bugün

türkmenlerle anlaşabilirsin (dilimiz aynı kökten geliyor) ama araplarla anlaşamazsın.

türkmenler ülkeye geldiklerinde içlerinde bir korkuda var, acaba dışlanırmıyım ? korkusu, bu nedenle neredeyse hiç bir şey yapmayıp kendilerini soyutluyorlar ama araplar napıyor ? sen benimle aynı dindensin o zaman benim kurallarımla yaşarsın.
Türkmenler yine efendi. Arapların birçoğu karaktersiz, eyyamcı tipler.
Suriye türkmenleri adamdır suriye arapları orospu çocuğu

Şu ana kadar suriyeli vakasına bakın bir tanesi bile türkmen değil hep arap tarafından yapılmış.
yıllar içerisinde ülkede artan suç oranına ve faillerin kimler olduğuna bakılarak kolayca sonuca ulaşılabilecek olan minik sorunsaldır. adamlar ülkeye geleli 4-5 sene oldu şimdiden yüzlerce binlerce olaya imza attılar. siz hiç haberleri izlemiyormuş gibi davranın tabi o ateş sizin evlerinize düşerse aklınız başınıza gelir.

bu arada o havuz medyasının haberi verirken millet kıllanmasın diye "yabancı uyruklu kişiler" diye bahsettiği "failler" suriyeliler oluyor. hani anlayamayan varsa dipnot olsun şurada..
kendi soyumdan insanlar gelince sevinmemin neden ırkçılık olduğunu anlamıyorum. arabı görmek istemediğim zaman neden ırkçılık olduğunu anlamıyorum, hayır yani gidip direk arabın kendisine bir şey söylemişliğim mi var ? yoksa ona kasten zarar vermişliğim mi var ? onu yurdumda misafir etmek istemediğim için mi tü kaka oluyorum ?
1-) suriyelilerin çoğu arap değildir, siirtliler ne kadar arapsa onlar anca o kadar.

2-) o adamlar kendi memleketinde oturuyordu, neden geldiler ? kimler sebep oldu ?

3-) mümkünse artık kimse gelmesin ve gene mümkünse gelenler de kendi

memleketlerine geri dönsün.
türkmenlerin çoğu hala suriye'de. topraklarını bırakmadılar.
gelenleri de efendi ve garibanlar yani gerçekten muhtaçlar bizlere. ve buna rağmen sağda solda dileneni sanırım hiç yok, denk gelmedim.

o yüzden kurban olun türkmenlere siz.
kan hafızası denen şeyden kaynaklı olabilir.

sözlükte hiç bahsedilmemiş. entel geçinirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar