bugün

entry'ler (56)

seben

önümüzdeki haftaiçi göreve başlayacağım bolu'nun ilçesi.

eşcinsel olduğunu söyleyen oğlu dövmek

görsel

akraba

Öğrenciliğimi geçirdiğim bilecik'te ilk defa rastladığım, halk arasında insanların birbirlerine hitap etmek için Kanka, hacı gibi samimiyetsiz hitapların yerine kullandıkları az samimiyetsiz söz.

roger federer

rally for relief etkinliği kapsamında djoko ve rafa'nın olduğu korta "goat" diye anons edilerek çıkan tenisçi.

staj

doğru yerde yapıldığında çok faydalı olan, yanlış yerde yapıldığında ise ben bu insanlarla aynı mesleği mi yapacağım dedirtip insanı gelecekteki mesleğinden soğutan gerçek hayat demosu.

yazın bir belediyede yaptığım stajda benden sorumlu olan kişi yaptığı işi gerçekten hakkıyla, görev bilinciyle yapan ve stajyere de faydalı olma amacı güden bir kişiydi.
şu sıralar bir stajımın sayılmayan 5 günlük kısmını özel bir kurumda yapıyorum. işi hiç umursamayan, sabah gelip poğaçasını yiyip çayını içtikten sonra akşama kadar kalorifere yapışıp aptal gibi pubg oynayan bir güruhla aynu ortamdayım. bunlarla mı meslektaş olacağım diye geçen her dakikama lanet ediyorum.
lakin çayı güzel demliyorlar...

kim jong un

adamın içkisi yok, sigarası yok, kumarı yok. bi füzesi var, ona da karışmayın artık...

dragana stankovic

Galatasaray kadın basketbol takımının 1995 doğumlu 1,95 boyundaki sırp uyruklu pivot oyuncusu.

Kariyeri hiç parlak olmamasına rağmen 2019-20 sezonu başında galatasaray'a transfer olabilmiş ve iyi bir performans vermeyen basketbolcu. Bu sezon iyi oynadığı tek maç eski takımı artego'ya karşı 23 sayı 8 ribaundluk performans verdiği eurocup maçıydı. Hem ekranlardan hem de salonda canlı izlediğim kadarıyla bu takım seviyesinde olmadığı kanaatindeyim.

baş ol da istersen soğan başı ol

küçüklüğü ve gençliği vasıfsız geçmiş, aşağılık kompleksiyle yetişmiş insanların yaşam prensibi olabilir. bunlar eğer baş olabilirse(zor ihtimal ama) de çocukluktan gelen ezikliğin, bir takım yaşanmışlıkların ve komplekslerinin etkisiyle altında kim varsa ezmeye çalışır.

whatsap ta anında cevap veren tip

yıkıktır.

iran ın abd ye saldırı tiyatrosu

40 senedir abd güdümünde olan iran'ın körler sağırlar birbirini ağırlar ana temalı oyunu.

neler oluyor hayatta

Hakan ural ve seda akgül tarafından kanal d ekranlarında yapılan sabah kuşağı programı.

Şu an iran'ın füze saldırısını konuşuyorlar. Hadi abi, bunlara mı kaldı ya...

suso

Tam adı Jesús Joaquín Fernández Sáez de la Torre olan şu an italya'nın milan takımında forma giyen ispanyol orospu çocu, pardon futbolcu.
Tam bir aptal orospu çocuğu olan bu futbolcuya milan taraftarı da teknik direktörü de nasıl katlanabiliyor anlamıyorum. E millet başkasınınkini görmeyince kendi derdini en beteri sanarmış. Belhanda'dan yakınan arkadaşlar, daha beteri bu suso denen it.

bilecik

görsel

çizgileri olan fakat geçmeye kalkıştığınızda bir yere varamayacağınız yaya geçidi olan şehrimiz.

oltion bilalli

adama pegasustan bilet kesmişler pü...

football manager 2020

Bir simülasyon oyunu.
Simülasyon, yani belirli talimatlar vererek verdiğiniz talimatların meyvelerini oyun motoru üzerinde aldığınız eğlence aracı.

Ama bu oyunun maç motoru adeta bok gibi. 1 aydır oynuyorum ve bugüne kadar hiç bok atmadım şu oyuna. Ama bugün yetti amk artık. istatistiğe bakıyorum 12 mutlak gol şansı yakalamışız ama 1 0 maç kaybediyoruz. Bir maçta 2 penaltı kaçırıyoruz. 16 bitiriciliği olan forvetiniz bir maçta karşı karşıya 10 pozisyon harcıyor.

Özetle, maç moturuna sıçtığımın oyunu.

suriyeli dilenciler

Eli ayağı tutan boylu poslu bir suriyeli lavuk, karısını, iki çocuğunu almış yanına, oturmuşlar dileniyorlar. Be soyunun hainliklerini siktiğim evladı, elin ayağın tutuyor siktir git bir yerde beden gücünle çalış, iş tut, para kazan. Çoluk çocuğunla, karınla sokaklarda oturup dileneceğine paranı kazan, ekmek götürdüğün evinde otur ailenle, sokaklarda değil. Ben utandım eli ayağı tutan bir erkeğin karısını çocuğunu alıp sokaklarda dilenmesine. Be gurursuz piç, senin yok mu hiç utanman!

müslüman yılbaşı kutlamaz

Aynen, mekke'nin fethi için kuran okur. Gelgelelim ki mekke'nin fethi de 10-11 ocak günlerine rast gelir. 1 ocak tarihinde yola çıkıldığı rivayet edilir. Fakat birisinin doğum gününü peygamberin doğum günüyle iliştirmek için nisanda kutlu doğum ilan eden kimseler yılbaşına alternatif olsun diye de 1 ocak'ı mekke'nin fethi ilan etmişler.

kız alınacak iller

Asla konya değildir.

izmit

Memleketim, 3 ay uzak kaldıktan sonra ilk defa lokasyonum burası. Özlenmiş, değişen pek bir şey yok... hala aşırı trafik, yürüyüş yolu ve belsa önünde insan kalabalığı, her yerde kocaelispor bayrakları... ama seviyorum bu kenti

dedesinin mezar taşını okuyamayan nesil

Dedemin mezar taşında şu yazı var. Çevirebilecek var mı?

görsel