bugün

entry'ler (38)

wow turkey

500 sayfa Dünya'nın düz mü yuvarlak mı olduğunu tartışabilmiş ortaçağ sitemsisi.

mehmet cengiz

saygıdeğer "işveren", sizi büyük bir ilgiyle izliyoruz. tam bir halk adamısınız, valideniz ise bu "millet"in en önde giden ferdidir.

recep altepe

ilçe belediye başkanıydı, büyükşehir başkanı oldu. Tarihi eserleri onarıyor.

nihat hatipoğlu

80'lerdeki "masalcı teyze"nin yeni versiyonu "masalcı amca"dır.
sen de bunu yedin...

şahabettin harput

milletvekili gibi çalışmış(!), (şükür ki) eski bursa valisi. gelen de farklı olmayacak...

sevgilinin eski sevgilisi

hiçbir zaman insan peşini bırakmayacak kabustur. ilk zamanlarda önemsizdir fakat yaşanmışlıklar arttıkça artar önemi. "ona da bu kadar içten "aşkım" diyor muydu, telefonda nasıl kayıtlıydı, sevişirken bu kadar çok inlemiş miydi vs vs..." kısacası siz artık iki kişi değil üç kişisinizdir. geçmiş olsun... hayır hasta değil, sağlıklıyım...

karın guruldaması

"guru gürültü"
nedeni kesinlikle açlık değil, yanıbaşınızda bulunan sevgilidir. gürültünün şiddeti sevgilinin size olan mesafesi ile doğru oranda artmaktadır.

andaval

şimdiki adı aktaş. niğde'ye bağlı bir belde, halkı muhacirdir. mübadele sırasında toprakların eski sahipleri selanik'e yerleşmişlerdir. yerşetikleri yerin şimdiki adı da andaval'dır. (yunanistan/selanik/andaval)

atv

bütün magazin programlarını yayından kaldırmış tv kanalı.
sonuç sevindirici gibi gözükse de zihniyet mimli olduğu için insanın kafasında soru
işareti bırakmıyor değil.

boyle mi olacaktik

bugün dinlediğim, "neden yıldızı parlamamış" dediğim, içilirken dinlenmesi gereken slov parça. hacer söylemiş.

yavuz sultan selim de kupe takardi savunmasi

her küpe takanı eşcinsel olarak algılayan anadolu halkına "öteki"lerin yapmış olduğu son çare savunmasıdır.

tarihte bugün 1 şubat

ekleme:
1979- abdi ipekçi öldü, ahe4 doğdu.

tayyip erdogan i takdir eden solcunun yanaklari

mehmet barlas tarafından okşanası yanaktır.

chery

kendisini yıllarca doğan'a brodway'e teslim etmiş türk insanının bile burun kıvırdığı çin malı otomobil markası.

resimli bilgi ansiklopedisi

çocukluğumun öğretmeni, arkadaşıdır. şu sıralar bulunmaz hint kumaşıdır ama dosta vefasızlık olur mu aradım, buldum, tekrar aldım.

ibrahim oluklu

25 kasım 1953'te ceyhan'da doğdu. ortaöğrenimini 1973'te ceyhan lisesinde tamamladıktan sonra 1978'te balıkesir necati eğitim enstitüsü türkçe bölümü´nü bitirdi. balıkesir´deki çeşitli okullarda ve balıkesir üniversitesi´ necatibey eğitim fakültesi'nde öğretmenlik yaptı. kültür bakanlığı´nda yönetici oldu. karşı dergisinin kurucuları arasında yer aldı (1985). Balıkesir´de yaklaşım dergisini çıkardı (20 sayı, 1995). Ürünleri cumhuriyet, cumhuriyet dergi, varlık, milliyet sanat, adam sanat, gösteri, yazko edebiyat, sanat olayı, yeni düşün, broy, karşı, kıyı, insancıl, yeni biçem, düşlem, yaklaşım gibi yayın organlarında basıldı. Yazılarıyla 1988 akademi kitabevi ödülleri eleştiri dalında mansiyon aldı. Bu çalışması gerçekçilik ışığında adıyla kitaplaştı (1990). Şiirleri mavi derinlik dergisinin (1991), körfez belediyesi´nin (1993), damar dergisi ve çankaya belediyesi´nin şiir ödüllerini aldı (1996). Bu şiirler kimi zaman bir başına adıyla kitaplaştı (1997). Geçmiş de konuşur (1997) ve attila ilhan´ın balıkesir´de yayımlanan yazılarını içeren tarih öncesi yazıları (1998) adlı iki kitabı daha var.
halen balıkesir'de ikamet etmektedir.

ardanuç

ardanuç'a eğer sonradan iskan ettirilmişseniz, orada geçen süre bir rüya alemi hissi uyandırır sizde. televizyonlardaki, radyodaki, gazetelerdeki insanlar hergün bir başka olaydan haberdar etmeye çalışır sizi ama siz umursamazsınız çünkü sanki olaylar başka bir dünyada cereyan ediyor, onlar başka bir ülkenin insanıdırlar. dört dağ arasında kalmış kurtarılmayı bekleyen biçarelersinizdir.
her şeye rağmen mutsuz da değilsinizdir genelde. sizi seven, sizi anlayan birçok dost vardır. çoğu gerçek dünyayı -iyi ki- keşfetmediği için kirlenmemişlerdir üstelik. velhasıli, ardanuç bu dünyadan değildir...

annenin ölmesi

başlığı gördüğümde bile titrediğim, dünyadaki acıların en büyüğü olduğunu tahmin ettiğim durum. durumdan kasıt kısa bir zaman dilimi değildir elbette ki...
"allah kimseye vermesin bu acıyı" da diyemiyorum o da bir nevi beddua gibi.
ben bu işin içinden çıkamadım.
"allah'ım taşıyamayacağım derdi verme."

özgür düşünce

özgür, düşünce başımıza neler gelebileceğini anlatmaya çalışan eksiltili cümle fakat biz farkına varmadan özgür düşmüş ve olan olmuştur.
(bkz: özgür çevik): düşüşüm duruşum oldu

çarşı

türkiye'nin en büyük taraftar topluluğudur. her ne kadar taklitleri peyda olmuşsa da sadece aslını yüceltmekle kalmışlardır. her şeye karşı olmasıyla tanınır. çarşı yakında çarşı'ya karşı olursa şaşırmam.