bugün

entry'ler (46)

infant

konuşma edinimine henüz sahip olamamış 0-2 yaş arası bebekleri tanımlamak için kullanılan kelime.

haşgerya

(bkz: erkeklerin yapabildigi yemekler)

tuttuğu forvete aşık olan gay defans

bir gerçek örnek için. (bkz: graeme le saux)

yürürken öndeki kıza takip ediliyormuş hissi verme

bazen daha ileri giden hatun kişi arkaya size bakarak çantasını yoklar ve çantasını diğer tarafa da alabilir.*

imralı daki önderimiz

bazı insanların asla değişmeyeceğinin göstergesi olan leyla zana cümlesi.

damacana

bazen "damacana!" diye bağırası gelir insanın.

damacana

bir şiirde kesinlikle bulunması gereken kelime.*

erol taş gibi tavuk yemek

iştah açıcı bir görüntü değildir. insanın bilinçaltına ittiği vahşilik bir anda günyüzüne çıkar. tavuğa düşman gibi saldırılır. ortasından büyük bir ısırıkla başlanır. bunu gibi 3 ısırıktan sonra tavuk bırakılır. arkadan gelen yanaşma veya kahyanın fakir oğlu tavuğun geri kalan kısımlarını yer. tabi erol taş abimiz bunu bile elemanın burnundan getirtecek bir kahkaha patlatır(aynı anda göbekte kaşınır).

sayincevizkabugu

zekeriya beyaz'ın hararetli bir tartışma esnasında hulki cevizoğlu'na söylediği rivayet edilen söz.

şiraz

halılarıyla ünlü iran şehri.

halkin yukselisi partisi

ayşe özgün'ü milletvekili adayı göstermeyerek bizi hayal kırıklığına uğratmış partidir.

osmanlı döneminden sözlük başlıkları

genç yeniçeriler rahatsız.

kovalamaca sahnesindeki cam tasiyan adamlar

jackie chan bu camların üstünden uçarak kurtulur ve kötü adamların peşini bırakmaz.

kadınları itici yapan detaylar

masaüstüne,msn resmine,çalışma masasına,şirin kedicik,köpekcik,ayıcık,bebekcik resimleri koyup ve bunlardan "benim aşklarım" diye bahsetmesi.

yemek yapmayı bilen erkek

ayrıyetten de "ayşin,bize gidelimmi?sana bi kuru döktürürüm parmaklarını yersin,bide yanına soğan kırarım hea?" gibi bir teklife kızların kale almayacağı garantidir.

yemek yapmayı bilen erkek

sağlam bi kuru-pilav yapamayan erkeklerdir.yapabildikleri yemekler genelde bayanların kulağına hoş gelen dikkat çekici yemeklerdir.risotto,lazanya seyrekte olsa suşi,diğer varsa başka uzakdoğu yemekleri gibi...

22 temmuz da oy atarken hatırlanası sözler

"bu bacınızın bıdığı size helal olsun"

(dyp erzurum mitinginden)

tansu çiller

aydınlık türkiye partisi

eğer attığınız oyu "görmek istiyorum" diyorsanız size yardımcı olabilecek siyasi parti. türkiye genelinde bile oyunuzu görebilirsiniz.

kiza pelus ayi hediye etmek

poposundan tek taş yüzük çıkarabilen çeşitleriyle yeniden heyecanı artırabilir.

siyaset

vaktiyle köyün birinde bir molla,daha geniş kapsamlı bir eğitim almak için medreseye gitmiş. molla medresede tam 6 sene harikulade tam teşeküllü bir eğitim almış. fıkıhtan kimyaya,logaritmadan mantığa...eğitim süresinin sonunda hocasın
dan hem icazet hemde destur almak için yanına uğramış. ve bundan sonra köyünde hizmet vermek istediğini kendisine söylemiş.

hocası onun bu isteğini memnuniyetle karşılamış ama kendisine "6 aylık da siyaset eğitimi var,bu kadar sene okudun gel 6 ayda siyaset dersine gir" demiş. molla bunu kabul etmemiş "benim siyasetle falan işim olmaz ben hocayım" demiş. medresedeki hocası da daha fazla teklifinde ısrar etmeden öğrencisinin köyüne dönmesine izin vermiş. molla köyüne bir cuma namazı saatinde gelmiş ve evinden önce camiye cuma namazını kılmaya gitmiş.

cuma hutbesinde hoca vaaz ederken,molla onun sözlerinin bir cahil zırvası olduğunu düşünüyor ve ona müdahale etmemek için kendini zor tutuyordu. sonunda hocanın iyicene sesini yükseltip,kaşlarını kaldırdığı vaazın en can alıcı noktasında birden bizim molla atılarak"bu insanları yanlış bilgilendiriyorsun,sen bu halinle fetva veremezsin,yazık sana..." sözünü bitirmeye kalmadan hocanın çemkirmesiyle karşılaşmış hoca"işte zındık,işte müslümanların düşmanı yakalayın şu münafığı.." diye cemaati mollanın üzerine saldırtmış. zavallı molla kendisine saldıran azgın kalabalığa aklı başında birşeyler söylemeye çalışmış ama tabiiki nafile.ağzı burnu kan içinde ayrılmış köyünden.

medreseye tekrar hocasının yanına dönmüş molla. ve durumu anlatmış.hocası"6 aylık siyaset dersimiz de bununla alakalıydı" demiş. mollada jeton yeni düşmüş anlamış ki lazım olmayan birşeyi bu medresede öğretmiyorlar. neyse efendim molla 6 aylık siyaset eğitimini de alarak köyüne dönmüş tekrardan. ve köyün camisine gitmiş bu sefer ne yapcağını bilerek.tükrüğübolhoca yine tükürürerek,cemaate hararetli bir konu anlatırken,molla yerinden kalkmış ve"ne muhterem bir zat,evliyaulallah insan böyle bir insanın sakalından bir kıl koparan cennete gider vallahi" demiş. bunu duyan cemaat hocanın sakalından bir kıl koparabilmek için yarışmış. bu izdiham sonucunda caminin hocası ezilmiş ve izdihamdan boğulmuş.molla böylece cahil hocayı ortadan kaldırıp köyünün imamı olmuş.