olması ve bunu da bilimsel bir gerçekmiş gibi rasyonel bir zemine oturtma gayreti güdülmesi hem komiktir hem de zavallıcadır. türküm ve türk olduğum için kendimle ne kadar gurur duysam azdır, bir kürt, ne mutlu kürdüm diyene gibi abidik bir davanın peşinden sürükleniyorsa, kesin kanı bozuktur mealindeki sürrealist yaklaşım; gayriihtiyari bir şekilde gerçekleşmiş etnik bir mensubiyetin neresinden bakılırsa bakılsın, mutluluk kaynağı olduğunu izah etmeye güç yetirecek düzeyde delkanlı olmadığını ıspatlar. ben türküm gurulanmalıyım; o kürt yerin dibine geçmeli cümlesi ve bunu can ı gönülden sarfedenin ahlaki tutumunu tayin eden ultra milliyetçilik damarları çoktan yerin dibine geçmiştir.

mesela diyorum; türk olmasını üstünlüğüne sebep sayan ve türklük ayrıcalıktır diyen insanın; gerçekte türk olmadığını etnografik dayanaklarla ıspatladığınızda bu gururdan vazgeçip, tüh be yıllarca boşuna gururlanmışım, mı diyecek? türk olmanın üstünlüğe gerekçe olduğunu kabul eden insanın türk tanımında var olan üstünlüğe eyvallah diyelim ve kabul edip, tamam türk eşittir üstün diyelim. peki bu üstünlüğe vakıf olabilmek için ne tür bir çaba sarfettin sorusuna cevabı ne olacak acaba? bence böyle gaydırı guppak bir üstünlük iddisı olan insanın kendisi değil de babası ve annesi gururlansın. çünkü sözkonusu şahsın mensubiyetinden mesruriyet duyduğu millete dahil etme çabası ilk etapta anne ve babasının kararı ve bir takım faaliyetleriyle oluyor. ya da bakıp bakıp gülelim.
atatürk'ün söylediği rivayet edien söz.
olaya bu bakış açısıyla bakarsak *;
türk devletini kuran bir insanın, bu devleti kurarken çektiği zorlukları da göz önünde bulundurmak gerekir ki, bu kavramın önemini belirtmek ve sahip çıkılması gerektiğini vurgulamak istemiş olabileceğini düşünülmesi lazım . tarihi değerlendirirken o zaman ki koşullara göre değerlendirme yapmak, daha sağlıklı bir yöntemdir.
tabi atatürk'ü hala hazmedememiş olanlar, konuyu fırsat bilip yüklenmeleride doğaldır.
amerikanın israilin taşşağını yalayan teröristler bilir neden türklüğün üstün olduğunu. biz aynı anda ingiliz, fransız, anzac, italyan ordusunu bu topraklardan def etmiş bir milletiz. onlar dilenirler. yüce türk milleti toprağını söke söke alır. napolyonun dediği gibi türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. hayır benim anlamadığım hem ırkçı diyorlar adama sonrada git araştır soyun türk mü diyor. e pezevenk soyumun türk olduğundan şüphe ediyorsan adama nasıl ırkçı dersin. kendide bilmiyor cahilce savunuyor işte..
su götürmez gerçektir. asla büyük resmi görememiş göremeyen ve göremeyecek olan, bilgi edinmeden küfürlü fikir beyan edinmeyi aydınlık sanan ve asla bilgi edinme ihtiyacı hissetmeyen, gerekli gereksiz it dalaşına girmeyi erkeklik zanneden, neye inandığını bilmeden insan yakmayı müslümanlık zanneden, götünü açıp iki tuborg içip herkesin altına yatmayı/üstüne çıkmayı modernlik zanneden, çocukken dayatılan şeyleri doğa kanunu sanan, 30 yılda 3 tane salak saçması konuyu çözemeyen, olduğu yerde tepinen, icraatte hiç olan, karşısındakine süper saygısız olan ve gazdan ibaret olan üstün bir ırkın mensubu olmak son derece üstünlüktür.

tanrı türk ü korusun ve yüceltsin.

edit: doğarken ırk seçmek de zaten üstünlük belirtisidir, bir kanıt daha.
(bkz: siktiriniz gidiniz)

edit: öyleyse atatürk iddia edildiği gibi müslüman değilmiş, kuranda üstünlüğün ancak takva ile olacağı söylenirken, atamız türkümüz ne ayak bunu söylüyor ? yoksa gerçekten sabetayist mi he ? yemedi mi ? sıçtınız mı ? ırkının üstünlüğünden bahseden yoldan sapmış yahudilerdir, onların adetini yerine getiren ve müslüman gibi görünene de sabetayist diyoruz . mka sabetayisttir.
bir lideri sevmenin, onun tüm fikirlerini onaylama anlamına gelmediğini hatırlatan söz. ne kadar atatürkçü olsam da bu sözü biraz fazla milliyetçi görüyorum. ırk bir ayrıcalık değildir tıpkı din gibi. insanları bu değerler ile yargılayamaz, kategorize edemezsin.

ama ben sırf atatürk hayranıyım diye bu sözünü de bir şekilde benimsemeye kalksaydım, atatürkü putlaştırmış ve kendi benliğimi hiçe saymış olurdum.
Atamızın unutturulmak istenen sözü. Mustafa kemal'in türkçü kimliğinin olmadığını sayıklayanların görmezden geldiği.
Başbuğ Atatürk'ün Türkçü ve ırkçı olduğunu kabul edemeyenlerin görmezden geldiği söz.
Kusura bakmayin faşist sóylemdir.( Türklük üstünlük degil dir yada daha dogrusu herhangi bir milletden olmak ustünlük belirtisi olmaması lazım.) ama daha o dönem milliyet duygusu bile yerleşmemişti belki yani mecburen biraz gaz vermek lazımdı millete muhtemellen. Ama işte keşke başbug bilseydikki bu millet o kadar gerzekki 100sene sonra bile bu lafı halen kullanabilir.
"işte o kadar malsın" diye cevap verilmesi gerekir. hz. muhammed (sav) veda hutbesinde;
"Ey insanlar! "Rabbiniz birdir. Babanızda birdir. Hepiniz Ademin çocuklarısınız. Adem ise topraktandır.Arabın arab olmayana arab olmayanında arab üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur.Üstünlük ancak takvada, Allahtan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız Ondan en çok korkanınızdır. "Azası kesik siyahi bir köle başınıza amir olarak tayin edilse sizi Allahın kitabı ile idare ederse onu dinleyiniz ve itaat ediniz." demiştir. kalkıp salak salak ideolojilerle zihinlere tecavüz etmenin gereği yok. çok gurur duyulacaksa "doğru düzgün yaşadım. benim olmayan el uzatmadım." demek yeterlidir.
Başka bir baltaya sap olamamış yazar başlığı.
Doğumsal hadiseleri çok afederseniz bir bok sanan yazar beyanı.