bugün

entry'ler (51)

fenerbahçe

(bkz: vurmayın öldü)

nirolis

insanın kendini bilmesi ne güzel. safım, saftiriğim demişsin. evet gerçekten de öyleymiş. böylesine önemli bir projede nasıl gidipte senin gibi şaşkolozu buldum kendime hayret ediyorum.
gittin süper bir işin altına attın değil mi? vay be niro ne dik duruşlu adammış dediler mi sanıyorsun? onca yazdın çizdin hiç mi acımadın olum emeğine? sanal dünya olum işte ne bekliyordun ki? seninki bile bile lades demekten başka bir şey değil. kızdıkların sanki çok mu utanacaklar. her yıl bu günü üzüntü ile mi anacaklar? yarın sözlükte at koşturacaklar sende mağrur bir şekilde evde oturursun artık. niro şekil itibariyle tamamda sen gerçekten kocakafalıymışsın ne diyeyim. bu kadar saf olup bunca başarıyı nasıl kazandın anlamıyorum?

şuraya aklımdan geçenleri bir yazsam sözlüğü kapatırlar ya neyse. bu akşam rahat uyursun artık. evede zafer kazanmış komutan edası ile git olur mu? ne de olsa sözlükten ayrıldın.

nirolis: kocakafalar ve saftiriklerin onursal başkanı.

27 ağustos 2009

bazı yazarların doğum günüdür.

devlet bahçeli nin zehir zemberek konuşmadığı gün

azteklerin inancına göre kıyametin kopmasına az kaldığının işaretidir. asıl büyük işaret sabri sarıoğlu ile alakalı başlık açılmadığı güne denk gelir.

sabri sarıoğlu ile ilgili entryler

sabri'nin futbol yeteneği ile aynı kalitedirler.

sabrinin uludağa yönelik çıkartacağı kitab adları

imla kuralları kitabı olur bak. başlık açan yazarlar faydalanabilir.

nirolis

Uludağ ilandaki ilanı...

--spoiler--

imdb'nin kıskandığı film arşivi

öğrenciler

''bu akşam manita gelecek acep nasıl bir filmle kalbine girsem?'' veya ''lan madem okula doğru dürüst gitmiyorum her gün 2 film çakarım hem zaman geçer hem de muhabbet açılınca benimde söylecek sözüm olur. millet kubrickti tarkovskydi dibine dibine vuruyor'' mu diyorsunuz?

çalışanlar

''işte anam ağlıyor zaten. ibne patron haftasonlarıda mesai yazıyor bu aralar. lan sosyalleşmeye dakika vaktim kalmadı bu ne anasını satayım. hayır feysbuk ve yonjadan da istediğim verimi alamadım. tek eğlencem filmler oldu. ama daha çok konusuzlar var bende. keşke festival filmleri olsa kenan doğulu gibi katılsam onlara'' mı diyorsunuz?

ev hanımları

''acaba bu akşam ne pişirsem'' mi diyorsunuz? ev hanımları eğer böyle diyorsanız elimde süper tarifler var. hepsini derya baykaldan apardım. sizlerle paylaşabilirim hatta işi ilerletip gün sistemine bile geçebiliriz. yalnız ilk hafta bende onu baştan diyim.

ev hanımları kusur bakmayın ama çalışanlar ve öğrenciler bu teklifim size. yılların korsanı olarak el emeği, gözü nuru ve eline sağlık +rep'i hazırladığım film arşivimi satışa çıkardım. resmen sattım lan yılların arşivini neyse.

560 filmden oluşan ve ortalama imdb puanı 7.39 olan arşivimi halka açmaktayım. yaklaşık baya bi dvd var. ''totoşa bak arşivim arşivim diye dolanıp duruyor. kaç dvd olduğunu bilmiyor.'' demeyin hemen dostlarım. baya çok işte saymak çok vakit alır deyi üşendim. hee ama hacı benim param hazır hemen paket yap diyen olursa sinsi gibi geceden başlarım saymaya hiç üşenmeden. zaten bu satırlarıda sırtlan esnaf gülüşü ile yazıyorum.

ilgilenenler olursa kurban pazarlığı gibi bir pazarlığa girişiriz. sakın ''7 kişi birleşip bu ilana girsek olur mu?'' şakası ile gelmeyin bana.

--spoiler--

bildiğin manyak la bu. filmi olsa şu olurdu herhalde.

(bkz: the man from earth)

kız gören makina mühendisinin ilk sözleri

(bkz: beslenir mi ki bu)

iç gösteren gözlük

(bkz: senin için temiz)

ille de heaven

Allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun. mekanı cennet olsun.

iş ilanlarının içerdiği gizli mesajlar

ofis programlarını kullanabilen:

özellikle belirtiyorum bak. msn kullanan her adam ileri derece bilgisayar biliyorum diyor.

yirmilik diş

doktora aynı cümle içinde yirmi yaş dişim çıkıyor, ağrı yapıyor dediğinizde sizi muhakkak koltuğa çekim için oturtur.

öss sonrası msn iletileri

'sınav geçti ama üzerimden'

öss ye giren mini etekli bikinili üstsüz rus

(bkz: yazık lan size)

ikinci el kız istemiyoruz

ötv ikinci el piyasasını vurdu diyorlar.

uvjb

okurum iyi yazardır.

nirolis

arkadaş bu nasıl bir gözlem yeteneğidir diye sormak istediğim yazar. ki sormuş bulundum da.

(#5070037)

sözlük yazarlarının itirafları

çok zor günler geçiyorum sözlük. ama login olduktan sonra hiçbir şey düşünmüyorum. bir eski sevgili ile alakalı başlıklar olmasa..

nirolis

(#4995823)
harika ve ötesinde insandır. yiğit özgür karikatürlerindeki komiklik yapan deli var ya işte bu adamdır o. bildiğin 46 lan. doğum gününde yeni hunin benden.

evde kalmış sözlük yazarları

(bkz: toplumun kanayan yarası hadi evlen artık baskısı)