bugün

entry'ler (21)

yavuz igret

roportajlarına göre geceleri kendisiyle konuşuyormuş günün büyük bölümünü seslendirmeyle geçiyormuş. uzun boylu ve bir çok dizi filmlerde rol aldığı söyleniyor.

bana herşey yakışırdaki görünmez adam

Kanald D'deki bana herşey yakışır programında sesi gelipde kendisini göremediğimiz adam. Hep merak ettim kimdir diye en sonunda öğrendim yavuz igretmiş. (bkz: yavuz igret)

bütün kızlar güzel

Klasik bir azgın erkek sözüdür nefes alsın yeter gibisinden.

televizyondaki en iyi dış ses

Bende yemekteyizinki beğenmiyorum en iyisi bana herşey yakışırdaki adam.

televizyondaki en iyi dış ses

Televizyondaki programlardan dış ses içinde sesi en karizmatik çıkandır. Örneğin ; bana herşey yakışırın dış sesi yavuz igret. (bkz: yavuz igret)

kitap ve kahve

Kitab okuyanların vazgeçilmez ikilisine denir.

sözlük yazarlarının favori kitapları

Yazarların okudukları kitaplar arasında en beğendiği kitaptır. Örneğin dublorün dilemması.

ygs sonuçlarının 1 nisan şakası olması

Rüyamızda bile göremiyeceğimiz bir gerçek.

unutulmaz film replikleri

Yazarların film izlerken etkilendiği sahnelerdeki sözlerdir. Örneğin ; televizyonla büyürken milyoner film yıldızı yada rock star olacağımızı sandık...ama olmayacağız...bunu yavaş yavaş öğreniyoruz...ve çokça kızgınız... (bkz: fight club)

doğruluk mu cesaret mi anıları

genelde genç yaşta oynanan doğruluk mu cesaretlilik mi oyunu bazı iyi , kötü anılar bırakabiliyor. Örneğin ; cama taş atıp kaçmak , zillere basmak , sevdiğin kişinin ismini söylemek.

100 kiloluk kıza kuşum demek

Kızın egosunu tatmin etmek için söylenen sözdür. (bkz: ego)

yazarların çocukluk dizileri

Yazarların 7-18 yaş grubundayken izlediği dizilerdir. Örneğin ekmek teknesi.
(bkz: ekmek teknesi)

leyla ile mecnun

Fuzili'ye ait ünlü bir mesnevidir. Günümüzde leyla ile mecnun dizisinin yanı sıra bazı şarkılardada söz konusu oluyor.

sabah koşusu

Formda kalmak , formu korumak için sabah erken saatlerde yapılan koşulardır.

muhsin yazıcıoğlu

1954 yılında doğmuştur. Büyük birlik partisini kurmuştur . Ükücü olarak bilinir. 2 tane öz çocuğu vardır.

orhan veli kanık

13 Nisan 1914 doğumlu bir türk şairdir. 36 yıllık yaşamında şiirlerinin yanı sıra hikâye, deneme, makale ve çeviri alanında eserler sergilemiştir. 14 kasım 1950 yılında beyin kanaması geçirerek istanbul'da Vefat etmiştir.
(bkz: istanbul)

tam mesaj atacaktım sen aradın

Karşınızdaki kişiye mesaj atarken tesadüfen sizi aramasıdır. Türklerin klasik yalanı olarak bilinir.

istanbul

Türkiye'nin bir ilidir. Türkiye'nin en yüksek nufüsüna sahip ildir. Plaka kodu 34'dür. Eski adı consantine'dir.

eskişehirin en çılgın etkinliği harlem shake

Türkiye Eskişehir ilindeki gerçekleşicek büyük bir organizasyondur. Bu organizasyonun 31 mart pazar günü saat 15:00'da espark girişinde yapılması planlanıyor.

yatcaz kalkcaz

'Yatıcağız' ve 'kalkacağız' kelimelerinin tarzanca halidir. Gülşenin bir şarkısıdır.