entry'ler (64)

bir kızın en çok tiksinilen huyu

hem cok yalanci olmasi hemde her lafinin arkasindan yemin etmesi.

kişiyi zeki gösteren detaylar

espri kabiliyeti,hazir cevap olmasi.

migreni olan kişiye öneriler

tuzlu birseyler atistirin,ardindan bir majezik alin ve mumkunse kendinizi karanlik bir odaya atin.basinizida esarpla sert bir bicimde baglayin ve uyumaya calisin.ben bu yontemi uygulamadigim zamanlarda gunlerce agridan kivranirdim ama bu yola ne zaman basvursam 2-3 saatte biseyim kalmiyor.deneyenler olursa insallah onlardada ise yarar.gecmis olsun...
migren hastalari icin uyku cok onemlidir.cogu kisidede cikolata,kola,peynir,tuz tuketildiginde migrenin azdigini duymustum. asiri stres yasamamak,duzenli uyku ve duzenli beslenme ile migren ablamda 4 senede yok oldu.birde yazdigim gidalari bu surecte hic tuketmedi.

saçını sarıya boyayan esmer kız

kaslari siyahsa ve sac dipi cikmissa facia gibidir.fakat alistik bu facialara.

sana bir süprizim var ama söylemem

soylenen kisi icin zorlu surectir.meraktan kivrandirir.acaba ne yapti,ne aldi,nerede,ne zaman sorulari beyni kemirir durur.tabi surpriz yapacak kisi daha bir ozel,farkli bir yere sahip ise bu merakin siddeti daha fazla olur bence.

sevgiliyle alternatif kavga çıkarma sebepleri

-neden aramadin,neden gec aradin
-neden haber vermedin
-neden mesajima gec cevap veriyorsun
-neden benimle ilgilenmiyorsun ve daha niceleri...kavga cikincada sen beni artik sevmiyorsun,biri mi var? vs.vs.vs... (:

kötü bir kokuyu hiç bir parfüm yok edemez

evet.hatta daha berbat hale getirir.ornegin ter kokusu,sigara kokusu.

en kötü hastalıklar

migren.yanlis bilmiyorsam eger tedavisi olmayan hastaliklardan.

en kötü hastalıklar

migren.yanlis bilmiyorsam eger tedavisi olmayan hastaliklardan.

türk kızının en belirgin 3 özelliği

dogru soze ne hacet.sinirlenmek gocunmak yerine katila katila guldum yemin ediyorum.burda yazilanlarin neredeyse %90i dogru.turk kizi dusmanligi oldugunuda dusunmuyorum cunku bunlar duzeltilebilir olduguna ragmen gittikce,ozellikle son yillarda artan durumlar.ve malesef en kotu yani ise bunlari meziyet,moda,komiklik vs.sanmalari belkide(miz)...
3 bariz ozellikde benden.ozentilik,kibir,yalan...

sevgilisinin gamzesini parmağıyla dürten kız

firsati olsa acaba baska nerdeki gamzeyi durter.

fakirlik

aslinda insana cok sey katar.en basit ornekleri;guclenmek,yetinmeyi bilmek,ego manyagi olmamak.ve aslinda cok ince bir cizgidir.fakirlikten kurtulmak adina onurundan namusuna sahip cikanlar ve diger taraftan hic dusunmeden bunlardan odun vermek.

modern kadının en büyük problemi

egoist olmalari.

kötü olduğu halde başkasının derdini dinleyen kişi

belkide benimle ayni yada daha kotu durumda olanlari da varmis diyip avunup,teselli bulacaktir.bencil olmayip sadece kendini dusunmuyordur ayni zamanda.

kışın ortasında şort giyen kız

kesin yeni modadir(ozentilik daha dogrusu).dikkati baska seylerle cekmeyi denesinler.cogunda abes gorunuyor lan.

birbiriyle karıştırılan sözcükler

tercübe(denemek vs.)-tecrübe(deneyim)

yeni nesil nereye doğru gidiyor

aslina bakilirsa dusunulenin tam tersine cok sanssizdirlar(simdiki nesil cok sansli derler ya).biz sokakta oynayarak kir pas icinde eve giderek buyuduk.asosyal degildik,sanal degil gercek arkadasliklari dostluklari yasadik.zirt pirt mesajlasamiyorduk chatlesemiyorduk belki ama "ozlem merak sevgi"gibi hislerimiz hic degismedi.hocalara ogretmnlere hurmet vardi.saygi vardi,kisiligimizi kaybetmeme cabamiz vardi.guzel olma ne modaysa ona uyma mecburiyeti hissetmedik.asil olan degerlerimizle buyuduk.erkekler icinde ayni sekilde...yasli yada orta yasli degilim bilakis gencim ama iyiki yeni nesil degilim...yetiskinler normalde cocuklar facebok twiter delisi.sokagin tozunu yutmadan kosmadan gulmeden...sadece sanal alem.birsey daha,ozellikle cogu kizlarimiz;amac yok en onemli varligi olan ahlaki degerlerine saygisi yok.varsa yoksa erkekler guzellik moda.biliyorum bir suru eksi yiyecegim ama aci gercekler bunlar.kisacasi yeni nesil b.klu dereye gidiyor...modern olma kulturlu olma meraklisi aileler,sehirlesme betonlasma,diziler,cinsi icerikli,moda uzerine bircok gazete dergi vs.internetin amacsiz bilincsiz kullanilmasi bunun yaninda ailelerin teknoloji tuzagina dusup cocuklarina ilgisizligi.aileninde bu durumda payi cok buyuk.derken gelinen nokta.yeni nesilede buna ayak uydurmak duser..

berat kandili

tum islam aleminin ve yazarlarin beraat kandilini kutluyorum...ramazan ayini mujdeler ve bircok ayette o gece edilen butun dualarin kabul gordugu belirtilmektedir.umarim gunahlar af olunur dualar kabul olur...

berat kandili

tum islam aleminin ve yazarlarin beraat kandilini kutluyorum...ramazan ayinin mujdesidir ve bircok ayette o gece edilen butun dualarin kabul gordugu belirtilmektedir.umarim gunahlar af olunur dualar kabul olur.

suçlu olan hep erkeklerdir

genelde kadinlar cileden cikardigi icin yanlis bir dusuncedir.bencilliktir.oyle olsa bile herseyin bir nedeni vardir.uzgunum hemcinscikler.