entry'ler (41)

ağızdan yanlışlıkla çıkan yaran sözler

Alaaddinin sihirli lambasi diyecegim yerde selahattinin sihirli lambasi demem.

kıza bebeklik resimlerini gösteren erkek

Kizin hosuna gidecek olan eylemi yapan erkektir. kiz kendi bebeklerinin de ona benzeyecegini dusunur ve erkege daha fazla baglanir.

klozete oturulduğunda hissedilen soğukluk

O buz gibi klozete senden once birisi oturmussa senin hissetmeyecegin sogukluktur.

adamın ağzına sıçan şarkılar

Yavuz Bingol - Yar demedin
Gulay - Gitme
Ahmet Kaya - Safak turkusu.

yapılmış en aptalca dalgınlık

Nescafe yaparken su koyacagima cayin demini koymam ve arkadaslara bunu caktirmamak icin o cayli kahveyi icmem.

insanın canını en çok acıtan şeyler

insanin canini acitan o kadar cok sey vardir ki. Ama bence en onemlisi "Gercek Dostum" dedigin insanin kazigidir. Cunku sevgilinden ayrilsan da, ailenle sorunlar olsa da, sinavlarin kotu gecse de, parmagin kapida ezilse de kendini ilk once dostunun yaninda bulursun. O seni teselli etmeye calisir, sana yardim etmeye calisir. Cunku o DOSTTUR. Her zaman yanindadir, herseyini bilir. Ama birgun o sana bir yanlis yaparsa sen ne edecegini sasirirsin, iyicene afallarsin. E dostun da sana yanlis yaptiysa artik derdini kime anlatasin. Yapayalniz kalmis olursun. Bu yuzden gercek bir dost cok onemlidir.

şişman türk kadınının bikini giymemesi

Yerinde bir davranıştır. Çünkü bazen gerçekten de çok kötü bir görüntü ortaya çıkabìliyor.

gelmiş bahar

hozan beşir, rojda, eylem aktaş ve birçok kişinin söylediği harika bir türküdür. dinlendiği zaman bu kadar güzel bir türkü olur mu dedirtir insana. herkese dinlemesini tavsiye ederim.

seviyorum ama aşık olamadım deyip terketmek

bu sözü söyleyen kişi gerçek aşkı yaşamıştır ki aşkın ne demek olduğunu biliyordur. aşkı, bu sözü söylediği kişide bulamamıştır ki böyle davranmıştır. sadece hoşlanmıştır ondan. terk edilen kişi de fazla üzülmemelidir, kendine yeni aşklar aramalıdır. giden gider...

çocukken kafaya takılan şeyler

annem ile babam, abimi beni sevdiklerinden daha çok seviyorlar.

kıskançlık

bazı insanların ben kıskanmam demesine rağmen herkeste az ya da çok olarak bulunan, bazı durumlarda insanı yeyip bitiren bir duygudur.

sözlük yazarlarının favori kitap karakterleri

şeker portakalı-zeze.

tuvaletteyken yapılabilecekler

o sessiz ortamda kitap okumak çok eğlencelidir. ama bu eğlence evdeki bireylerin tuvalete mi düştün, çık artık demesiyle son bulduğu zaman insanı çileden çıkaracak duruma getirir.

oturacağı yere peçete koyan kız

çok titizdirler. böyle kızlar evlerinde de aşırı derecede temizlik hastasıdırlar. böyle kızlardan uzak durmak lazım.

birinci katta oturmanın kötü yanları

evinde rahat oturamamak. her rahat bir anında gözün perde de olur güneşliği çekmiş miyim, acaba dışardan içersi görülüyor mu diye.

hayal kuramamak

gelecekle ilgili umutlarının, beklentilerinin tükenmesidir. bu durumlarda herşey anlamsız gelir. neden bu hayatta olduğunu bilemezsin.

insana zevk veren basit şeyler

hava sıcaksa soğuk suyla muhteşem bir duş almak.

araba oyunları

bazı insanlara alışkanlık edip, günlerce ellerinden düşürmemelerine sebebiyet veren oyunlardır.

sabah uyanınca ilk akla gelenler

biraz daha uyusam geç kalır mıyım acaba.

insanın büyüdüğünü anladığı an

acı çekmenin ne demek olduğunu tam olarak anladığı andır.