bugün

dört kişilik * öğrenci evinde sekiz kişi * kalırken, sabah uyanıldığında duşa girmek için elbiseleri çıkarıp havluyu üzerine dolamadan banyonun yolunun tutulması... *
uyanan uyku sersemi olan işi gücü de olmayan yeniden sıcacık yatağına yatıp uyumaya devam etmeyenlerin yaptığı sersemlikler.
ertesi sabah 9.30 da sınavı olan birinin akşam üstü uyuyakalıp, akşam 10 da uyandığında sınavı kaçırdığı için ağlamaya başlaması.
(bkz: hikayedeki mal benim)
geceden dışarda kalan yemeğin altını yakmak, çaydanlığı da buzdolabına koymak.
(bkz: ben hep sersemdim uyku bahane)
(bkz: dostum sersem demişsin ama bu adam uyuyor)
gömleği tersten giyip üstüne birde düğmelerini iliklemek.
tuvaletin lavabosuna işemek.
hiç aşık olmamışken sizi arayarak sabah kahvaltısına kaldırmaya çalışan arkadasınızın telefonunu aşkım diye açmanız. ** *
abinin üstüne işemek.
mutfağa kadar gidip, buzdolabının kapısını açtıktan sonra içinde cep telefonu aramak. üstelik gecenin üçünde...
*gecenin bir vakti sevgilinin telefon etmesi fakat alarm zannederek meşgul tonu verip giyinmek işe gitmek üzere hazırlanmak, daha sonra gözün saate takılması ve telefonun tekrar çalması. bu kez telefona tekrar meşgul tonu verip pijamaları giyip uyumak.
ertesi sabah da "meşgul ton"larını açıklamak.
*uyku sersemligi ve alkolun de etkisiyle arkadaşın evinde aynı odada kalınan kardeşi aramak(o an da aynı odada) uyudun mu diye sormak hayır neden cepten aradın demesi uyuyunca çaldır diyerek telefonu kapatmak sabah hatırlamamak.
*tek başına kalınan öğrenci evinde her gece sürekli kapıdan duyulan zincir sesine tırsıp kalkmak eline ufacık meyve bıçağı alıp kapıya çıkmak.
*işyeri giriş kartını su içmek için kalktıgında astıgı yerden alarak mutfak kapısını açmak için kapının yan kısmına okutmaya çalışmak
gibi örneklerdir.
**
cumartesi günü sabahın köründe kalkıp, okula geç kaldım diye aceleyle giyindikten sonra ayılıp, o günün tatil olduğunu hatırlamak.
sizi uyandırmaya çalışanı da yorganı açıp uyumaya ikna etmek. (#4283529)
zaten açık olan bilgisayarı bir daha açmaya çalışmak suretiyle, kasadaki güç tuşuna basmak.
Bir sosyal medya bağımlısı olarak benim başıma uyku sersemiyken facebookta takılıp uyuyakalmak, tweet atıp sabah uyanınca hatırlamamak gibi şeyler gelir. Bir de uyanıp odanın kapısını açıp 'ben bunu niye açtım ya?' diyip bulamayıp tekrar yatmak vardır.
garip salaklıklardır.

uyku sersemiyken bilakis gayet zehir gibiyim ben. ne oluyosa iyice uyandıktan sonra oluyo.
Alarmı çalan telefonu kapattıktan sonra, salonda telefon aramak...

"Allah allah nerede bu telefon?" Diye sorup, salonda sinir krizi geçirmiştim.

insan olarak yatıp, sığır olarak kalkmıştım sanırım.
Cevap vermeyen yazara cevap verdi sanıp( önceki mesajını görüp) yine mesaj atmışım.
çalıştığım otelde gececi garson uyuyakalmıştı. bir ara kalktı yanıma geldi. abi otel kaç yıldızlı diye sordu. bir anlık geçirdiğim şokun ardından durumu anladım. cevap verdim. he tamam abi dedi gitti.