bugün

sessizce yanıma yaklaşıp birden adımı bağırarak söylemesi ödünüzün patladığını görünce büyük bir keyif alması.

aynı şeyi ona yapınca delirip saldırması.
ekmek arası mandalina ve karpuz yemesi.
*
sıklıkla "bizim zamanımızda...", "ben senin yaşındayken..." gibi kelimelerle başlayan cümleler kurması. ayrıca hangi takımı tutuyorsa evladını da o takımı tutturması..
baba pilot: pilooooott gel bi
pilot: heeeee geldim.
baba pilot: ya koç su içiomusun sık sık faydalıymış.
pilot: hee içiyorum
baba pilot: bana da getirsene.
pilot: uzatmadan sölesen sanki getirmiycem.
baba pilot: kesss.

illa işi uzatmak.
uyuyor olsa bile kumandayı vermemesi, uyuduğunu kabul etmemesi.
10 dakikalık tamir işlerini uzatarak saatlerce yapabilmesi.
sapık gibi aynı mesajları tekrar tekrar atması. hatta diğer babalar düşünüldüğünde mesaj atması bile bu kategoriye sokulabilir.
cep telefonunda sms yazarken, her kelimenin arasına nokta koyması.
her cümlenin sonunda "anladın mı?" demesi.
üstündeki gömlek, t-shirt vs... gibi üst ekipmanları çıkarıp altta kumaş pantolonta tv başına geçmesi ve bu şekilde rahat etmesi...
sigara içiyor musun içiyorsan söyle çünkü biz iki arkadaşız sadece baba evlat degil dedikten sonra anneye kızgın bir bicimde bizimki sigara içiyor galiba yakalarsam bacaklarını ayıracagım demek.
en ufak bir örnek vermesi gerektiğinde, 7 yaşından itibaren hayatını anlatmaya başlaması. bazende isteriz özellikle o da ayrı.
-kendisine "saat kaç" diye sorulduğunda her seferinde "beş buçuk" demesi.
-sürekli soğuk espri** yapması ancak alışan bünyenin her duyduğunda gülmeye başlamasını sağlaması.*
misal,
"ya" dendiğinde, "ya kalmadı peynir var" gibi...yani;
babaya hararetli bir şekilde bişeyler anlatılıyordur, baba o sırada burnunu karıştırmaya başlar. çocuk: "yaaa babaaa" şeklinde bir tepki verince, baba "ya kalmadı peynir var" demesiyle, babanın esprilerine alışmış bünye "neden ben yaa" diye iç geçirip gülmeye başlar.** sonuç olarak: babamızı seviyoruz yine de.

-yakın arkadaşlarına "ayşe, fatma" diye seslenmesi.*
-elini ve ayağını kaldırıp bir yeri işaret ederek sesli gaz salınımı yapması.**

ekleme: sözlük... ben babamı özledim.
bu huyun açıklamasını yapmak yerine örneklerle anlatmak daha uygundur kanımca:

* marketten birşeyler almaya gidip 1 saat sonra eve telefon edip, eşini ve çocuğunu yeni aldığı giyim mağazasına çağırmak.

* çarşıdan eve gelirken bir anda "gel annene bi sürpriz yapalım" diyerek yeni bir çamaşır makinesi alıp eve onunla beraber gitmek.

* işleri gayet iyi giderken bir anda dükkanı satıp, çok riskli yatırımlar yapmak (bazen fena batmak, bazen fena voleyi vurmak)

* açmak istediği dükkan için istediği gibi bir yer bulamayıp, aklındaki yeri tatile gittiği alanya'da bulunca batı karadenizden kalkıp akdeniz bölgesine taşınmak, bir süre sonra sıkılıp geri dönmek.......
her yemeğin sonuna doğru çatalın kenarıyla salata tabağının kenarına 3 kere vurup "bu salata bitecek" şeklinde gözdağı vermek.
tehlikeli sayılabilecek bir genetik miras, karpuz gibi bir göbek, fındık fıstığa gark olmuş, haraketsiz bir yaşamı olmasına rağmen çok sağlıklı olduğunu düşünüp, doktora gitmemesi.
kanallardaki tüm haber programlarını ve futbolla ilgili ne varsa izlemek.
odadan çıkan herhangi birinden, herhangi birşey istemek(su kürdan,küllük vs vs ).
evladın bir yanlış hareketinde, anneye: 'bak işte senin oğlun / kızın' şeklinde çemkirmesi ve kendini tamamen soyutlaması. *
"üşüyen tek yerim göbeğim" deyip otururken sadece göbeğine battaniye örttürmesi,dışarı çıkarken göbeğine gazete yada poşet sarması,
tv seyrederken hem uyuklayıp hemde konuştuklarımızı duyabilmesi hatta uyku arasında cevaplar verip geri uykuya dalabilmesi,
bir işle uğraşırken ağzını sıkı sıkıya kapatması ve burnunun nefes alıp vermeye yetmemesi ama ısrarla ağzını açmaması,
balkondaki güvercinlere evin insanıymış muamelesi yapması,
bütün cahilliklerimize rağmen bizim onu aramadığımız kadar bizi arayıp sorması,
yedi gündür eve gelmemesi ve birdaha gelemeyecek olması.
cani kahve istediginde "kahve yapar misin" yerine "aa kahve mi yapiyorsun yoksa" demesi. cay, su vs ve caninin o an istedigi herhangibir sey icin de gecerli tabi bu.
telefona cevap verirken alo, buyrun ya da efendim yerine "soyle" demesi.
alt yazili filmlerin yazilarini okumaya usenip, yabanci kanallardaki altyazisiz filmleri seyretmesi.
zart zurt osurması * cidden, "basur var oğlum" diyor. kimi kandırıyosun sen be! basur osuruk mu yaparmış?
saçları bembeyaz olmasına rağmen ısrarla bıyıklarını boyamaları (hemde siyaha).
zamansız ölmesi...
olur olmaz her şeye konuşması.
gece salonda play station oynarken, yataktan kalkarak gelip "kapat şunu" demesi.
ota boka sinirlenip bir şey yaptığnı sanması..