bugün

görsel
görsel
Şimdi efenim gün içinde çektiğim bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum sizinle. Hali hazırda inşaatına devam eden bir proje. Sağına baktım soluna baktım kolon yok bildiğin tuğla mk. Ben mühendis değilim de tuğladan da taşıyıcı mı olur mk? Yıkılan binaların %98 i eski diyip kendinize bok attırmıyorsunuz şimdi biz buna nasıl inanalım mk? Siz inanıyor musunuz? Şimdi bu büyük Marmara depremi yada şu an yaşadığımız felaketi kaldırabilecek sağlamlıkta mı sizce? Buna kim onay verdi mk, müteahhiti kim merak konusu. Adresi de şuraya yerleştirelim:
Millet mahallesi, bayrak Sokak, YILDIRIM/BURSA
deprem olursa anası skilir buranın.
akp kalesi tamam diyelim de chp kalesinde farklımı MHP kalesinde farklımı diğerlerinde hakeza. Amaç bok atmakmı meseleyi ele almakmı.
Ben beğenmedim.
Sorun kolondan ziyade, perdelerin gözüme fazla ince gelmesi. Ayrıca evet, tuğla köşelerde kare şeklinde birer kolon olsa çok şık olurdu. Şimdi gerber kirişi denilen bir olay var, yani biraz konsol aslında inşaat maliyetlerini düşürür ve taşıyıcılığa katkıda bulunur ama burada malzemeyi biraz fazla zorlamışlar. Fazla konsol var. Beni ne rahatsız ediyor derseniz, tuğla bölücü duvarlar var ya, tam ortasındakinin bittiği yerde bir perde koysalardı bu kadar “acaba” demezdim.
Eskiden kolon mu varmış bizim ejdadımız kolon ile değil iman gücü ile 1000 yıl hükmetmiş. Ezanları susturamayacaksınız(!)
cehalete bakar mısın, adam balkonun ucunda kolon neden yok diye soruyor.
Şimdi efendim CHP'nin kalesi Hatay’da yıkılan sıfır binalar var iken ve CHP'nin kalesi Hatay'ın CHP'li belediye başkanı, o yıkılan yepyeni binaların muteah itini savunurken, CHP'nin kalesi Hatay’da bina kalitesi diye bir başlık açılmayıp, AK PARTi'nin kalesi BURSA'DA bina kalitesi diye bir başlık açılması da harbi, su katılmamış... neyse.
Başına AK parti koyacak illa.

Sanki izmir'in bina kalitesi Bursa'dan iyi de.

Bu kadar mı ideolojik hareket edilir yav.