bugün

Baştan aşağı hep kusur.
insan olmak.

başka bir kusura gerek var mı sorarım size dostlar?
Sonrasında pişman olacağımı bildiğim şeyleri yapıyorum.

Edit: "bir eylemden pişmanlık duyan kişi, iki kat kötüdür ya da çürüktür." Spinoza
Olayları fazla büyütmek, fazla düşünmek ve fazla anlam yüklemek.
mükemmelliyetçiliğim. sabahtan akşama kadar mükemmel olacağım diye kendimi parçalıyorum. şaka şaka bunun tam tersi.
Çabuk bağlanıyorum.. arkadaşıma da sevdiğim kişiye de.. kolay kolayda silmem kimseyi. amaaaa sildiğimde dönmem zor. Kusur mu başka bir şey mi bilmem. Ama böyle yani.
Detaycılığım, müşkülpesentliğim. Bunlar bana zarar veriyor. Fakat can çıkıyor huy çıkmıyor işte.
Ulu orta yerde halay çekiyorum. Evet beni çileden çıkarıyor kendime duyduğum nefret ve de merhamet.
Yaşamam. Bir sorunum yok ama en küçük olayda her şeyden soğuyorum. Şu an mesela Sözlükten soğudum yarın gelirim yatıyım bare.
iradesizlik , kararsızlık , sabırsızlık.
karamsarlığım .
akım derken bokum demek.
insanlara karşı asla kötü niyet beslemiyorum, şüpheyle yaklaşamıyorum, direk güveniyorum. çok salağım ben ya.
Çok fazla kitap okuyan birisi değilim. Dünya klasiği tarzı kitaplar konusunda kendimi çok cahil hissediyorum. Ama bana çok sıkıcı geliyor sürekli betimleme vs okumak.

Ayrıca görsel zekamda pek yoktur. Tüm gün vakit geçirdiğim birisi dün ne giymiştim falan dese hatırlamam. Dikkat etmediğim için bilmem de. insanları yada mekanları ayrıntılı incelemem görüntü olarak. Betimlemeleri sıkıcı bulma nedenim de bu galiba.
Yanımdaki kişinin rahatı ve keyfi için kemdimden ödün vermem.
Ve 10 kilo fazlam var, olmasa taş gibiyim kusursuz.
kusursuz olmam.
insan olmak.
insanların gözlerinin içine uzun süre bakamıyorum. içlerindeki pisliği gördüğümden midir bilmiyorum ama gözlerim yaşarıyor...
Amerika'ya vize alamıycam artık. :(
Fedakar olmak. Nasil bir mallik bu ya.
Kaygı
Bir çok şeyden kaygılanıyorum. Bu da yaşamımı etkiliyor.
Cok mukemmel olmam.
kime göre neye göre kusur, sen cevap anahtarımısn yaprağım demem beni eleştirenlere.
gereksiz çıkışlarım.
Tartışma esnasında alttan alamamam ve bunu daha çok, en sevdiklerime yapmam.