bugün

entry'ler (21)

tatilsevinci

kısa süre önce iflas eden ve borçlarını ödeyemeyecek duruma gelmiş online tatil sitesi. ayrıca genel müdürleri cezaevine girmiş.

http://www.tatilsevinci.com

çocuklarla girilen komik diyaloglar

-adın ne senin bakim?
-söylemem, sen bul.
-hımmm. baş harfini söyle bakim o zaman.
-ebru..

hsbc

dünya çapında birçok şubesi bulunan modern görünümlü tefeci.

jupp derwall

"taraftarın takımı asla kazanamaz, çünkü hiç sahaya çıkmaz." diye harika bir laf etmiş efsane futbol adamı.

david dundas

1976 yılında çıkardığı "jeans on" adlı single ile dikkat çeken ingiliz şarkıcı.

ali sami yen stadyumu

türk futbol tarihinin yaşayan en önemli tanığıydı.

two size

ırkçılığın bir adım ötesine geçmeyi başarmış ünlü gazeteci yılmaz özdil'in unutulmaz eseri.

gürol ağırbaş

erkan oğur ile birlikte çok başarılı bir işe imza atmış nevi şahsına münhasır müzisyen.

(bkz: köprüler iki dünya)

kokain

"ne çileği lan" cümlesinde adı geçer.

(bkz: kullanan bilir)

istanbul

yalnız insanların kalabalığına ev sahipliği yapan şehir.

sikkim

çok dramatik bir biçimde ilerleyen the way back filminde çinli köylünün "sikkim'e gidien bir patika var" lafı ile "neresi lan bu sikkim?" diye sormama sebep olmuş otonom bölge.

biutiful

sorularıyla insanı köşeye sıkıştıran, boşluğuna sertçe sorular indiren, yutkunmana imkan vermeyen, nefes alırken acı çektiren bir film.

ali sami yen

"en eski spor arkadaşımız olan fenerbahçe kulübü'nün ilk adımlarında da takımımızda çalışmış olan galatasaraylılar emek vermiştir. bizden sonra teşekkül eden bu ilk kulüpte de kendimizin bir katkısını görmek ve şeref hissesi almaktan zevk duymaktayız. fenerbahçe ilk kurulduğunda bizim için yabancı memlekette rastlanmış bir vatandaş gibiydi. ona manen ve maddeten ihtiyacımız vardı. ondan dolayıdır ki fenerbahçe'yi takviye etmek ve bir rakip yaratmak için bizden ayrılan hasan fuat, hamit hüsnü, hasan kamil, galip, ismet, hikmet gibi arkadaşlarımıza gücenmedik ve onları sevmeye devam ettik." - ali sami yen

bir zamanlar anadolu da filmindeki muhtar

son yıllarda izlediğim en iyi nure bilge ceylan filmi. ercan kesal için ayrıca bir parantez açmak gerek. sanırım kendisi geçtiğimiz seçimlerde ceceli köyü muhtarlığına adaylığını koymuş, kazanmış ve bu görevi yürütmektedir. yoksa bu oyunculuğun farklı bir izahı pek mümkün gözükmüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=ngUq7n-ds-c

cristiano ronaldo dos santos aveiro

george best kendisi için "bugüne kadar birkaç yeni oyuncudan 'yeni george best' diye bahsetmişlerdi ama bu ilk defa benim için iltifat oldu." demiştir.

harry kewell

"türk futbolunu yakından takip etmiyorsanız ve bir galatasaraylı taraftara, takımlarının en iyi 4 takım arasında olup olmadığını sorarsanız, sizi vurabilir." diyecek kadar olayı kavramış yıldız futbolcu.

neşet ertaş

bir çoğumuzun hayatını tek cümleyle özetleyecek kadar kısa, üzerine saatlerce konuşulabilecek kadar derin, bilge bir sözü "cahildim dünyanın rengine kandım" ile beni çok etkilemiş olan halk ozanıdır.

abdullah efendi nin rüyaları

prof. dr. sarah moment atiş'in doktora tezine konu olmuş kitaptır. atiş, tezinde kitaptaki hikayelerinin tahlilini yapmaktadır.

http://www.idefix.com/…asp?sid=d35dqyhint6t6qp3ggc7

galatasaray

türkiye'nin dünyaya sunabildiği ender markalardan biridir. ülkesi adına yaptıkları sadece futbol başlığının altında değerlendirilemeyecek kadar önemli ve büyüktür.

şehzade mustafa

günümüz facebook gençliği tarafından anlaşılması pek mümkün olmayan bir sadakatin kurbanı şehzadedir.

karakteri, liderlik yeteneği, halk kahramanlığı bir tarafa sadece babasına olan sevgisi ve sadakati nedeniyle gözü kapalı ölüme gitmesi bile saygıyı yeterince hak etmektedir.