bugün

entry'ler (335)

yaşar pala

dinamik dersinde verdiği örneklerle bizleri dumur eden, bilgi deposu adam. bazı arkadaşlarımdan ''o adamın anlattığını anlamıyorum yea'' lafını duysam da kendisine saygı duyuyorum. o arkadaşlarıma sürekli söyledim, adamın geçmişine bakın hele, sürekli araştırmış öğrenmiş bir insan, sadece kafasını eğip önüne geleni çözmemiş bu çok belli, özellikle anlatığı konularda sürekli bilim adamlarının isimlerini anarak onlara büyük saygı duyduğunu dile getirir.

diğer yandan otoriter birisi, yeri geldiğinde şakasını da yapar fakat ders esnasında mutlak odaklanma ister, soru sorup kendi cevaplamayı sever, eski tarz konuşur, ayakkabıları ve kıyafetleri kalitelidir.

bu hocayı dinlemeyi, çalışmayı bilmeyenler sevmiyorlar, sevmiyeceklerdir de keza o da çalışmayanı sevmez bunu belli ediyor konuşmalarında...

(bkz: bilecik üniversitesi)

bilecik üniversitesi

gelmeyin, üzülürsünüz.

açık bilim

Aylık bilim dergisidir. takip edilesidir. http://www.acikbilim.com/

erkin koray

benim için türk müziğinin dev isimlerinden birisidir. müzikleri başkalarından alarak yaptığı şarkılar vardır, tutanı da tutmayanı da vardır bu şarkıların, ama nihayetinde erkin baba, erkin babadır. illa ki ile eğlenebilir, sarhoş gibiyimle hüzünlenebilir,kızları da alın askere ile gülümseyip, hop hop gelsinle farklı ezgilere yol alıp göçüp gidebilirsiniz bu diyardan.

attila ilhan

şiirlerindeki kurallar bellidir: büyük harf ve noktalama işareti kullanmak yok. Okurkende hissedilebileceği gibi cümleyi farklı yerlerden bölersek anlam değişmelerine yol açabilirsiniz, o da bunu istiyordu,büyük ihtimalle.

sözlükçülerin blog adresleri

http://oynamiyarakcizdim.blogspot.com/

sbs ygs lys öss ales üds kpds dgs kpss als dus tus

sistem bozuk naraları attıranlardır.

çocukken korkulan şeyler

süt kardeşlerdeki gulyabani ve müziği, korunmak için gözler ve kulaklar sertçe kapatılırdı.

ayıp

erkeklerin kırmızı pantolon giymesi.*

en çakal meslek grupları

dönercilerdir.
yanından geçerken, bir bakmışsın oturmuşsun birincisini bitirmişsin, diğerini istiyosun. *

en karizmatik kötü karakter

(bkz: darth vader)dir, nefes alışı yeter.
(bkz: sauron)dur, bakışı yeter.

artvin denince akla gelenler

(bkz: gürcü)

sözlük yazarlarının favori dondurmaları

yaşar ustadan tahinli ve tarçınlı

game of thrones vs the lord of the rings

gördüğümde yüzümde bir gülümseme oluşturan başlık, lord of the ringsden bahsederken game of thrones'un lafı bile edilmez, edenin ağzına terlikle sertçe vurulur.

harry potter izleyen yetişkin

izlenebilir, fantastik filmler seven biri için ideal bir filmdir.

uludağ sözlük pilavlı sohbet zirvesi

(bkz: çok feyzli bir abi)

necip fazıl kısakürek

''şairdir gerisi boştur'' denmeli bazen...

oruç tutmayan kızların genelde kaşar olması

(bkz: yok ebesinin amı ali sami)

orhan gencebay

anlamanın gerektiği bir müzisyen, bir duayendir kendisi. hemende anlaşılamaz, şöyledir ki:
cem karaca başta rock'n roll ardından anadolu rock ile devam etmiştir müzik hayatına, ikisi de arabeske tersdir başlarda en azından, o da kendi çevresi gibi arabeski görmeden, dinlemeden yerden yere vurur, fakat sonradan tükürdüğünü yalamak zorunda kalır ve bir ropörtajında bu şarkıları keşke önceden dinleseydim, en azından orhan gencebayın müziğinin nasıl batı ve doğuyla harmanladığını anlaması uzun sürmemiştir vede önceki düşünceleri yıkılıp dökülmüştür. ayrıca orhan gencebayın da cem karacanın ilk plağının (bkz: emrah)ikinci şarkısı olan karacaoğlannın bağlamasını orhan gencebayın çaldığı düşünülmektedir. görsel bu resim dolayısıyla, bahsi geçen şarkı da http://www.youtube.com/watch?v=skRaeSwNrA4&feature=player_embedded budur.

leş gibi sigara kokan insan

(bkz: kül tablası) diye adlandılandır.