bugün

çocukken kafaya takılan şeylerdir.

futbolcuların maç sırasında çişi geldiği zaman ne yapacağı çok kafama takılırdı düşünüp dururdum.
Babam bu kadar parayı nasıl kazanıyor da hıc bıtmıyor, hep cebı dolu.
ben ismimin değişeceğini zannederdim. ismimin arkasına teyzeyi yakıştıramazdım. annemin de isminin çocukken farklı olduğuna ve evlenince değiştiğine inandım. hem de ciddi ciddi inandım. acaba ismim ne olacak diye de oturur düşünürdüm.
(bkz: gökyüzü neden mavi)

(bkz: babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi)

(bkz: reklam içerikli entry girmek)
(bkz: mandal sepeti)
bir de göze güneş gözlüğü... off ne havalıyım dermişim. ne alakaysa.
mahallemizde bi süthane vardı tabelasında 'süt ve süt ürünleri' yazılı. yıllar boyu sütü neden iki kere yazdıklarını anlamaya çalışmıştım bi başıma. ilk yazılan sütte kastedilenin sadece süt olduğunu ordan taşındıktan yıllar sonra aynı yazıyı başka biryerde görünce anlamıştım. ama beynim çürümüştü amk düşünmekten.
annem ile babam, abimi beni sevdiklerinden daha çok seviyorlar.
(bkz: peki zeki müren de bizi görecek mi)
(bkz: burger king tacı)
(bkz: patlak top)
toka. iğrencim, teşekkürler.
(bkz: okey)

açık ve net.birçok kez babama sorma girişimim olmuş ama sonra sormayı hep unutmuşumdur.
Baba$ boyle pasta yapmayı nerden ogrendı?
ortaokulda kızlar teklif ediyormuş ihtimali.
günde iki kez kafamı yarmayı becerip sağlık ocağına dikişe gidebilmiş olmayı hala takıyorum evet.
havuz problemlerinde, tıpayı açan salağın kim olduğunu çok merak ederdim. yahu aç kaç tane musluk varsa; tıpaya da dokunma 10 dakika da dolar zaten. neyi hesaplattırıyorsun?

(bkz: düz mantık)

vesselam...
-bir dizi/film karakteri neden sırf bir için ölür ki? (rol gereği ölenleri gerçekten ölüyor zannederdim)
-bir şarkıcı nasıl olur da her gün aynı yere gidip, aynı kıyafetleri giyip, aynı dansı edip aynı şarkıyı söyler? yorulmuyorlar mı? (evet, kliplerden bahsediyorum)
-bir oyuncu film bitince nasıl kıpırdamadan durabiliyor ve oyuncuların isimleri akıp giderken onun yüzü gıdıklanmaz mı?
-kraker, cips ve diğer yiyecek paketlerinin arkasında neden ayet yazıyor ki? (içindekilerin arapça yazılmasından bahsediyorum)
-babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
bulutlar gaz parçacıkları ama nasıl oluyor da gölgesi dağa düşüyor?

-ki bu soru hala beni düşündürür, ikna olmam.
dünya. güney yarım kürede yaşayan insanlar nasıl olurda ters durmuyor, ordakilerde düz halbuse. ondan önceki cahiliye döneminde de kürenin dışında değilde içinde yaşadığımızı düşündüğüm için dünyanın sonunu çok merak etmiştim. çok sığmışım be sözlük, zaten ortaokula kadar zeytin yemesini beceremezdim.
kıyamet sorunsalı kafıyı yedirtir derecedeydi.
dünya yok olursa ne olacak? sorusuna her defasında verilen olur mu lan öyle şey cevabı.
pokemonda roket takımı her seferinde havaya ucup patlıyorlardı sonra gökyüzünde yıldız oluyorlardı ve her seferinde geri geliyorlardı ben onların nasıl geldiğini çok merak ederdim.
Trende balonu havaya attım ya şimdi tren belli bir hızla giderken bu balonun geriye doğru kayması gerekmiyor muydu?
(bkz: kuantum mekaniği)
türk filmlerinde olsun, müzik programlarında, kliplerde etrafta enstruman olmadığı halde oyuncuların şarkı söylemeleri.
dünya yuvarlak ya hani. biz bunun içindemiyiz yoksa üstünde mi?
eğer içindeysek nasıl durabiliyoruz içinde, içinin neresinde duruyoruz?
hem dünya dönüyor diyorlar, biz niye dönmüyoruz? baksana toprak gitmiyo hiç, nasıl dönüyo ki?
dünyanın bittiği yere gidip uçurumdan aşağıya atlasak nereye düşeriz acaba? hep düşeriz ki. sonu yok diyorlar çünkü.

bu sorular yıllarımı aldı benden. çocukluğumu yedi evrenin sırları. gece rüyalarımda hep dünyanın sonundaki uçurumu görüyodum. oraya kadar gidip aşağıya bakıyodum. doğal olarak sonu görünmüyodu, sis ve duman sadece. ordan baktıktan sonra korkarak uyanıyodum hep. belki de yükseklik korkum bu yüzdendir.