bugün

sevdiği entry'ler

trabzonspor

Şampiyonluk için sevmedik ama yinede olacağız. Aslolan trabzonspor geri kalanının amk.

türkiye de cinsiyet eşitliği var mı

ah canım benim ne çektiniz siz de be. öncelikle bu başlıkta bile buram buram gelen cinsiyet eşitliği yok, kadınlar eziliyor kokusunu aldınız siz de değil mi? benim tepkim buna, yoksa erkekmiş kadınmış kim zarar görürse aynı tepkiyi vermezseniz bu iş çözülmez. yolda karşılaşsam bir kadına şiddet uygulayan birisine engel olurum ancak en ufak olayda bile (haklı olarak) ayağa kalkan insanlar bir erkeğin başına çok daha serti gelince sus pus kesiliyor hatta bir çoğundan haberi olmuyor kimsenin. karısı kocasını öldürmüş haberi kimsenin ilgisini çekmiyor mesela. bir kadın derneğinden ya da sosyal medyadaki kadınlardan şiddet gören erkeğe destek yok, neden?
icra borçlarını sırf kadınlara değer vermemekle açıklamaya çalışırsan basit kalırsın. he gerizekalıyız biz borçlanırken diyoruz ki biz bu kadına değer vermiyoruz o yüzden bu borcu üzerimize alalım. biraz düşünme kabiliyeti rica edeceğim. sadece susun diyor bir de hiç susmayan kitlenin sözcüsü. asıl biraz siz az konuşun da eşit seviyede sesimiz çıksın sonra böyle boş boş konuşup konudan uzaklaşmaya başlıyorsunuz bir kısmınız... seks gücünü kullanıp zengin koca düşürmeye çalışan yüzbinlerin karşısına dikilin önce de bu kullanılmışlıkların sebebinin temeline inin. ayrıca verdiğim örnekleri de tüm kadınlara genelleyerek sakın klasik linç taktiklerinizi burada uygulamayın.

--spoiler--

intihar sadece erkekler mi ediyormuş? erkekleri öldüren yine erkeklerdir. kadınları öldürenler de erkekler. üstelik öldürmeleri için bir kadının ona hayır demiş olması yeterli bir sebep onlar için. kadın çalışmasın çocuk baksın dersiniz sonra evi erkek geçindirmek zordunda diye şikayet edersiniz. icra borçlarının sizin üstünüze olması kadına değer vermeyip üstüne tek bir mal bile kayıt etmemeniz olabilir mi mesela? cinayetler, hırsızlıklar, tacizler, tecavüzler ve daha bir sürü suçta başı çektiğiniz için hapiste olanların çoğunluğu erkekler olabilir mi? siz suç işlediğiniz için de mi kadınlar suçlu yoksa? ailesinin istediği gibi yaşamadığı için evden kovulan, eşinden ayrıldığı için baba evinden kabul görmeyen, kadın sığınma evlerini dolduranlar kadınlar değil mi? ben de iş arıyorum ve bazı ilanlarda özellikle belirtildiğini görüyorum “bay eleman alınacaktır”. çok eşitiz. bari susun, sadece susun. kadınlara hayatı zindan ederken, hala utanmadan eşitiz demeyin.

--spoiler--

türkiye de cinsiyet eşitliği var mı

evet vardır. intihar eden, öldürülen, ailesine bakmak zorunda olan, askere gidip ölümle yüz yüze gelen, icra borcu olan, hapiste yatan, sokakta yaşayan, iş arayıp bulamayan... bunların büyük bir bölümü erkektir. bu yüzden sadece ülkemizde değil tüm dünyada cinsiyet eşitliği vardır.

müslümanlık kaderiniz olmasa tercihiniz olur muydu

kaderiniz yanlış terim olmuş. müslüman bir aile de ve ülke de doğmasaydım müslüman olur muydum sanmıyorum.
şu an müslüman olmaktan memnunum. müslümanlardan memnun muyum. hayır.
cehaletin adını dindarlık koyan bir islam yorumuna çok uzağım.
şirkten uzak kalıp insana yakışan bir ahlakla dine inanmak çok güzel bir his.
dua etmek son derece keyif verici.allahın varlığa inanmak bana güç veriyor.
onun dışındaki işler dinle değil siyasetle ilgili.

yazarların çocukluktan beri yenemediği korkular

Böcek amk.

Ben ki dağda kurt çakal tilki arasında kamp yapan adamım, evde hamamböceği görsem sabaha kadar uyuyamam.

Erkekte böyle fobi insanın gururunu incitiyor. *

tayt giyen kızın poposuna bakmayan erkek

Benimdir. Evet top ılık ibneyim. Hoşlanmak zorundayım de mi sizin karnıyarık göt sevdanızdan? Sizden olmayana hakaret ediyorsunuz ya, ben bir başlarsam silik yerim. Asıl sapık sizken bizim yaftalanmamız ne kötü.

anın görüntüsü

(img:#1920675)
iki deli bir araya gelmemeliydik.

vücut güzelliği mi yüz güzelliği mi

ikisinden vazgeçip gerçek iç güzelliğini talep etsek eli boş kalmayız inşallah.

vücut güzelliği mi yüz güzelliği mi

Allah korkusu olması daha önemlidir.

harbi kürt olmak

Bazı korkak yavşaklar gibi aslını inkar edip ben türküm demek yerine kürd oğlu kürdüm ulan diyebilmektir açık ve mertçe.

Tabi bazı ruhunu satmış kürdolar bilmez bu duyguyu..

çirkin kadın yoktur

Vardır ya da yoktur denemez.
zira hemen, kime göre, neye göre soruları devreye girer.

Lakin şahane bir gerçek vardır ki, adam gibi seven erkek için, kadını, dünyanın en güzel kadınıdır.

Edith piaf:
mavi jojoba taneleri iş başında gene.
Len olum! Ne anladın da eksiledin a be çocuuuum?
Haaa ben Adam değilim, Adam gibi de sevmem diyorsan, o ayrı, eyvallah.

garson masa toplarken yardım etmek

Bir çok meslek için söylenebilecek "işi ne? Yapacak tabi." Ya da "onun işi değil mi? Bana ne?" Düşünce yapısından nefret eden bir birey olarak, hizmet sektörü çalışanlarına her zaman yardımcı olmak gerektiğini düşünüyorum.. ve gittiğim her mekanda çalışanlara güler yüzlü ve kibar bir şekilde davranırım. Dönerciye gitmişsem yemeğimi bitirdikten sonra her şeyi ayran kabına doldururum mesela.. çünkü benim ağzımı sildiğim peçeteye dokunmak insanlara zor gelebilir.. bu bir mekan olmak zorunda da değil içtiğim sigaranın külünü hiç bir zaman tabağa ya da çay bardağına çırpmam/söndürmem..

Garson ya da herhangi bir hizmet görevlisi sizin hizmetçiniz ya da köleniz değildir.

Ama siz; her zaman düşünceli olmak, kendi pisliğinizi mümkün olduğunca toparlamak, en basit tabiriyle "insan" olmak zorundasınız...

sevgilinin en öpülesi yeri

Kırık kalbi.