bugün

tenis oynamak için yaratılmış, 1981 isviçre doğumlu olan,özellikle 2001'den bu yana turnuvalarda kupayı kaldırırken görmeye alıştığımız teniste son gözde.
an itibariyle haas'ın raketini eline veren tenisçi.*
http://www.rogerfederer.com/ ve http://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Federer den bilgi edinlebilecek tenisçi
büyük raket..son üç yılın wimbledon şampiyonu..bir insan bu kadar kontrollü sakin olabilir mi oynarken?tam bir oto disiplin örneği..
(bkz: michael schumacher)
(bkz: diego armando maradona)
(bkz: lance armstrong)
(bkz: michael jordan)
an itibariyle dünyanın en iyi tenisçisidir. bırakın maç vermeyi, çok zor set vermektedir. tapılası bir tenis oynayışı vardır, izlemesi keyif verir.
şimdi efendim yıllardır tenis izlerim ben bu adam kadar komple oyuncu az gördüm. bununla ne kastediyorum. mesela adam savunmada da iyi, saldırıda da, çim kortta da, sert zeminde de toprakta da iyi. ayrıca bu kadar mı ice man olunur be, duygularına çok hakim ve ne yapacağını pek tahmin edemiyorsunuz kortta. aslansın kaplansın üstelik yakışıklısın federer. ayrıca bir takım bilirkişilerin* dediği gibi tenisi pasifleştirdiğine de inanmıyorum. neymiş sürekli savunmada oynuyormuş. ulan adamın yaptığı vuruşları görmüyon mu be derler. sürekli arka çizgide stratejik noktalara, kanırtıyor rakibi. ayrıca baseline 'da oynamak hiçte öyle kolay bir iş değildir. bunun dışında sadece istikrarı için bile takdire değer bu adam. son üç yılın wimbledon şampiyonu. tekrar aslansın kaplansın, top toplayıcın olayım kortlarda fereder*
namı diğer fedex
uzun zamandır beklenen oldu ve roger federer roland garros 2006 da finalde. umarım kendisi bu final maçını da kazanıp çim, sert ya da toprak zemin farketmeden her kortun adamı olduğunu bize gösterecek.
gozumde hic bir zaman pete sampras'i gecemeyecek olan tenisci.

2 yil sonra gelen edit: yiyorum bu lafimi.
roland garros 2006ta yenilerek 4 grand slami de kazanan tenisciler arasına isim yazdırma hakkını elinden kaçırdı. zaten en zayıf olduğu kort toprak malesef. rafael nadalın karşısında tutunması biraz zor oldu. umudumuzu başka baharlara bıraktık.
wimbledon 2006 nın ilk turunda richard gasqueti yenerek bjorn borg ün çim kortta en çok maç kazanma rekorunu kırmıştır. aslansın kaplansın federer.
wimbledon 2006'da insan olmadığını bir kez daha gösteren finalde rafael nadal ile karşılaşacak olan isviçreli tenisçi
an itibari ile wimbledon 2006 da ezeli rakibi roland garros ta onu yenmiş olan rafael nadal ı 3-1 ile geçip üst üste 4 kez şampiyon olmuştur. buradan federer e iyi tenisçi değil diyen hıncal uluc a selamlarımı yolluyorum.
wimbledon 2006 nın şampiyonu. turnuvayı 4. kez kazandı hemde üstüste. böylece pete samprasın rekorunu egale edip gözünü bjorn borgün 5 kere üstüste kazanma rekoruna dikti.
nike firmasının kendisi için özel olarak ayakkabı, tişört ve ceket tasarladığı tenisçi. ceketi wimbledon 2006nın finalini izleyenler gördü. ayakakkbı ve tişörtler piyasada satışa sunulacak ama ceket wimbledonu üstüste kazanmış olmasının hatırası olarak sadece federere özel kalacak.
kendisi için üretilen özel ceketin çok yakıştığı tenisci. roland garros 2006'da yenildiği nadal'dan intikamını wimbledon'da alan zamanın en iyi teniscisi..
Bundan 1-2 yıl evvel bir, maçta,ismini hatırlayamadığım bir tenisçiyi ezerken bir anda arda sayı yemeye başlar R.Federer.Rakibin moralinin yerine geldiği Seyircilerinse meraklanmaya başladığı dakikalarda Federer kameraya döner ve maç sırasında yanlışlıkla ezdiği böceği göstererk vicdan azabundan oynamadığını ima eder. Tabi derin sessizlik seyircilerin yarılma sesleriyle bozulur. Rakibin morali bozulur Federer maçı alır.
hiç sevmediğim "kuul" sözcüğünün tam karşılığı olan tenisçi.
ayrıca unicef temsilcisi olması da kendisinin sevilmesi için ayrı bir sebeptir.
Richard Gasquet'yi zorlu bir oyun sonunda yenerek Masters serisinin Toronto ayağında şampiyon olan 'dünya'nnın en iyi tenisçisi' ünvanını koruyan zeki ve oynarken konsantrasyonunu çok iyi sağlayan ternisçi.
Asil olduğu her halinden belli * şu anki en iyi tenis oyuncusudur. Böyle devam ederse gelmiş geçmiş en iyi tenis oyuncusu olacaktır.
us open 2006 tek erkekler sampiyonu.finalde andy roddick i maglup etti.amerika acıgı ust uste 3 kere alma gibi bir basarıya imza attı kendisi.
kendisi bir insan değildir
roddick gibi bir adamı bile finalde kolayca yenmesi dunyalı olmadıgının bir kanıtı gibi.
istikrar abidesi.