bugün

entry'ler (14)

hala kot ceket giyebilen loserlar

deriyle birleştirilip yeniden yorumlanmış biçimini giyince gayet hoş olan kişiler.

bir kadın için ağlamak

oraya bi virgül konaydı kadının ağlaması mı yoksa erkeğin kadın için ağlaması mı anlardık az.

tuvalet kağıdının bittiğini görüp uzaklara bakmak

Cep telefonunuz yanınızdaysa en yakın ev bireyini çaldırıp getirtmek çözüm yollarından biridir.

babanın garip huyları

Bitmek tükenmek bilmeyen çay içme arzusu. Çay sebili icat edip yanında gezdirticem

mesafeler aşka engel midir sorunsalı

Engel olmanın aksine kimi zaman aşkı daha da büyütür. Uzaklarda bensiz ne yapıyor, nerde kalıyor, ne yiyor, ne içiyor, kiminle konuşuyor, kimler onu mutlu ediyor benim yerime derken saplantı haline getirirsiniz ilerleyen safhalarda. Tavsiye edilmeyen durum.

yazarların iddialı olduğu konular

Tersten konuşmak. Yararını göremedim daha

bekledim de gelmedin

Lisede müzik dersi aldığım zamanlar biricik müzik öğretmenim Veli Koyuyeşil (bkz: eltern tief grün) tarafından zihinlerimize kazınmış olan unutulmaz eser.

eski sevgili

Bazısının soyuna sopuna saydırırsın, bazısını görsen hala bünyen sarsılır. Bu tabiri duyunca kişinin aklına mutlaka bünyeyi sarsan kategori gelir ki o kategori zaten hayatınızın içine etmiştir, unutmaya bakın

selam vermeden sınavdan kaç aldın diyen arkadaş

Hırsından gözü dönmüş, insanlık vasıflarının bir bölümünü kaybetmiş, büyük ihtimalle yüksek not almış ve havasını atmak isteyen canlı türü.

özgüveni yüksek kadın

Erkekleri ilk başta ne kadar etkilese de bir süre sonra hükmüne girilmekten korkulan kadın çeşididir.

yazarların şu ana kadar en nefret ettiği yıl

Hayattan silip atsam eksikliğinden çok yararını göreceğim yıl, 2011.

diyet

Bu işkence süreci sadece fazla kilolularda görülmemekle birlikte çok abartınca hayatınızın merkezine binen bir karabasandır. Şahsım tarafından uzunca bir süredir yapılmaktadır. Fazla hiçbir kilomun olmadığını bildiğim halde yaptığım bu gereksiz eylemin en büyük nedenlerinden biri sosyal medya ve manken arkadaş çevresidir. Aslında sağlıklı olmak için yapılması gereken bir işken, ergenlik sürecindeki kızlarımızda mükemmel bir fiziğe sahip olma isteği yüzünden saptırılır. Bunun ardından hayatınız bir kyış süreci içerisine girer. Asıl önemli olan yemenin vücüdun gereksinimi olduğunun, kişisel zevklerimiz için bir köpek gibi yemekle ödüllendirilmenın yanlış oldugunu kavramamızdır. Bunları anlatıyor olmam bunu benımsedıgım anlamına gelmıyor ne yazıkki evet. Ama ben ettim siz etmeyin kafanıza göre sağlığınızla oynamayın. Bir diyetisyene başvurmak bu işin en kestirme yoludur.
Vücudu her aç bırakışınızda savaş sinyalleri verilip daha da fazla yağ depolarsınız. Verdiğiniz tek şey kas ve sudur ve bu sizi içten içe eritip daha da büyük bir yağ tulumu haline getirir. Şimdilik bu kadar ders vermem yeterli herhalde. Bu konuda aylar boyunca konuşabilir ve devam sorularınızı yanıtlayabilirim.

hayalet görülünce yapılacaklar

Bildiğin bütün duaları hatırlamaya çalışmak.

sözlük yazarlarının itirafları

Uzunca süren diyetimin içine çok az önce ettim kendimi kesesim var.