bugün

sınıfta çan eğrisi sistemi varsa yolda gördüğü anda önünüze geçip "hacı, alemdar'dan kaç aldın" diye soran dingil arkadaştır. muhtemelen okul bitince görüşülmeyecek kişilerdendir.

-hacı, kaç aldın çağdaş türk'ten?
+20 aq!
- o süper o zaman ya.
+neyi süper aq?
-benim 40 da gecerim ben ya.
+iyi biz kalırız merak etme, ulan adam bi selam verir.
(bkz: ego manyağı)
sınıfın inek kızı olabilir.
okulumda fazlasıyla olan insan olmayan insan.

- naptın?
+ naptım lan?
- sınavı?
+ ha amına koyuum bende diyom ne diyor.
- kaç almışsın.
+ 22
- iyi yapmışsın vallah.
+ günaydın ortaım.
- günaydın.
hocayı gördüğü an 'hocam sınavları okudunuz mu?' diye soran öğrencidir.
(bkz: sınav nasıl geçti)
(bkz: sınavdan çıkana nasıl geçti diyen tip)
(bkz: sınavdan sonra nasıl geçti sorusu)
(bkz: yazılın nasıl geçti sorusuna hep iyi geçti demek)
bu tipler büyük olasılıkla sınavdan yüksek almış/bekleyen ve hava atmak için ortam bulmaya çalışan şahıslardır.
bu tiplerden üniversitedeyken bölümümde çok vardı. sınıfta çan eğrisi olduğu için hadi anlıyordum bir yere kadar. yine de duymazdan gelip cevap vermezdim. çok üstelerse de "sana ne" derdim. ama bugün gelen bir mesajla bu olayın boyutlarının ne halde olduğunu gördüm. en az altı aydır görüşmediğim, okuldayken bile birbirimizden çok hoşlanmadığımız, karşılaşınca ancak iki kelime ettiğimiz kişi mesaj atmış. "kpss kitapçıkları açıklandı, seninki nasıl, sınıftakilerin geneli nasılmış öğrendin mi hiç?" oha dedim artık, başka da bir tepki veremedim. içimden gelen cevabı yazamadım tabi ayıp olur diye. çok komik bir durum bence. sen kendine baksana arkadaşım.
ilkokulda sınıf başkanı olamamış tiptir. Ön sırada oturup not tutar. Dünyaya geliş amacı derstir.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç) *
onlar her yerdeler...

az önce başıma geldi amk. kaç aldın diye soruyor. ben söylemeden de kendi notunu söylemiyor. millet şizofrene bağlamış.
küfür etmeden edemediğim arkadaş. sana la benim notumdan sana sorduk mu?
Sinavdan yüksek almis olan arkadastir .
düşük not almıştır ve sınıftaki durumunu merak ediyordur şoktadır yargısız infaz yapmayın.
siklenmemesi gereken arkadaştır.
samimi arkadaştır. yalandan selam verecekse hiç vermesin sende duruşunu ona göre uygula.
ilerleyen yıllarda selam vermeden ne kadar maaş aldığını soran embesil arkadaşa dönecek embesildir.
sizinle yarışan arkadaştır.
Böylelerine cevap şu olmalı :

+ lan mal ne yaptın sınavdan ?

- Anana sorsana yakışıklı ?

+ Hayda ne dedik lan şimdi ?

- lan dingil insan bi ilk günaydınder .

+ Ha günaydın , kaç aldın ?

- S''ktir git !

+!'^!'^'!+

Edit:En nefret ettiğim tiplerden biridir bunlar .
Hırsından gözü dönmüş, insanlık vasıflarının bir bölümünü kaybetmiş, büyük ihtimalle yüksek not almış ve havasını atmak isteyen canlı türü.
sene başından beri hiç muhabbet etmediğin, hatta görmediğin insandır.
ansızın yaklaşır:
-merhaba.
-merhaba?
-sınav nasıldı?
-iyiydi de...çıkaramadım?
-şey...aynı sınıftayız. *
sınav dönemi beyin nöronlarının hepsini sınıfı geçmek üzerinde planlayan öğrenci modeli.
kendisinin yüksek aldığını bilip seni ezerek egosunu tatmin etmeye çalışan öğrenci tipidir. Ama bu iş tersinede çıkabilir :

- Sınav nasıldı ?
+ iyi yaptım bişeler .
- kaç almışın.
+ 78
- oha lan ben 45
kafasına odunla vurulacak kişidir.

not: böyle kişiler moral bozmak için vardır, uzak dusanız iyi edersiniz.
kötü niyetli biriyse aldığınız notun fazlasını söyleyin ki hırsından ölsün pezevenk.
güncel Önemli Başlıklar