bugün

sözlükte nasıl vaktin geçtiğini anlamayan ve sabahın köründe uyanmak zorunda olduğunu bilen bilinçsiz sözlük yazarı haykırışıdır.
entry girerken ya da girilmiş entryleri okurken gözünüz bilgisayarın saatine kaydığında vere eğiniz en mantıklı tepki.
ekranın sağ alt köşesindeki saati gören yazar söylemidir.*
insanın icindeki bütün heyecanları bastıran gerici bir cümledir bu ; zira hiçbir zaman iyi bir durumda söylenmez. ya bi yere gec kalmıssındır ya yapman gereken işi yetiştirememişsindir ya ne bileyim başka bişey.

yani özetle hep bi sıçış söz konusudur.
ve ben kaç saattir aynı ispat için cırmalıyorum amk.
genelde sıkıldığım ortamlarda kullandığım en güzel bahane..
-oha saat kaç olmuş, of yol da çok uzun ohoo ben anca giderim. hadi görüşürüz..
ertesi sabah uyandığında bir önceki gece uyumadığın her dakika için kendine küfür edeceğinin göstergesi.
(bkz: grinviç in oyunu bu)
alarm çalmadıysa söylenen sözdür.
harbi lan 1 buçuk olmuş 9da sözlüğü açtım hatırlatmasan kıçım yapışcaktı koltuğa.
bilmem kaç saatlik uykusuz yolculuktan sonra direk siteye girdikten sonra da saatin 4 e koşa koşa yaklaştığını gören yazarın şaşırma şekli.
şu an saate bakınca verdiğim tepki. sikerim ufonuzu da depreminizi de ben yatıyorum.
saatin nasi gectigini farkedemeyen insanlarin saatlerine baktiklarinda soyledikleri cumle.
misafirlikteyken söylenmesi halinde ev sahibinin "istersen bu gece bende kalabilirsin" teklifini kapabilmeyi sağlayacak cümle.
işe gidecekler için, sık kullanılan bir cümle.
Kitap okurken sıkılıp baktığım sözlükte gördüğüm başlık. Hakkaten saat de geç olmuş. iyi geceler sözlük.
saatin çok çabuk geçmesinden mütevellit misafirliklerde duyduğum cümle.

- hamdiye kız senin oğlanda kız kaçırmış diyorlar doğru mu.
+ oha saat kaç olmuş Sebahattin kalk gidelim.
Hadi git yat
Vakit hayli çok geç oldu git yat
Saat 2,5 3 oldu git yat
Yüreğime kan doldu, gözlerime yaş doldu
Tükendim bittim git yat yat yat yat
an itibariyle verdiğim tepki. sabah da erken kalkıcaz amk.
Saate bakmadan saati doğru tahmin eden insanların daha zeki olduğu yönünde rivayet vardır.