bugün

mesajı atanı görünce heyecan yaratır ama mesajın içinde herkese atılmış bi bayram mesajı olursa küfür edilir.

genede büyük heyecan yaratır lan.
yeni sevgilinin yanında arasa daha cok heyecan yaratır.
buz gibi heyecan yaratan olay. şöyle içten bir gururla 'vayyy be acaba ne yazdı' denilir.
(bkz: bir türlü atılmayan mesaj)
(bkz: sürekli mesaj atan eski sevgili durumunda olmak)
sevgilinin sizdeki yerine göre, sevinilir yada bir bıkkınlıkla içinde olgunlukla karşılanır.eski sevgilinin sizi hatırlamasıda her halikarda ego okşatan bir hissiyattır.
+sizi çok seviyorum

-kimi? beni mi bizi mi?

+o toplu mesajdı

-onu biliyordum ya. ben başka bişe demek istedim ama sen anlamadın. boş ver.

ama o mesaj bir amaç için atılır. eski sevgiline yanlışlıkla mesaj atmak zordur..
şafaktan gün doğması gibi bir şeydir.
exden next olmaz denip geçilmesi gereken durum.
O kişiye olan aşk daha bitmemişse o an kalbin yerinden çıkacak gibi olması.
içerik ve şahsiyete göre ruh hali değişir ama olayı gelecek vaadeden bi raddeye getirmemekte fayda vardır. sonuçta eskidir,geçmiştir geleceğe bakmak gerekir.
giden gitmiştir, belki bi umut şans bulurmuyum diye düşünen zavallılar.
mesajı alan tarafın boğazından aşağı sıcak bir güğüm su boşaltmak gibi, bir yangının külünü yeniden yakmak gibi etkileri olabilir bu gelişmenin.
genelde 'nasılsın?' şeklinde gelen msj.
iyiyse cevap atılmaması kötüyse küfür edilmesi muhtemel.

denenmesi gereken cevap: sana ne lazım?
egonuzu tatmin eder.*
kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramaz en azından hala aşıksanız ve o sizi bıraktıysa. lan şimdi ne dıye mesaj atıyor bu dersınız önce unutamadı mı acaba dıye dusunursunuz sonra bu canınızı yakmaya baslar öylesıne atmıstır dıye dusunup unutmaya calısmaya devam edersınız.

(bkz: eski sevgililer mesaj atmasın kampanyası)
kendi çapınızda çok tatmin edici anlara da sebep olabilir.

E.S-bik bik bik bik bik bik bik, nasılsın, merak ettim vs vs vs vs
S.P- iyiyim sağol ama sen kimsin?
E.S- nasıl yani?
S.P- tanıyamadım numaranız kayıtlı değil.

Telefon numarası ezberleme özürlü olup eski sevgilinin numarasını silince böyle oluyor.
gecenlerde yasadigim tecrube. soluk soluga yalnizligi yasarken baslamis bir iliskinin sonu ne kadar size "hic bir sey dusunmuyorum"u hisettirirse, bu hadise de icinizde tukenmisse eger duygulariniz, ayni renk paletindeki duygulari yasatir; gridir.
psikoloji çökertir, hemde tam unuttum derken, onun üstüne kafanı karıştırır. eğer yeni bir ilişkiye başlanmışsa ve sen eskideysen hala daha beter bir durum oluşur. iradeli olmakta fayda var.
Eski sevgiliyle ne dost ne düşman olacaksın.Gördüğünde ve eğer birgün ondan msj gelirse etkilenmemek için.
bazen de siz ozel gunleri iple cekersiniz eski sevgili olarak mesaj atmak icin. hani bi mesaj atayim da belki bir iki muhabbet ederiz diye. ama yapmayin etmeyin yani boyle seyler. iyi olmuyor sonra.
gereksizdir... adı üstünde "eski"dir.

hala inatla kendini hatırlatma amacı güden, dikkat çekme çabalarının aracıdır, "acaba bi diyalog kurabilir miyim burdan" şeklinde düşüncelerle yazılmış, (bazen) huzur bozmaya yönelik mesajlardır.
-selam ben hede. telefonumu silip silmediğini merak ettim. sildin mi? nasılsın?*
* merhaba, sadece nasıl olduğunu merak ettim.
* iyi misin?
* özledim seni :(
* cevap yazmayacağını biliyorum ama bik bik bik bik..
gibi başlayabilen, alışkanlığın bastırılamaması, yalnızlık duygusunun sebep olduğu pişmanlık gibi sebeplerle engellenememiş mesajlaşma isteği.
(bkz: tilkinin donup dolasacagi yer kurkcu dukkanidir)
yanınızda yeni sevgili varsa büyük sorun olur.