bugün

reaksiyon

aksiyonun hız kesmediği dizi. dengeler anlık olarak değişiyor. oyuncular bir bir ölüyor. kurtlar vadisinin ilk sezonunu andıran bir tempo var. lakin bu akıcılığı korumak istiyorlarsa diziyi 40 bölüm kadar çekip final yaptırmaları lazım. ayrıca zamanın modasına uymuş cemaate alenen giydiriyorlar. araştırmacı gazeteci mehmet baransuyu simgeliyor diyeceğim ama bu kadar alenen gönderme yapılırken tip olarak da ona yakın birini seçebileceklerini düşünüp vazgeçiyorum. diğer ihtimal aytaç ... (soyadını hatırlayamadım) isimli gazeteci olması. performans olarak dayının yancılığını yapan abbas karakteri en başarılı gibi duruyor. karikatür olmaya çok yakın bir tip ama oyuncu çizgiyi iyi koruyor. berkan şal (namı diğer hayalet) biraz daha rol alabilse iyi olacak ama kadro kalabalık olduğu için az görünüyor haliyle. gördüğüm tek handikap kadın kastın başarısız olduğu. oyuncu seçiminin yanlış olması bir yana senaryo ekibide pek üzerinde durmamış gibi kadınların. sadede gelecek olursak, bu sezonu hakkıyla bitirecek gibi duruyor ancak önümüzdeki yıl veya yıllarda devam edebilmesi için senaristlerin çok iyi çalışması lazım. aksi takdirde suskunlar ve ezelin 2., lostun 6., preson breakin 3., geniş ailenin 4. sezonuna benzeyeceklerini tahmin ediyorum * (benimde işim gücüm yokmuş hepsini izlemişim)