bugün

http://www.taleworlds.com adresinden ulaşılabilecek,türk yapımı sürükleyici rpg.demosunu indirdiğiniz takdir de 6. levele kadar oynayabiliyorsunuz.zaten az sayıda bulunan türk yapımları içerisinde gayet hoş bir oyun olmuş.
pek çok "unofficial mod"u olan züper eglenceli olan türk yapımı rpg.
modlardan en iyisi ise "lord of the rings" modu:
http://www.mbrepository.c...file.php?cid=7&lid=61
süper bir rpg. hemde türk yapımı! öncelikle bunun demosunu download ediyorsunuz, sonra internet üzerinden şifresini satın alıp oynamaya başlıyorsunuz. bu kadar basit. ama iş burada bitmiyor! beraberinde, oyunu neredeyse tamamen değiştiren onlarca modu da download edebiliyorsunuz!

Oyuna gelince, valla ne yalan söleyim, at binme, atın üzerinden geriye doğru ok atma(türk oyunu demiştim değil mi) vs. gibi detayları süper bir şekilde yansıtıyor oyunumuz.
tek eksiği ragdoll sistemi yerine ilkel 3d modeller kulanması.

modlara gelince; işte modlardan bazıları: 1066(saxon-norman savaşları) onin no ran(eski japonyada geçen samurai modu) the last days(LOTR modu) fantasy mod(oyunu frp'msi bişeye çeviren mod,adı üstünde zati) battle for sicily(arapların sicilya işgalini konu alan mod) hundred years war(ingiltere-fransa arasındaki yüzyıl savaşlarını konu alıyor) craftmod(alet edevat yapma modu) rome total war(bişey sölemeli miyim? ) storymod(konulu oyuna çevirmek için mod) vesaire.

edit: 0.9 versiyonunda ragdoll eklenmiştir! coşmuştur oyunumuz, bilgilerinize!
(bkz: ayrıca)*

iki kişinin(armağan yavuz ve ipek altan yavuz) bir kaç sene önce programlamaya başladığı, şu an 7.5 versiyonu indirilebilir olan(ve bir kaç gün sonra da yeni versiyonu gelecek) ve dünya'nın dört bir yanından ciddi bağımlıları ortaya çıkan, hızlı bir şekilde de meşhur olmaya başlayan, nedense türkiye'de çok az kişinin bildiği yüzde yüz türk yapımı medieval temalı oyun.
yeni versiyonla birlikte modernleşmiş grafikler de eklenince tadından yenmez bir duruma ulaşacağı varsayılıyor.
Grafikleri tatmin edecek derecede yükselten 0.800 versyonununn ardından bazen günde 2 bug-fix'e çıkan düzenleme çalışmalarıyla 0,805'de Türkçe dili eklenmiş Türk yapımı bir oyun.
Aslında oyun hayallerimizin oyunu denebilir,kendi ordumuz,sürebildiğimiz ve üzerinde savaşabildiğimiz atımız,zırhlarımız,kılıçlarımız feth edilebilinen kalelerimiz ile insanı erçekten tatmin eden bir oyun.Oyunun en güzel yanlarından biri ise oyunu istediğiniz gibi oynayabilmeniz,isterseniz kaleden kaleye mal taşıyığ karını cebe atan bir tüccar,isterseniz karavanlara eskortluk ederek para kazananan bir gurp insanın lideri,isterseniz düşman karavanlarını yağmalayan biri,isterseniz lordlardan aldığı çeşitli görevlerle para ve rütbe kazanan biri.Son versyonla birlikte her kalede birbirinden farklı birer tane bulunan arenalarında savaşarak da para ve tecrübe kazanmak mümkün.
Ayrıca oyun versyon numarısdan da anlaşılabildiği gibi henüz geliştirme aşamasındadır ve tam versyonı 1.000 çıkmamıştır bu nedenle marketlerde kutuda bulamazsınız http://www.taleworlds.com adresinden 6 level sınırlı deneme sürümünü indirebilirsiniz ve eğer isterseniz şuanda çok cüzzi bir rakama (tam sürüme yaklaştıkça fiyat artıyor) alabilrisin.Aldığınız serial key tam sürümde de işler durumda olacaktır...
en az tanındığı ülkelerden biri türkiye olan türk yapımı güzel bir oyun,ayrıca oyunun the last days adında bir yüzüklerin efendisi modu vardır ki tadından yenmez
Son versiyonu 0.894 olan, Oyun bir Action-RPG oyundur.

Oyunun amacı para kazanmak, katliam yapmak, bir ülkeye katılmak ya da yalnız şovalye olmaktır. isteyen ticaret yapar, isteyen deliler gibi şehirlere saldırır. Forumuda pek güzeldir. 3-4 senelik üyeler mevcuttur. Bunlara "Grandmaster Knight" lâkabı takılmıştır.
Oyunu resmi sitesinden edindiğiniz anda sadece bir oyun modunuz olur. O da "Native" dir. Oyunun resmi sitesinden değişik modları indirip oyunu kökünden değiştirebilirsiniz. 300 Spartan Mod, The Last Days gibi modlar ayrı bir tat katar.

Oyunu kendinizde değiştirebilirsiniz. Tek ihtiyaç duyacağınız kod bilgisi ve bu sitede mevcuttur.
0.903 versiyonunun betası çıkmış olan oyundur. bu oyunda at üstünde kara murat misali diyardan diyara dolaşmak, savaşmak, ticaret, fetih falan hepsi mümkündür.
yaklasık olarak 2 yıl önce büyük bir zevkle oynamış olduğum, an itibariyle de ağzımın suları akarak indirmeye basladığım, wow'dan gına gelen bünyelere iyi gelmesini temenni ettiğim oyun.
eğer oyunun dilini çözebilirseniz kendi questlerinizi dahi yazabileceğiniz, mükemmel bir oyun, at üstünde olunup bir de savaşabildiğin nadir oyunlardan.
yeni bir eklentisi sayesinde, son sürümünde daha güzel kale saldırısı yapabileceğiniz, ele geçirdiğiniz kalelerinizi geliştirebileceğiniz bir oyun oldu. ilerlemesi yavaş ancak emin.

armağana teşekkür etmek lazım.
eylül sonu piyasayada arz ı endam edecek, şimdiye kadar yapılmış en iyi türk oyunu.

ilk aşamada sadece iki kişi tarafndan geliştiriliyordu, buram buram emek kokan bir oyun.

http://www.taleworlds.com adresinden detaylı bilgi alınabilir.
ODTÜ mezunu bir bilgisayar mühendisi ve eşinin beraber hazırladıgı, oynadıgım en güzel oyunlardan biri olan cok zevkli bir türk yapımı.
2 gündür bütün sosyal hayatımı işgal etmiş olan insanı içten ele geçiren pislik oyundur. 0.080 versiyonunu oynuyorum, an itibariyle öğrendiğime göre full versiyonu çıkmış. 080 versiyonu bu kadar kendine bağlıyorsa, full versiyonu kim bilir neler yapar.
yurt dışında inanılmaz popülerken türkiye'de nedense bir türlü isim yapamamış türk oyunu.
uzun süredir aradığım pek çok tadı bir arada buldum.
bu oyunda at üzerinde ok atmayı gören biri direk okçu olarak başlıyor bir de. öyle özendirici yapmışlar.
Steam üzerinden şu an indirimde olan oyundur. çok eğlencelidir ve oyun içinde bir sürü mod vardır.
oynanmayacak olsa bile, kesinlikle alinmasi gereken bir oyundur. turk yapimcilara ve turk programcilara para kazandirilmali ve bu yonde ki ilgili insanlar bu sektore cekilmelidir. turkiye de oyun sektorunun gelismesi icin bu kesinlikle uygulanmalidir.

ayrica steam uzerinden mount and blade almak, belirli bir sureligine * durdurulmustur. cunku satilacak cd-key kalmamistir. **
'off, ne süpermiş' dedirten kral oyun. yıllardır bu tarz oyunları oynarım böyle heyecan görmedim. resmen ordunu toplayıp kale fethediyorsun. hemde türk yapımı. gurur duydum.

öldürücü dozda önemli not: lütfen orjinal alın. bari bunu...
"fantastik unsurlardan arındırılarak nasıl rpg yapılır?" sorusunun cevabı olan oyundur.

Özellikle lords and realms moduyla oyun zevki doruklara çıkar. tabi benim gibi tarihi gerçekliğe önem veriyorsanız 100 years war modunu öneririm.
2. oyunu mount and blade warband seneye çıkacaktır. oyunda multiplayer olacakmış. aha buraya yazıyorum afsane olacak bu oyun.
oyungezerin kasım 2009 sayısıyla bedava verdiği oyun. bir türk yapımı oyundan bu kadar zevk alacağımı tahmin etmezdim. helal olsun taleworlds çalışanlarına. sizlersiniz bu bayrağı ileri taşıyan.
vakit öldürmek için süper bir oyun, çok eğlenceli.

ama hakettiği değeri almıyor, biraz ün gerek bu oyuna, o da warband ile olacak inşalla.
türk yapımı güzide savaş oyunu. benimle taktiklerini paylaşmak isteyen yazarlar varsa özel mesaj atabilirler.
müthiş keyifli bir oyun. tek falsosu ise gerizekalı ordular, o da sizin yönettiğiniz ordular oluyor ne yazık ki. yahu arkadaş gazı almışım gandalf'ın helm's deep'de daldığı gibi en önden atımla dört nala gidiyorum düşman üstüne, yanımdaki süvari e-5 te yolcu kapmaya çalışan minibüs şöförü gibi önümü kesiyor, takılıyorum sonra gereksiz yere bir ton dayak yiyorum.
çeşitli modları ile beraber daha da güzel olmuş oyun.