1. 1.
  eskiden show tv'de yayınlanan ve hasan kaçan tarafından senaryosu yazılan bir dizi.
  5 -3 ... zall
 2. 2.
  istanbul'un bir mahallesinde geçen, karakterleri ile ün yapmış alaturka bir dizi. türk dizi tarihinin en baba yapımlarından birisi. yeniden yayınlanmaya başlasa güzel olur.
  5 ... çakan adam
 3. 3.
  atv de yayınlanırken severek izledigim, cengiz karakteri gidince tadı iyice kacan, bir zamanların pazartesi aksami nesesi olan dizidir.
  3 ... painkiller
 4. 4.
  sonralari siçan bi dizi.
  2 -3 ... hermoni granger
 5. 5.
  gelmiş geçmiş en başarılı dizilerden bir tanesi idi. cengiz gittikten sonra tadı bir nebze kaçmış olsa da,yine de seyrediliyordu.bir de bu dizi bittikten sonraki dönemlerde açılan açılmayan ne kadar fırın varsa adının ekmek teknesi olması çok ilginçtir.esnaf meğerse iş yerine isim arıyormuş da bulamıyormuş.
  4 ... brhmbl
 6. 6.
  Kült bi dizi idi, pazartesilerimi ışıl ışıl yapan her karakteriyle cuk diye oturmuş ah keşke şu çengelköyümün şu güzelim köşesinde yaşasam dedirten, hatta (bkz: kirli nin kulübesi)nde bile yaşamayı göze almayı düşündürten sevimli dizi. itiraf edeyim Fırıncı nusret babanın 5 tane melek gibi kızının olması gözümde onu ratinglerde birinci sıraya yükseltmiştir. severdim bu diziyi hemde çok.
  1 ... cnnturk
 7. 7.
  gerek konularıyla, gerek karakterleri ve yaşamlarıyla tamamen bizimle özdeşleşen reklamlarında denildiği gibi* 'ekranların en alaturka dizisi' sabah 9.30 10.00 gibi tv açaıp kanalları gezerseniz eski bölümlerini seyredebilirsiniz.*
  2 ... yamato ishida
 8. 8.
  burak bora anad. lisesi öğrencilerinin lise hayatını oluşturan lezzetli(!) dürümcü.
  neyle ve nasıl hijyenik ortamda yapıldığı merak konusu olsa da yenirken akla getirilmek istenmeyen öğle tenefüslerinin favori mekanı.
  ... hoppipolla
 9. 9.
  türkiyedeki yapılan dizilerin en güzellerinden olan dizi şiirlerle olan sohbetlerle dikkat çekmektedir. picanıyla, kirlisiyle herodotuyla, dayısıyla sıcak bir ortam oluşturularak çekilen dizidir.
  1 ... andlee
 10. 10.
  showtv de an itibariyle tekrarları gösterilemesiyle sevenlerini bir nebze mutlu eden dizi.
  ... cnnturk