bugün

acelesi olan insanlar grubundan olmasi muhtemeldir.yuruyen merdivende herkes durdugu icin herkesten yol istemek zorunda kalir bu zat-ı muhterem.
etraftan cıkcıkcık efektine maruz kalan insanlardır.
"kardeşim madem yürüyeceksin git yürümeyenine, senin yüzünden sağ tarafa park ediyorum kendimi.."
(bkz: cıklamak)
onlar yürürken acayip bir eziklige kapılıyorum,acaba ben niye duruyorum diye
istanbuldaki metroda duranların sagda durması ve yürüyenlerin soldan yürümesi gibi bir sistem gelistirilmek zorunda bırakan insanlar
(bkz: kafanız karışmış sizin)
eğer yürüyen merdiven boşsa zevkle yapılan eylem
(bkz: o sizseniz o sizseniz hoşgeldiniz)
istanbula gittiğimde solda durduğum için beni bir dövmedikleri kalan psikopat insanlar

edit: haklilar lan aslinda
yürüyen merdiveni bir kolaylaştırma olarak gören insan davranışı. zira bu alet hala bir merdiven. hala basamakları var. ki "5 dakikada çıkılabilecek mesafeyi yürüyen merdivende yürüyerek 1 dakikada çıkabileceğinizi biliyor muydunuz?" sorularına cevap insanlardır. sol tarafında boşta bırakılarak durma özgürlüklerini kullanan her insan gibi yürüme özgürlüğünü kullanmak isteyen insanlara saygı gösterilmesi jesttir, mayhoşluktur.
acelesi olan insanlardir. eger benim gibi kiz arkadasinizi 15 dakika beklettiyseniz yuruyen merdivenleri cifter cifter cikma ihtimaliniz de yuksektir. onun icin lutfen sag tarafta durunuz. *
(bkz: yuruyen merdivenin yanında normal merdivenden çıkan insanlar) **
yürüyen merdivenin üzerindeki aynaya boynu kırılırcasına bakan insanların yakın arkadaşları olması muhtemel beşerler.
pratik anlayışa sahip, yürürken koşmak fikrini benimsemiş insanlar
yukarıya çıkan bir yürüyen merdivenden aşağıya inmeye çalışanları vardır ki bunun açıklaması henüz yapılamamıştır.
yürüyen merdivenin durması durumunda mahsur kalmaktan kurtulacak insan modeli.
(bkz: yürüyen medivende mahsur kalmak)
içi içine sığmayan . yerinde duramayan insan modelidir . sürekli yürüme hareket etme ihtiyacı duyar bu insanlar . genelde fazla kilo değilde zayıftırlar zaten (bkz: ben)
telefondaki sesinden annesinin çok sinirli olduğunu sezebilen insandır.köşebaşındaki çiçekçiden anneye çiçek yaptırabilmek için biraz daha vakit oluşturmaya çalışır.
aceleleri vardır,istanbul'un yoğun temposunda işlerinde güçlerinde akarlar giderler...
bu merdivene bu ismin verilme nedeni ne?asagidan yukariya veya yukaridan asagiya tasimasi..ee asagidan yukariya yurunmez,cikilir.yukaridan asagiya da,inilir.o zaman bu yuruyen merdivende insanlar yuruyemez,yuruse yuruse merdiven yurur..aslinda merdiven de yurumez,bu adi hangi turk la fontaine buldu merak ediyorum.hos la fontaine sadece hayvanlara insani ozellikler verirdi.neyse artik yurusun beah..
vakit nakitir hayat felsefesi haline getirmis insan modeli.
Daha hızlı yürümek telaşında olan ve kaosun boyutlarını arttıran insanlardır. Gün içinde zaten yeterince hareket vardır. Bir durun da rahat edelim artık.
acelesi olan bir de topuklu giyip koridorlari inleten kisidir.
merdivenin hızına ayak uyduramayan bünyenin davranışıdır.
(bkz: yuruyen merdivende yuruyenleri elestirmek)
acelesi tavan yapmış insandır. bunların yürüyen merdivende koşanı da vardır.
acelesi olan, yürüyen merdivenin uyuşukluğuna karşın zamandan tasarruf etmek isteyen zararsız insanlardır.