bugün

entry'ler (21)

ederlezi

Dedemin Balkanlardaki etnik temizlikten kaçarken yaralanmasını bilmemden dolayı her dinleyişimde beni ağlatan güzide bir parça.

15 lik inşaat çivileriyle aynı cebe giren iphone

Hiçbir işine yaramayacak olmasına rağmen, iphone alan amelenin, cep telefonudur.

cehape mehape diyen bir başbakan

akepe denilmesinden rahatsiz olmuş ve kendi nazarinda yasaklamış bir başbakandır.

istiklal marşı okunurken heyecanlanmamak

Tüyleri diken diken de olmuyordur bu hıyarların.

iddaa bayiinden kalem aşırmak

bi üstü dilenciden para çalmaktır.

yabancı sitelere ingilizce yorum yapan türkler

yabancı sitelere ingilizce yorum da mı yapmayag.

pkk nın sınır dışına çekilmesi

Kürdistan kurulduğu zaman otomatik olarak gerçekleşecek olaydır, yoksa kırmızı karın yağma ihtimali pkk nın çekilme ihtimalinden daha fazladır.

şehir dışında üniversite okumak

Okulumun kampüsü Tekirdağ il sınırın çok yakında olmasından mütevellit ucundan yaşadım hede.

sevgiliden ayrılma nedenleri

iki şehir arasındaki mesafenin fazlaca olması.
Araya giren soğukluk.
Kızın ailesinin aşırı korumacı olması ve ilişkimizin kesilmesini istemesi.
Beni aldattığını gözlerinle görmek.
Sevgime karşılık bulamamak.
Yalanlar, türlü türlü oyunlar.

hem müslüman hem kapitalist olmak

%50'lik kesimin %50'si değildir ancak %10'nudur zira %50'lik kesimin büyük bir çoğunluğu fakirlerden oluşmaktadır.

gay olmanın rahatça söylenebileceği ülkeler

Ülke bazında söylemek yanlış olur çünkü ilişkini bireylere karşı duyuruyorsun, devlet her bireyin düşüncesini kontrol edemez, örneğin ABD modern ve teknolojik olarak ileri bir ülke olmasına rağmen, elektronik ve modern hiçbir nesne kullanmayan, Amish topluluğu bulunuyor, Afro-Americanlara kötü davranılıyor ve kötü bir yaşam biçimi dikte ediliyor, Kızılderili insanların bir zamanlar atalarını yaşadığı topraklarda yapılmış binaların apartmanların içinde bir göz oda bile almalarına izin verilmiyor, gibi gibi.

3 erkek bir araya geldiğinde konusulan 3 mühim şey

1- Sinema, tiyatro,
2- Edebiyat,
3- Sporun gündelik hayattaki yeri ve gelecekte hangi düzeyde olacağına dair ufak tartışmalar.

otobüs yolculuğunun vazgeçilmezleri

Bebekli bir aile, bebeğin uyanıkken mütemadiyen ağlaması, ayakkabısını çıkartan, gaz çıkartanlar, sanki otobüste aç bırakacaklarmış gibi yanında yumurta, börek gibi şeyler getirenler, telefonunun sesini kapatmayanlar, gece yolculuklarında yorgun şoförün, kaba muavin, pis kokusuyla insanı bayıltmaya çalışan insanlar.

100 erkekten 72 sinin wc den çıkınca el yıkamaması

%28'lik kesiminde bulunduğum bilimsel açıklama.

uzun ilişkinin bitmesi sonrası başlayan süreç

Birlikte gidilen yerlere gidilmeyecek, ona ait bütün eşyalar ya iade edilecek ya da çöpü boylayacak, kilitlenebilen kapılar kilitlenecek, telefon kapatılacak, tercih edilen içki türüne göre az yada çok içki tüketilecek.

sülaleni sikerim

Erkek, kadın, yaşlı, genç, ölü, canlı farketmeksizin sevgi dağıtan güzel şahsiyet.

reddedilmek

Ardından asla Arabesk, Türk sanat müziği gibi hüzün barındıran parçalar dinlenmemelidir, neşeli ve aşırı hareketli şarkılar dinleyip, heyo ne olmuş reddedilmişsem haha gibi kelime grupları kurarak kendinizi kardırmaya çalışmayın, çünkü bir an geliyor ki, acı öyle bir koyar ki mutlu olmaya çalışırken, şarampole yuvarlanan bir aracın içinde olsaydım da, kurtulma şansım olmayaydı, dersiniz.

ilk defa kavga edeceklere öneriler

Rakibe fazla yanaşmayın, sizi dar alanlara sıkıştırmasına izin vermeyin, aşırı hareketli olun ve en uygun zamanda kaçmaya başlayın.

futboldan soğumak

Oynanan kalitesiz futbol, ardarda gelen şike dalgaları, ben yaptım oldum, benim dediğim kanundur, yöneticileri, insanı futboldan soğutuyor, göktanrıya bin teşekkür ki futbol sadece Türkiye'ye mahsus bir spor değil, yoksa nice olurdu halımız.

aynı kız tarafından üçüncü kez reddedilen erkek

Gerçekten seviyordur, fakat yanlış kişiyi.