bugün

entry'ler (70)

pentagram ın kandil günü yayınladığı skandal foto

ne insanlar gördük içmiyorlar ama yiyiyorlar, ne insanlar gördük içiyorlar ama sadece müzik yapıyorlar.

kız öğrenci ile erkek öğrenci aynı evde kalamaz

basit kalmış söylemdir.

gelecekte zaten bunun önüne geçmek için çabalayacaklardır.

Kadınların doğum izinleri artırılınca özel sektörde kimse kadın çalışan almak istemeyecek.

Ee iş yok ne olacak okumaya da gerek yok. 18 yaşında evlenen kızlara da destek yardım ödenek filan da verilir. Sonuç olarak kız öğrenci olmayınca sorunu da ortadan kaldırırlar.

Yaratılan profil erken evlenip çocuk doğuran kadına doğru gider.

shinzo abe

marmaray açılışında dua etmiş başbakandır.

Nükleer enerji santrali,marmaray derken ülkesine 22 milyar dolar + 8 milyar TL girmiştir.

Böyle paraya kim olsa duacı olur.

Nükleer enerji santralini yapacağını bilse belki olimpiyatları bari siz yapın diyebilirdi.

içimizdeki irlandalı

(bkz: http://www.altasaluminium.com/)

mabel matiz

ilk defa dinleyişim ramazan ayına rastladığı için kendisini müezzin sandığım kişi. camide ilahi söyler gibi bir ses tonu var.

30 mart 2013 pentagram izmir konseri

an itibariyle başlamasına 10 saat 15 dk kalan konserdir.

erkeklerin kadınlar için vazgeçtikleri şeyler

sigara, batak, eşli batak, king, poker (türk ve texas holdem), 81 türü şeylerdir.

galatasaray ın real madrid ile eşleşmesi

bu saatten sonra bu seviyede plzen'le mi eşleşecekti denilen eşleşmedir.

leyla ile mecnun

--spoiler--
mecnun'un yuvarlak masa şövalyeleri yemini bizi bizden almıştır.

yeminim var , yeminim var
senden başka sevemem yar
adını yazdım yollara
iyi dersler arkadaşlar (sağ ol)

--spoiler--

unutulmaz televizyon hadiseleri

trt de antalya da yaşanan fırtına anlatılmaktadır.

bir tır gemiye yüklenirken denize düşmüş.

evlerin çatıları uçmuş.

yoldan geçen insanlarla röportaj yapılmaktadır.

herkes fırtınada yaşanan korkudan bahsederken , bir teyzenin bakış açısı oldukça farklıdır.

- rüzgarlı havaları severim , çamaşırlar çabuk kurur.

belediye otobüsü maceraları

yol boyu başka bir yolcu tarafından aynı soruya maruz kalmak bunlardan biridir.

-ya eskiden 88 model man otobüsler vardı. böyle ortadan inebiliyordun. noldu o otobüslere?
-bilmem.
-çok güzeldi, 88 model man otobüsler vardı, belediye naptı ki onlara.
-bozulmuştur onlar.
-88 model man otobüsler vardı, ortadanda inebiliyordun.
-doğrudur.
-çok iyi otobüslerdi, noldu ki onlara.

sonra kulaklığı taktım. baktım amcam hala bana o soruları soruyor.
müzikle beraber hafif kafa sallayarak, onun 88 model man otobüslere dair çok çeşitli düşüncelere katılmakla geçti yolculuk.

the dark knight rises

--spoiler--

3 saat filmden aklımda kalanları şöyle sıralayabilirim.

1,5 saat dünyanın en karmaşık oyunları dönüyormuş havasında birşeyler yapılıyor ama hiç merak etmiyorsunuz sonra takip etmeyi bırakıyorsunuz.
hadi batman çıksın iki aksiyon görelim diyorsunuz, pat ne görelim koca batman topal wayne olmuş. geri dön batman muhabbeti 3 saat sürüyor. batman sürekli naz yapıyor dönmeyeceğim diye. filmin ortalarında bağırasım gemedi değil : " döndenceksen dön de bitsin lan şu film."

batman bazı konularda pek naz yapmıyor ama. filmde sahneye giren her hoş bayan, on dakika sonra batman ile öpüşüyor. Batman eşini özlerken , sahalara geri dönmeyeceğim derken gururlu süper kahraman ama gelgelim zayıf noktası öpüşmek. iki kadın arasında kalıyor ve nasıl bir süper kahramansa sürekli bu kadınlardan yardım istiyor. zaten kim yardım ederse ona yanaşıyor sonunda.

en sonunda, ayıp olmasın insanları batman filmine gelecek batman göremeden gidecekler demesin diye batman geri dönüyor. topal bacağı iki don lastiği takarak düzeltiyor.

sonra iyi kötü savaşı başlıyor filan derken kötüler atom bombasını aktif hale getiriyorlar. batman de alıyor bombayı şehirden uzaklaşıyor. koskoca atom bombası şehirde patlamayınca şehir kurtarılmış oluyor. peki ya radyasyon ne olacak diye soruyoruz. onu da batman hallediyordur diyoruz.

--spoiler--

sevgilisinin adını dövme yaptıran insan

ender arslan'dır.

eşi kendisi için amerika'daki okul hayatını yarım bırakarak, türkiye'ye dönmüş ve evlenmişler. büyük fedakarlık, az bile yapmış.

mmxii

10 yıllık bekleyişin sona erdiren süperötesi bir albüm olmuş.

pentagram bizi bırakma.

incendies

bir film bu kadar mı doğal olur dedirten film.
bazı sahnelerde ağzınız açık kalabilir.

babanın garip huyları

basketbol maçlarında sürekli boş atışları destekler. "niye içeriyi zorluyorlar ki, dışarda adam boş" sorularına her maçta maruz kalırım. bazen koyuveririm desteklerim onu, "hem dışarısı boş, hem de 3 sayı değil mi" diyerek. *

the simpsons

homer dünya turunu çıkmak için parmağını rastgele harita üzerinde bir yere koyar.

homer: you are a gay * mi. bu ne biçim ülke adı.

şike soruşturması

hemen hemen herkesin tanık olduğu sohbetlerden derleme bir şike soruşturması kısır döngüsü var.

çizenin eline sağlık.

http://www.bobiler.org/sike_sorusturmasi_m222620n

hamit altıntop

almanya maçı sonrası tespitlerine hayran kaldığım insan.

muhabir: hiddink ligler geç başladığı için takımın kondisyonu yeterli değildi diyor.
hamit: ben 6 ay sakattım. ben de bir eksiklik gördünüz mü. biraz çaba lazım.

i feel the dark

opeth'in yeni albümü heritage'den güzel bir parça. yeni bir albüm dediğime bakmayın, yeni çıkan bir albümden öte opeth için çok farklı albüm ve çok yeni bir sound.

gecenin ilerleyen saatlerde ninni etkisi yapıp, dinlendirebilir ama yer yer uyandıradabilir.

işte sözler. mikael gibi "winding" diyebilmek isterdim.

I feel the dark when I see you
I feel the dark when I see you

Loosen the harness of trust
Survey an impulse of lust
The thespian is far away
Uprooted yet forced to stay

Sing a lie, ghost of the night
Give yourself to me
The road is long and winding still
And these bonds will start to fray
But another day

A flaking wish inside