bugün

entry'ler (70)

hoslanilan kisinin msn de laf atmasini beklemek

kaçan kovalanır taktiği yaratmaya çalışanların bir numaralı taktiğidir ama çoğu zaman başarısızdır.

avea

giderek sinirleri bozduğu için yakın vakitte beni kaybedecek olan operatör* kendi kendine kontör yemeye başlamış,servisine götürünce benim yapacak bişeyim yok denmiş ve en sonunda avea haydi sana elveda denmeye mahkum edilmiştir.

hesap yapamayan hesap makinasi

güneşte kalıp ekranı nanay olmuş böyle leblebi yazmaya çalışıldığında leb demeden leblebiyi anlayamayacak olan heve yahut tuşları bozuk üs almaya çalıştığınızda ya fazladan üs alan ya da error manyağı yapan kısacası hesapsızca hesap yapan makine olması yüksek makinedir.

balık burcu kadını

gözleri her daim nemli olabilitesi yüksek olan hatunların toplandığı kategoridir.

burçlara göre çocuk yapan çiftler

astroloji nedir anlayan çiftler.. yükselen burcu takmayan çiftler olması da cabası zira veledin hangi saatte doğacağını bilmek için müneccim boku yemek gerekse gerek..
(bkz: doğmamış çocuğa mektup)

babanın sevgisinin anlaşıldığı anlar

babanın yıllar önce ilk evladının doğduğu gün sevinç ve serzenişle duygularını kaleme alarak yazdığı mektubu yıllar sonra veledinin bulduğu an..

kızların aşık olduklarında yaptıkları

-eğer sevdiceği ile aynı sınıftaysa sevdiceği görmek uğruna okula hergün gelmek dersleri birgün bile asmamak
+cep telefonlarına a harfinden kolay bulayım seni bahanesine de sığınarak aşkım daha beteri aşkitom diye rehbere kaydetmeleri
-ablak ablak gülümsemek vakitli vakitsiz duygu seline kapılıp ağlamak
+bi de(en beteri bu olsa gerek)sevgilisi ile bebek gibi ağzını burnunu yamulta yamulta eciş büçüş daha sempatik olduğunu sanıyormuşcasına konuşmak.

eski sevgiliyle karşılaşmak

eski sevgiliden dost olmaz felsefesi insanıysanız,ve eski sevgilinizle artıkk konuşmuyorsanız onu gördüğünüzde kafa kesinlikle öne eğilmemelidir kanımca,lakin ona karşı bi utançlığınız yoktur o utansındır yaptıklarından o gülecek şen şakrak olacaktır yanındaki zibidelerle,siz kafa önde masum masum geçeceksinizdir önünden haa yok yaa başka beyim daha ne istersiniz.?* gözünüzün ucuyla uzaktan göreceksinizdir tam karşıya at gözlüğü takmışcasına bakıp yanından yürüyecek ama hem karşıya bakarken de aynı zamanda yanından geçip giderken onun kıpırdanmalarını farkedemeyecek kadar gözü kör olmayacaksındır yani hem pas vermeyeceksindir hem de vermediğin pas onu etkiliyor mu bi ortalığı kolaçan edeceksindir.*

çocuğuna kendi mesleğinden isim vermek

lisedeki resim öğretmenin kızının adı:desen

sevgiliye son söz

bana yaşattırdıklarının aynısını benden sonraki de sana yaşattırsın ki işte o zaman ancak beni anlayasın..***

alkollüyken akıldan geçenler

bir fiil olarak işemek.zira sıvı tüketimi söz konusudur heleki aldığınız alkol bira ise boşaltım daha bi haylice olacaktır.o kafa ile lan bi lavaboya gitsem iyi olcak deyip akıldan geçirmek kaçınılmazdır.

cennetten kovulan insan replikleri

yanıma buraya yeniden dönüş biletimi vercekseniz neden olmasın.

yürüyen merdivende yürüyen insanlar

çizgilere basmadan yürümeye çalışan insanlardan pek fazla farklı olmayan insanlardandır.
halbuki merdiven yalnız bırakılmak istenmemiş,ona bu yolculukta eşlik edilmiştir.
(beraber yürüdük biz bu yolarda)

tipik anne lafları

cep telefonunda kontörün bitmiştir ve annenin faturalı hattına abanılmaktadır ve her seferinde de..
-fatura gelince fazla geleni sen ödersin

yemekte çorbaya az tuz atılmıştır,ıyk mıyk tuzsuz diyerek başlayan cümlenizi daha bitirmemişken* gerilim yaratarak
-beğenmedim demeye getiriyorsan bi daha sen yaparsın hep beraber yeriz

ve türevleri..

alkis baslatan adam

şakşakçı olarak da tanımlanan benden gördüğünüzün aynısını yapın dercesine davranan adam.***

aciya gulumsemek

polyanna maskesini yüzüne takıp hayatın gerçekleriyle* kavrulmaya yüz tutmuşların yaptığı eylemdir

hep basit sudoku çözen insan

sudokunun esprisini yeni yeni öğrenmeye çalışandır,emeklemeden yürünemeyeceği gibi zordan şakkadanak başlanmaz bişeye dimi.?önce kolayları çözer pratik yapar sonra geçersin zorlara..

silgide leke birakmamak

silgi tozundan savaşlar yapan ve ya silgiyi halıya sürterek temizlemeye çalışanların en sonunda elde ettiği silgi özelliği.

çiğnenmiş pil

üzerinde bir iki adet ısırık izi kalabilmiş olan kendine bi reset atmış ve biraz daha dayanmalıyım nidalarıyla ömrüne az biraz daha devam eden tükürüğe bulanmış hede.

uyku sersemiyken yapılan salaklıklar

uyanan uyku sersemi olan işi gücü de olmayan yeniden sıcacık yatağına yatıp uyumaya devam etmeyenlerin yaptığı sersemlikler.