bugün

sevdiği entry'ler

ismet özel

....

Uzak nedir?
Kendinin bile ücrasında yaşayan benim için
gidecek yer ne kadar uzak olabilir?

ismet özel

Bak, ölüm güzü kıskanıyor
şimdi ıssızdır onun sevimli kedisi
ve herkes onun el değmedik yerleri olduğunu sanıyor
uzuyor defterine uğrayan kan lekesi

senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran
içli taşra kızların, gizemli eviçleri
kapıların olurdu korkudan çok denizlere açılan
o denize açılan ellerin nerde şimdi

yine bir güz büyümekte kanında gölgelerin
o üzünç orduları tarlalar çiğnemekte
bak, ölüm güzü kıskanıyor
mevsimi aşka çağıran kuşların nerde senin
güzel değdirmeyen ellerin nerde?

birini severken başka biriyle evlilik yapmak

illa evlenmek zorunda mıyız? Bu bize işkence en başta...
kalbimdekiyle yalnız ölmeyi tercih ederdim.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Hiç önemsemediğim şeyler aslında ne büyük lütufmuş. Allah kimseyi sağlığıyla sınamasın.

sözlük kızı denilince akla gelenler

(img:#2338605)

sözlük kızı denilince akla gelenler

(img:#2338607)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bu başlığın o melankolik havasına ters olacak ama ben böyle bir 3 aydır falan çok mutluyum ya.

iz bırakan kitap cümleleri

mutsuz olduklarını söyleyen insanlara öyle hemencecik inanmayın. önce bir sorun bakalım hala uyuyabiliyorlar mı? yanıt evet ise, her şey yolunda demektir. bu da yeterlidir.

gereksiz bir bilgi ver

platon'un gerçek adı aristokles'tir. ''geniş omuzlu'' manasına gelen platon aslında onun lakabıdır.

sözlüğün sessizleşmesi

Kaçınılmaz olandır.
arada kendime sözlüğü ne zaman bırakacaksın sevgili lavandula diye sorardım, cevabım yoktu.
Sonra sözlüğün görüntüsünü, arayüzünü vs. değiştirdiler ve soğudum. Girip yazasım gelmiyor.
Alışkanlık değiştirmeyi sevmiyorum zall, lütfen eskiye dönebilir miyiz? *

en müslüman özelliğinizi yazın

duştan sonra gusül alma alışkanlığım var.

100 yıldır hala ispatlanmamış ama

Sırf ideoloji uğruna masal ve hayal gücüyle ayakta duran teoriye evrim denir.
Bu teori ile ilgili bilgilere genellikle ekşi sözlükteki geri zekalılardan ulaşırsınız.Bu yazarlar ilkokul fizik ve biyoloji bilgilerini kullanarak güzel bir üslup katarak tam bir bilim adamı olabiliyorlar.Bu nesli tükenmekte olan varlıklar zaman zaman uludağ sözlüktede olabiliyor.

Evet...insan elinden geçen iskeletler,fosiller,uydurulmuş prensipler,teoriler...Big bangin kanıtlanması ile evrimin yıkılışını duyduk ilerde tamamen devrilmesini görmemizi umut ediyorum..Çünkü evrimi başlatan ırkçı şizofren biri dünyayı kandırmaktadır.Lakin günümüzde biyoloji fizik ile ilgilenen bilim adamları tanrının varlığını kabul ediyor(Günümüzden örnek:(ProfDr.Gary Miller,Hugh Ross,Stephen Meyer,Dünyaca ünlü felsefeci williams..)(Geçmişten ise örnek olarak:Leanordo da vinci,newton,galile,einstein...)

Bu ırkçı şahıs avrupa ırkını önde görmüş ve asyalılar+diğer ırklar doğal seleksiyon ile yok olacak demiştir.Neden çünkü yaşamda güçsüz olan evrimleşemez...Yersen.

Küçük bir örnek olarak evrimci italyan bilim adamının bir teorisini yazayım:Küçük çocuklar oyuncak olarak yavru ayı seçiyor bu demek oluyorki soyumuz ayılardan evrimleşmektedir.

Güzel ülkemin güzel insanları akıl bilim barış ve mantığı veren islama inanmaz gider elin ırkçı masal yazarı birine taparlar...