bugün

eşini (erkek-kadın) doğum uzmanın ellerine bırakmayıp kendi doğurtarak doğumdan kaynaklanan beyne az oksijen gitme problemi nedeniyle sorunlu tipleri başımıza musallat eden kişiye göre onyüzmilyon kez tercih edilesidir.

edit: len ben açmamıştım bunu.
kadın doğum uzmanı olmuş kişilerin, başkalarının eşine, onların kocaları gözüyle bakmadıklarının ayrımını çoktan yapabilmiş ergin kişi.
diş hekimliği ile kadın doğum uzmanlığının erkekler tarafından daha iyi yapıldığını bilen erkek kişidir.
Not: Bunu eksileyen erkekler de var.
(bkz: okumuş yobaz)
(bkz: saçma sapan tespitler)*
inadına edit: o kadar doktorun kafası çalışmıyor zaten. Zaten doktorluğun etik kuralları diye birşey de yok.Zaten biz de doktorlar sarkıntılık etsin diyoruz.
o kadar pis adamlardır ki karısını açık kalp ameliyatlarını bile sokarlar bunlar düşünsene lan apaçık kalp ameliyatı mazallah(!).
son derece saglıklı ve oksijen tüketen tiptir. gavat felan da değildir. dogum gibi ölüm riski taşıyan mevzularda tecrübeli doktor kim ise allah'ın emaneti * ona teslim edilir. bu kişi erkek de olsa huzur aynı seviyededir. doktora mahrem olmaz efenim. muhim olan saglıklı ana ve saglıklı cocuktur.
şimdi ben de şöyle afilli bir anti - yobazlık yazısı yazıp sonlara doğru feysbuk meysbuk diyerek 7/24 onlayn gençliğe güzel bir sosyal mesaj vermek isterdim. ama yapmayacağım. yapamayacağım...

ya da bilmiyorum belki olaya direk öküzleme dalıp; "ulan o adam da senin karını bekliyodu ellemek için di mi? ruh hastası, sapık! demek ki senin gibiler doktor olsa karımızı kızımızı emanet edemeyeceğiz" gibi bir tepki cümlesi kurabilirdim. hayır hayır bu da olmaz. sıkıldım tepkisel proto-ironik yazılardan.

ama bu beyanatları veren ve dikkate alınıp dinlenmeyi dahi hak etmeyen değersiz zihniyetlerin, aramıza yavaş yavaş sızıntı yoluyla dahil olması ve taraftar toplaması korkutmuyor da değil.

en azından soluduğumuz havayı ziyan etmeseler. keza beyinleri aldıkları oksijenden faydalanamayacak derecede köhne ve işe yaramaz durumda insanların elinde solup gitmekteyiz zaten.

edit : * insan; bildiğin insan..
doktora ayıp olmayacağını dağdaki köylü bile bilirken bunlar kadar kafası çalışmayan embesil beyinlerin düşüncesidir. yobazlığın önde gidenidir. bunlarla fazla tartışılmamalıdır. kadın doktor bulamazlar da hem karılarını hem de evlatlarını kaybederlerse bunların yüz halini o zaman görmek lazımdır.
esini erkek doğum uzmanının ellerine bırakan tipi geçtik bu durum hangi kadının hoşuna gider ki?
ama sağlık her şeyden önemlidir ve bu dinde de asla yasaklanmamıştır. islam dininin bize izin verdiği kolaylıkları bırakın da yaşayalım değil mi?
hayatı zorlaştırmayın, kolaylaştırın.
at gözlüğü takmış hayata o gözlükten bakan , dinimizin gereklerini anlayamamış , yobaz * bünyenin düşüncesidir. konu sağlık olduktan sonra normal düşünen bir insan için doktorun bayan yada erkek olmasının çokta önemi yoktur. (bkz: saçmalamakta sınır tanımamak).
bu tipe uyuz olan insanlarda vardır ki bu insanların, allahın dağında karısı doğum yaparken, tek erkek uzmanının görev aldığı bir polikliniğe rastlamaları sonucu ne yapacaklarını merak ediyorum.

-fazla kanama var! hayatları tehlikede! ameliyethaneyi hazırlamamız lazım!
-dur hemşerim bi dakka bi dakkaaa
-ne diyosun be adam?çabuk olun sizde!
-la noluyo bi dakka bırakın karıyı vazgeçtim doğurtmayacaam! karı benim karı değilmi?çocuğunda turşusunu kuracaam!

dipnot:sol frame de gördüm bu başlığı "esini erkek doğum uzmanının ellerine bırakan tip"
aha! işte kendimi test etmem için mükemmel bir başlık! dedim ve girdim konuya. amacım yazarın kim olduğunu görmeden, gözüm yazara kaymadan yazıyı okumaktı. yazarı görmeden okumayı başardım ve tespitimi yaptım.
sözlükteki yazıların erkut abi ye ait olup olmadığını , entry nin altında onun ismini görmeden farkedebiliyorum! süper birşey bu değilmi?
karısı ve yeni doğacak çocuğu için herşeyi göze almış ve ailesini çok seven kişidir.* *
hamile bir kadının doğum esnasında vajinasından akan kanlı iltihaplı sulardan, ıkınmaktan kaynaklı idrar ve boka rağmen bu manzaraya bakabilen ve bundan tahrik olabilecek bir hekim (jinekolog) varsa, gerçekten tecrit edilmelidir. karısının bu haline bile, benim karımın doğumuna erkek kadın doğum uzmanı giremez diyen erkek bakamaz. bu vesile ile midemi bulandırdınız. ben de bu entryi yazarak biraz sizin midenizi bulandırayım dedim.
bilgili erkek tipidir. çünkü en iyi jinekologlar erkeklerdir. kadınlar daha acımasız ve anlayışsızdır.
Pardonn ellerine bırakan derken... *
kesinlikle doğumunun bir evde yapıldıgı bu sebepden dogum sırasında olusabilecek patolojik sorunların hepsine magruz kalmiş kişi. Küçüklükte menenjit geçirme olasılığı da mevcut.
(bkz: ayar)
atış serbet nasılsa;

(bkz: eşini ölünce erkek imamın ellerine bırakan tip)
doğru yapan erkektir.
ayrıca başlık da bir erkut abi klasiği tabi ki. hala silinmemiş olması da beni ayrıca geriyor.
yok yani cevap verme adına yapılacak tanımlamalara hiç girişmicem, ne de olsa kendisini daha nicelerini yazmasına teşvik eden bu; yine edicek de...
bütün bunların neticesi: sözlüğün kirlenmesi, seviyesinin düşmesi ve bir ayrıştırma aracı olarak sözlük.
(bkz: Acaba)
ayar manyağı olması yüksek ihtimal olan bir bünyenin haykırışı.

pardon bir tipin haykırışı.

edit:sığır olucaktı, tekrardan pardon.
bunu garip bulanlar gibi annesi onu sıçarak doğurmamıştır.
son derece normal, eşinin sağlığını düşünen bir tiptir. bu olayı garip bulan tipin kendini ruh ve sinir haslaıkları hastanesine yatırması önemle rica olunur...
(bkz: üroloji doktorunun bayan olması)
muhtemelen kendi başına benzer bir tıbbi müdahale gerektiğinde bünyesini kadın bir bevliyecinin eline bırakma konusunda ilk tercihi yapacak, öküzün önde gideni bir tiptir. *