bugün

sevdiği entry'ler

memati sniper var

memesi olmadığı içindir.

memesi olan 12. nesil çaylakların bilenem nik altı var. adamlar kapıda karşılıyor.

finali hayal kırıklığı yaşatmayan diziler

Sense8, mükemmel final...muazzam dizi...
Time travelers... güzel final, yeni sezon merakla bekleniyor.
Lucifer, 4. Sezon finali 3. Sezondan daha carpici oldu...5. sezon merakla bekleniyor.
Stranger thinks, harika dizi süper final.
Peaky blinders, daha ne olsun... keşke bitmeseydi.

notre dame

850 yıllık insanlık mirası yandı bugün...geriye çok az birşey kaldı. hepimiz çok üzgünüz. çok gittim, çok gördüm ben onu, harikulade bir sanat eseriydi. gerçek bir gotik katedraldi, yandığına inanamıyorum.

170 yılda yapılan architecture 6 saat içinde yandı.

insanoğlunun ürettiği en büyük sanat eserlerinden biriydi notre-dame de paris...

paris notre dame´sız kaldı, bu new york´un ikiz kulelerini kaybetmesinden daha büyük bir kayıp.

çok çok üzgünüz, dünya kültür mirasının en önemli kalelerinden biri kül oldu...

yeni ekonomik program berat albayrak

https://gofile.io/?c=IYSUWu bu bağlantıdan berat albayrak'ın yaptığı sunumun tamamı pdf olarak görülebilir.

hiçbir kelime duymayan bebek hangi dili konuşur

özel eğitimin babası sayılan fransız Jean-Marc-Gaspard Itard 18. yy'de victor adını taktığı ormanda bulunan 12 yaşlarında vahşi bir çocuğa bırakın konuşmayı pek çok insani davranışı öğretememiştir. 6 yıl sonunda pes etmiştir. özel eğitimin babası sayılmasında materyale dayalı somut yeni teknikler kullanması etkilidir.

burada karşımıza "kritik dönem" denilen kavram çıkıyor. bazı davranışlar/beceriler belirli yaşlarda öğrenilmelidir. mesela konuşma 3 yaşından önce. film için (bkz: aveyron un vahşi çocuğu)

filmden bir kare:
görsel

o çocukları diye film yapmak

bir sinemadaki afişi ayrı bir bomba olan filmdir.

görsel

yazıyı görenler ne düşünmüştür acaba yıllardır kafamı kurcalıyor *

yazarların olmak istediği film dizi karakteri

the lord of the rings filminde gollum.

görsel

o tutku o azim o sevda. anlayamazsınız..