bugün

entry'ler (337)

günaydın sözlük

mr. robot dalgasına uykumu yalan ettim sözlük. aynen sana da günaydın aynen.

sevilen şiirin en vurucu dizeleri

"...
sen ırmağı da bir ay dilimi gibi
genç bir kadın uyuyor ay diliminin üstünde
onu kaç kere yitirip kaç kere buldum
daha kaç kere yitirip
kaç kere bulacağım
işte böyle gülüm işte böyle
düşürdüm ömrümün bir parçasını
sen ırmağına
sen mişel köprüsü'nden
ömrümün bir parçası mösyö düpon'un oltasına takılacak
bir sabah çiselerken aydınlık
mösyö düpon çekip çıkaracak onu sudan
paris'in mavi suretiyle birlikte ve
hiçbir şeye benzetemiyecek ömrümün bir parçasını
ne balığa ne pabuç eskisine
atacak onu mösyö düpon gerisin geriye
paris'in suretiyle birlikte
suret eski yerinde kalacak
sen ırmağıyla akacak ömrümün bir parçası
büyük mezarlığına
ırmakların
"
-nazım hikmet
(bkz: saman sarısı)

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

neşet ertaş dinleyin.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

yerle bir eden şarkıdır, shuffle sağolsun.
neşet ertaş- karadır bu bahtım kara.

kanka olunmak istenen ünlüler

burak aksak.

bu da ne demekse

Candır, cadıdır; en sevilen alt dönemdir. Leyla ile mecnun olsun behzat ç olsun futbol olsun iyi anlar; muhabbeti sarar. Tek kusuru koyu galatasaraylı olmasıdır; olsundur. O kadar kusur kadı kızında da ne de olsa... *

öyle bir geçer zaman ki

Hiçbir özelliği kalmamış dizidir. Zira herkes layığını bulmuş, caroline sürünmüş ali sakat kalmış; bağırıp çağıracak; sövecek kimse kalmamıştır. Bu mutluluk fazla Türk halkına arkadaş, fazla uzatmayın ortalığı karıştırın derim.

filmi olan kitapları okumamak

Çok ayrı olan iki olayı aynı şeymiş gibi düşünmektir. Genelde film senaryoları kitapların çok değiştirilmiş hali olur ve kitapla aynı tadı vermezler zira hayal etmenize izin vermezler. Dolayısıyla film izlemek kitap okumanın yerini tutmaz. Zaten(yine genelde) filmlerin tercih edilme sebepleri kitap okumaktan daha zahmetsiz olmaları ve daha az zaman almalarıdır.

leyla ile mecnun

'bu kıza kadar' şarkısı harika olan dizidir. Öyle ki diziyi izleme kararı aldırmıştır bana.

kazım koyuncu

Kimler gelip geçse de müzik piyasasından; hiçbir zaman yeri dolmayacak, unutulmayacak olandır. Ruhun şad olsun şair ceketli çocuk, mekanın cennet olsun.

pilates

vücudu esneten ve hatta boy uzattığı iddia edilen spor.
Bir başladınız mı bırakamazsınız ve yorsa da bir gün bile yapmadığınızda eksikliğini hissedersiniz hem zihinsel hem fiziksel olarak.

durduk yere adamı ağlatan şarkılar

helal olsun - duman.

yaran facebook iletileri

-Saçmalamayı bırak. Bir şapka beğenince onu kafana çiviyle çakıyor musun?
-Yani?
-Evlenme.
Korkma Ben Varım/Murat Menteş

ligde onbirinciyi yenip arabayla tur atmak

Ligdeki onbirinciyi sallayan yoktur olay bu kadar büyük bir "çirkef taraftar topluluğu" olan densiz takıma, gereksiz oyuncularına ve kendi sahalarını ilk derbilerinde rakı şisesiyle süslemeyi ihmal etmeyen zeka konusunda genel bir sorun yaşayan taraftarlarına haddini bildirmektir. Fenerbahçe dünkü maçın hakkını vermedi orası ayrı. Ancak olaya şuradan bakalım; galatasaray dün tüm gücünü ortaya koymasına rağmen ve Fenerbahçe emre'siz, tutarsız bir futbol oynamasına rağmen maç Fenerbahçe'nin galibiyetiyle sonuçlandı.
Not: susun artık.

yazarların bıkmadan dinlediği şarkılar

duman - senden daha güzel
bülent ortaçgil - eylül akşamı .

217 km hızla giderken el frenini çekmek

herkesin harcı olmayandır. 217 ile gidip gitmediği bilinmez ancak ken block subaru ve ford fiesta ile bunu yapıp tekerleklerin anasını ağlatmış fakat milyon dolarlarla yapılan tanıtım videolarını sollayan videolar çekmiştir. araba 4 çekerli olduğu sürece sorun yoktur. Tekerleklerin hiçbiri kilitlenmeyeceğinden (normalde 2si kilitlenir) hareketler çok daha rahatça yapılır. Ha bu ken block'un hayvani sürüş yeteneğini değiştirir mi? Tabi ki hayır.

Video için:
http://en.vidivodo.com/41...-_-ford-fiesta-drift-show

kendini iyi hissetmek

bazen bir şarkıyla, bazen etraftaki insanların bir iki cümlesiyle sağlanandır.

namaz kılmanın gereksizliği

her şey bir yana; namaz meditasyondur. Gerekli veya gereksiz; Tanrı'ya sığınmayı kabul eden ve isteyen insanları rahatlattığı bir gerçek.

2010 yazına damga vuran şarkılar

tarkan-öp.

tekrar tekrar izlenilse bıkılmayacak filmler

(bkz: jason bourne) serisi.
yegane sebep: matt damon * .