bugün

entry'ler (378)

nuga

Fiskobirlik tarafından üretilen kahvaltılık çikolatalı fındık kreması.
Markette öyle boş boş gezerken üzerindeki fiskobirlik yazısını görüp düşünmeden aldım. Bir Torku Banada yiyicisi olarak söyleyebilirim ki fiskobirlik nuga ikisinin de (nutella ve torku) onurunu kırar, incitir, yüzünü kızartır. Çiçek Abbas karşısındaki şakir'e döndürür.
Palm ve trans yağ içermemesi ve %16 fındık da cabası. Yiyiniz içiniz israf etmeyiniz efendim.
görsel

reyhan ediş

Türküleriyle ilk tanışmam 2013 yılında olan sesi güzel, kendi güzel sanatçımız.
Kendisiyle alakalı ilk paylaşımıma şuradan ulaşabilirsiniz.
https://www.uludagsozluk.com/e/18390254/

Baktım hala ulusözlük türkü sevenler derneği tarafından başlığı açılmamış, Bi el atayım dedim.
görsel

https://www.youtube.com/watch?v=KWgV2eEreEA
https://www.youtube.com/watch?v=ac6pJ_oJBBg

pamukkale üniversitesi

Mühendislik fakültesinde okuyanların yeşillendirmesini istediğim üniversite.

içimizdeki şeytan

görsel
Sabahattin Ali romanı. Atsız Reisle ile kendini anlatırmış kitapta. okuyup görelim bakalım.

adam fawer

Olasılıksız kitabından sonra Empati kitabını okumaya başladığım yazar.

Kitaplarla ilgili söyleyecek fazla bir söz yok. Kesinlikle muhteşem kitaplar. Eleştirilecek tek yanı kitaplarında fazlaca karakter bulunması. Buda kitabın başlarında dur amk bu kimdi demenize yol açıyor. Fakat 60-70 sayfayı tamamladığınızda tüm kahramanlar yerine oturuyor.
Velhasıl güzel sözlüğümün ağır abazanları, ak trolleri, kara trolleri. Okuyun. *
Dikkat Spoiler içerir.

görsel

devlet

Eflatun'un sağlıklı ve mutlu bir toplum hayatı için düşündüğü devlet anlayışını anlatan kitabı.

--spoiler--
Ölçmesini bilmeyen bir adam, onun gibi bilgisiz birçok kimse boyunun dört arşın olduğunu söylese, kendinin böyle olduğuna inanmayacak mı sanırsın?
--spoiler--
*

nihal candan

Tek başına tuvaletini yapıp yapamadığını merak ettiğim dişi kişi.

bu sıcaklarda ne yapmalı sorunsalı

(bkz: montla sıç)

milyonlarin bacisi

Artık hangi fotoğraf işleme proğramını kullanıyorsa, bir bok bilmeyen yazar.

Bir mesaj uzağındayım canım. Ağır photoshop bilgimle seni şu noise çukurundan çekip alabilirim.

yılmaz özdil

Anlayana davul zurna saz… Anlamayana, türküyle oy toplayan Selahattin Demirtaş’ın sazını soksan az.

Reyiz yapma böyle şeyler. Bu nasıl laf lan. *
http://www.sozcu.com.tr/2...l/davul-zurna-saz-893489/

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

Antalya yat limanı

görsel

saat 2 de köşe başında buluşalım

(bkz: baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor)

türk vatandaşlığına geçmek isteyen norveçli

görsel

1 ay önce uyarmıştık ve engellemeler başladı

çirkinlik abidelerinden zallında içinde olduğu bilgi içerikli video.

ya zall siktirme belanı. az çeki düzen ver lan kendine. o üzerindeki tişört nedir lan öyle. serkan götünden ders al biraz. adamın paçalarından bildiğin karizma akıyor.

ac dc dinleyen kiz a ciddi bir ikaz

teklif olarak değerlendirmenin daha doğru olacağı ikaz.
tanımı yaptıktan sonra siz değerli üşengeç arkadaşlar için özete geçiyorum.
1. paragraf=sözlük ahalisine bir selam. üzerinize titriyor ve terliyorum can alıcı nokta.

2. paragraf=giriş sözleri

3. paragraf=kısa bir betimleme
4. paragraf=nickine göre değildir değerlendirmem, haberiniz olsun.
5. paragraf=ac dc dinleyen kızın tanımı
6. paragraf=ac dc müziği değil kızı istiyorum.
7. paragraf=ac dc müzik tanımına devam.
8. paragraf=ac dc müzikte neler anlatılır.
9. paragraf=müzik hakkındaki görüşleri.
10. paragraf=ac dc dinleyen kızın analizine giriş.
11. paragraf=hayalindeki ac dc dinleyen kız anlatılmış.
12. paragraf=okuyanı sıkmamak için biraz komiklik.
13. paragraf=kızın yaşamı ve yaşam tarzı ile ilgili görüşler.
14. paragraf=(boşluk)
15. paragraf=nickten kızın bir içim su olduğunu anlamış.
16. paragraf=dünya böyle bir kız için fazla çirkindir.(kız olsam bu paragraf için verirdim)
17. paragraf=kıza yavşamalar.
18. paragraf=ona bakarak ereksiyon olabilirmiş.
19. paragraf=ac dc dinleyen kız karşısındakini heyecanlandırırmış ve bunu bilerek yaparmış.(bildiğin kevaşe demişsin aga, bu kız sana vermez)
20. paragraf=kızı dinlediği müzik gibi kıpır kıpır hayal ediyor.
21. paragraf=ikaza başlıyor.
22. paragraf=kendini pazarlıyor. (iyiyim, güzelim, temizim, bakirim falan)
23. paragraf=tuhaf bir şakınlık içindeymiş.(duyanda ilk yavşadığı kız bu sanacak)
24. paragraf=kıza yazıyor, öğütler veriyor. abazalara dikkat et. gazozunu açmak isteyenlere izin verme gibi.
25. paragraf=çapkınların kucağına düşme, ziker atarlar diye öğütlere devam.
26. paragraf=bildiğiniz klasik yalanlar. ilksin, teksin falan.
27. paragraf=bana gel
28. paragraf=yalamaya devam. çok güzelsin falan.
29. parağraf=bana gel, pul koleksiyonumu gözterecem sana.( bunu en başta dese milleti yormayacak.)

şonuç=bu hatun (harun abi değilse tabi) bu adama vermez.!

sözlükteki jigolo yazarlar

emekçi yazarlar grubu.

attım fava bekliyorum.
görsel

konut alımında devletin 15 bin lira yardım etmesi

anasının hayrına yapılmayan yardım.

ilgilenmediğim için tam olarak incelemedim. Ama bes (bireysel emeklilik sistemi) ile aynı bokun yeşilidir.

şöyleki;
sen paranı harcamazsın. atıyorum 10 yıl boyunca bankada biriktirirsin. devlet bu parayı kullanır. 10 yıl boyunca biriktirilen paranı kullandığı için devlet senin eline bir miktar fazladan para verir.
*

sözlükten biriyle evlenmek

Sözlükte kız var mı ki sorusunu akıllara getiren eylem.

hacı benim bildiğim tek sweet lady var. Onuda kuklaya alacaz.

zall ı eksilemek

istemsizce bir gülümsemeye sebep olan eylem.
Az önce gayet iyi sayılabililecek bir girdisine bastım eksiyi.
sonuç: Bir anda sevgi pıtırcığına döndüm resmen. Dört bir yana gülücükler saçıyorum.
görsel

evlenilecek bey piyasası

en yüksek değerin batı ve akdeniz tarafında bulunan beylere verildiği bilinmekte.
misal tekeoğullarından bir bey almak isterseniz minimum 10000 büyükbaş, 20000 kadar küçükbaş sahibi olmanız gerekebilir. ramazanoğulları ve menteşeoğullarından alınanacak beyler de hemen hemen aynı miktarda mal varlığı gerekebilir.

candaroğulları ve osmanoğullarından bir bey talep edilirse biraz daha uygun bir fiyat biçilebilir.8000 büyükbaş, 15000 küçükbaşla alım yapılabilir.

dulkadiroğullarından alınacak bir beyde ise fiyatlar biraz daha makul. 5000 büyükbaş, 10000 küçükbaşla getirisi yüksek bir bey alımı yapılabilir.

bunların hepsi beni aşar. daha uygun bişey yokmu. yerli yabancı fark etmez diyen bey alıcıları için trabzon rum imparatorluğundan çakma bir bey tavsiye edilebilir. * bu bey alımıda size yaklaşık 5000 büyükbaş,5000 küçükbaşa malolacaktır.

elektron akar mı uludağ sözlükten bildirdi.