bugün

nedense malum yerli çapulcuların, karşılarında sus pus oldukları kitle.

Adam miami de yaşıyor, hangi hakla cehapeye oy verip , çoğunluğun başka partiyi desteklediği ülkenin insanlarının hayatına karışıyor?

ABD’de, Kanada’da yaşayan t.c. Pasaportlu çapulcular,
isveç’te, ingiltere’de bulunan t.c. pasaportlu hewaller
Vatandaşlık vergisi ödesin.

Sizin tuzunuz kuru tabii. Ne diye dersimliye oy veriyonuz lan. Yaşamadığınız ülkenin insanlarının hayatına karışıyorsunuz.

Ama türkiye’li çapulcular nedense müthiş çoğunluğu dersimli Kemal’e oy veren ABD’li kanada’lı Türkleri,
müthiş çoğunluğu dersimli Kemal’e oy veren ingiltere’li, isveç’li t.c. Pasaportlu hewalleri

konu veya sıkıntı yapmıyor. Peee.
Bir kuruluşun araştırma sonucuna göre ABD vatandaşı chp seçmeni ABD seçimlerinde biden a oy vermiş ekseri.

Malum biden de seçim öncesinde yaptığı bir söyleşide akp ye karşı chp yi destekleyeceklerini söylemişti.

Sanırım biden ile abd deki chp kiler arasında bir ittifak söz konusu.

Ne güzeldi eskiden elflerle insanlar arasında bir ittifak vardı.
https://m.uludagsozluk.com/e/46592851/

sende alamanya'da kurulu düzenim var deyip ne hakla akapeye oy veriyon mq.

neden oy vererek hayatımıza karışiyorsun.

madem öyle sen de vergi ver.

abd’de, kanada’da yaşayan t.c. pasaportlu akpliler,

isveç’te,ingiltere’de bulunan t.c. pasaportlu aktroller vatandaşlık vergisi ödesin.

sizin tuzunuz kuru tabii. ne diye erdoğan'a oy veriyonuz lan. yaşamadığınız ülkenin insanlarının hayatına karışıyorsunuz.
abd Türkleri daha zengin ve varlıklı. Vergiyi önce onlar versinler. Yok öyle tuzu kurup olup, bedavaya dersimliye oy basmak.

Almanyalı Türklere gelince,
bizler depremlerde, felaketlerde her türlü maddi ve fiziki yardımları elimizden gelenin fazlasını yaparak gerçekleştiriyoruz elhamdüllilah. Bana hiç bir türkiyeli sikik çomar
gazel felan okumasın.

Almanyalı, Hollandalı, Avusturyalı Türklerin vicdanı hiç birinizde yok. Götü boklu alman devleti 1-2 milyon yardım yollarken, biz gurbetçiler kendi ellerimizle kendi insanlarımızın kapılarını dolaşa dolaşa, banka hesap no’larını dağıta dağıta depremden 1 hafta sonra 15, bir ay sonra 50 milyon € yu geçen yardımlar topladık. Onbinlerce Yardım tırları buna dahil değil. Bunu camii derneklerimizle yaptık. Hep beraber. Ve bu miktar sadece camilerimizde toplanan para. Binlerce gencimiz burdan yola çıkarak gönüllü olarak kurtarma ekiplerine dahil oldular.

Sonra da götü sikik çapulcular gelip bizim hakkımızda vergi versinler diye güya laf attığını zannediyorlar. Değil vergi, tüm mülkümüz feda olsun. dini para olan şeref yoksunlarının bunu anlamasını beklemiyoruz.
sen ne diyon akp döneminde geldi bu kanun.
Hshshshsh çomara bak mk millete çomar diyor hshshshd.

50 milyon euro yardım toplamış hshshs. Yersen güzel.
Yazdığı her satırı kahkaha atarak okudum.

Bundan sonra ne zaman canım sıkılsa sözlüğe girip çomarların yazdıklarını okuyacam.

Eeee kerhaneci başka neler yaptın anlatsana. Ne de olsa arazi boş mk, sık sıkabildiğin kadar.

Sen ilk önce ülkene dönsene, reisinin yönettiği ülkede yaşamaya çalış. Sonra gel konuşalım.
Eminim ki burada olsan sen de ak partili seçmenler gibi çöpten yemek yerdin.

Boş yapmakta bizim milletimizin üstüne yok mk. Sen orada yaşamak varken asla Türkiye'ye dönmezsin. Biz sizin ciğerinizi biliyoruz.

Dediğim gibi, reisinin yönettiği ülkeye dön, burada yaşamaya çalış, sonra gel konuşalım..
50 milyon € bir ay içinde sadece camilerde toplanan yardım parası koçum. 1 camii üzeri verdiysek, 3 direkt bizzat AFAD’a verdik.

Kafirlerin bunu anlamasını beklemiyoruz. Vatan sevgisi imandandır. 5 dolara vatanını satacak hainlerin,
mümin gurbetçilerin topladığı yardım paralarını inkar gelmelerinden daha büyük bir onur ve gurur olamaz.

Az ötede havla şimdi.

Almanya’lı, hollanda’lı, avusturya’lı tüm gurbettaşlarımın gözlerinden, ellerinden öperim. Hepinize selam olsun yiğitler.
Abd deki türk seçmen kitlesi zaten ezelden beri cumhuriyetçi ve atatürkçü zaten. Misal kuzey avrupa da öyle.

Sadece bu almanya, hollanda, fransa, belçika tayfası malum işte kıskanıyorlar tribinde geziyor.

Örneğin abd deli bir türkle iletişime geçip abd ye göç yollarını sorun size 99% yardımcı olmaya çalışır, yani kalan yetersiz tayfa gibi gelmeyin diye elinden geleni yapıp türkiye ekonomisi övmez size.

Zaten abd ve kuzey avrupada yaşayan ve saydığım diğer ülkelerde yaşayan türk vatandaşlarıyla 20 sn yüzyüze konuşunca farkı anlarsınız. Veya sosyal medya hesaplarına bakabilirsiniz. istisnalar tabi ki kaideyi bozmaz da 99% dediğim gibi. Ha bu arafa şahsi fikrim yurtdısında yaşayan kimse oy kullanmamalı veya ille de kullanacaksa bunu mutlaka gelip türkiye sınırları içerisinde yapabilmeli.
Aslında “yurt dışı oy hakkının geri alınması” zafer partisi nin etkili bir seçim vaadi olabilir. Yurtdışı seçmeni kaybedilir ama iç cephe kuvvetli bir şekilde konsolide edilebilir. Mantıklı değil mi? Peki Neden yapmıyorlar? işte mesele bu arkadaşlar. işler bildiğiniz gibi değil.
Oğlum 50 milyon euro'dan başka neler yaptın. Ne güzel sıkıyordun işte, devam etsene hshshs.

Allah bilir sen oradaki bütün yardım kuruluşlarına da yardım ediyorsundur.

Ulan paraya allah gibi tapan adamlarsınız. Almanya'da olma sebebin zaten para. Bi de yardım edecen he hshsjs.
Gönderdiğin 3 5 EURO ile ülkeyi kurtardın. Helal sana bordo klavyeli.

Şu çomarlara sadece erkeksen türkiye'ye gel yaşa diyin yeter. Kötüle dilleri almanya'dan gitmemek için Türk vatandaşlığından ile çıkarsınız lan siz.

Almanya'da yaşayip, utanmadan türkiye'de yaşayan insanlara laf ediyorsunuz.
Ulan sanki senin haddinmiş ABD De yaşayan insanları sorguluyon.

Sen türkiye'de geçinemediğin için almanya'ya giden bir çomarsın...
Kafirler tarafından çok titiz korunan kitle.

Mesele camiilerde toplanan yardım paraları, binlerce gönüllü gençlerimiz değil,

Mesele sizin gibi kafirlerin,

Gözünü kırpmadan vatanları için her türlü desteği veren gurbetçi kardeşlerimin güya “vatandaşlık vergisiyle” gözlerini korkutacabileceğinizi zannetmeniz.

Dini imanı para olan t.c.’li kafirlerden başka bir şey beklemezdik zaten. Zihniyet bu. Hadi yallah.
iyi yapmışlarlardır, bizde türkiyede yaşayıp Erdoğana günenip oy verdik sonuç 7500 tl asgari ücret, hadi geçinebilirsen geçin, öngörülü insanlarmış , kendilerini tebrik ediyorum.
Türkiye de yaşayıp AKP ye oy veren kitle ile kıyaslanamaz şekilde zekidirler.
Yaşamadığın ülkenin seçimlerinde oy kullanmak saçmalık. Kimse kusura bakmasın. ister CHP'ye ver ister AKP 'ye ver farketmez. Yaşamadığın ülkenin kaderini belirleyemezsin.
yarı yarıya bence.
almanya'da yaşayıp çocuk parası alan, türkiye'de bir sürü dairesi olan, alman devletini kazıklamaya çalışıp da utanmadan alamanya çok kötü yiğen, gurulu düzenimiz var o yüzden gelemiyoz, çöpten şişe tobluyoz diyen alamancı türklerden çok daha zeki olduğu tahmin edilen türklerdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar