bugün

entry'ler (21)

morsiyah

eşinin akrabalarına pek bi düşkün kişi.
- eee komik geliyor hepbirlikte bi şey yapalım mı?
- yapalım ama bu hafta kayınço geliyo.

- morsi tolanacaz, olm kadıköy'de, bak hep istediğin yer.
- bu hafta çıkamam, annem babam geliyor (eşinin)
yalnız benim anlamadığım pek bi sıklıkla geliyorlar ya da bu bizi satış şekli.

biseksüel

ibnelerden önce psikiyatriste gitmesi gereken kişilerdir.
hiç bir şeyde kendini bulamayacak, doyumsuzlukta tavan yapmış kişidir.

komikhobbit

hakikaten komiktir ama dalyan gibi bi adamdır.
entrylerini okudukça gülüyorsunuz bu izbandut'un. hehhehe

komikhobbit

seyyah olmuş, ülkenin her köşesini dolaşan haylaz.
demek burada da hayran felan yapmış kendine, kıskandım şimdi ehi, olmaması imkansız gerçi, paparazzi bile peşinden koşuyor.

ulus baker

kimine göre çatlak profesör, kimine göre garip adam, ama bana göre dev bir beyin ve yürek.
ben daha gidip, dersine girip bilgilerini çalacakdım.
hakikaten yıkıldım.
iki gündür anlayamadığım ölüm, sürekli aklıma gelen " neden kendine bakmadı" cümlesi. varoluşu, paraya, şan ve şöhrete takılmazken, kendisi gibi bir avuç insan kalmışken terk etti, gitti.
seni dinlemeyi ve yakından tanımayı geciktirdiğim için kızgınım kendime, mütevaziliğini sadece duymak, fakat yakından tanık olmamam adına da büyük kayıplardayım.
eminim oturup iki çift laf ettiğin insanlara, gidişinle bile çok şey bırakmışsındır.

gate oyunculari

G.A.T.E. Oyunculari çok farklı ortamlardan çıkıp bir yerde buluşmuş 4 oyuncu adayı gençlerdir.
Amaçları; kendileri için besin kadar gerekli ve değerli olan tiyatro sanatına küçük de olsa bir katkı sağlamaktır. Bu nedenle G.A.T.E. ismi ile yola (kendi yollarina) çıkmaya karar vermişler.

Bu yoldaki ilk oyunları Ekim ayından itibaren de gösterime devam edecekleri olan ve Polonyalı yazar Slawomir Mrozek'in "Striptiz" adlı eseridir. Yolumuza çıkan engeller karşısında hiçbir sey yapmamak mı, yoksa harekete geçmeyi göze almak mı tartışması üzerine kurulu absurd türündeki oyun, bireylerin zorunlu olarak kendi varlıklarını oluşturma özgürlüklerine bırakılışına dayanmaktadir. Başlangıçta bırakılışın kendisi, bir özgürlügün yok oluşu olduğu gibi, sonda da ölüm kaçınılmazdır...
ggaattee@gmail.com oyunculara fikirlerinizi e-post edebiliyorsunuz.

dur, Oyun öncesi ve oyundan görüntü ve fotoğrafları için youtube linklerini de vereyim.
`http://www.youtube.com/watch?v=_rsJN8qPc28 `
`http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search =`

en güzel kadın istanbul

dinar bandosu'nun müzik kanallarında yayımlanan şarkısı. hayırlı olsun albüm.
şarkının adı süper.

fırtına

devamlılıklara özen gösterilirse daha severek izleyeceğim dizi.
mesela: zenep apartmanda, ali'nin gitmesini bekliyo, ışık sönüyor ve ali gidiyor, sonra kamera zeynep'e dönüyor ışık açık. iki saniyelik çekimi, dış kapıdan giren aydınlık varmış gibi bir ışıkla çekselerdi süper olurdu devamlılık adına.
bi de ikili dialoglarda sağ ya da sol taraftan yapılan çekimlerde devamlılık tutmuyor bazen.

her daim güldüren salih kalyon'a allah uzun ömürler versin.

evlenmeden öpüşen sevgililer

damak tadımız aynı mı diye test eden sevgililerdir.

vivian

bi bu yetmezmiş gibi bi de çaçaron kızı girdi hayatıma.
zorlukların üstesinden bir bir gelen, çok güçlü bir yürek taşıyan canım.
yalnız hamileyken hiç çekilmiyo. kocası yerine bana kapris yaptı ya, anadıysam kara arap olayım.
üç beş sekizde illa ben yeneyim dedi, eli kötüyken bile.
balık eti güzellerinden. kızı da umarım anasına çeker.

sevgiliye son söz

boşuna gidiyorsun, kesin yakında dönersin.

vivian

mersin'e gitme nedenlerimden biri. canım benimdir. muhteşem bir kız çocuğu sahibidir.
yaz kahvaltılarında süper fikirlerle damak tadımıza yenilikler katan hatun kişisidir. *

gidenin arkasından ağlamak

halen seviyor olmanın sonucudur.
herkes gider bir gün, ne kadar çok sevsen, ne kadar çok zamanını paylaşsan da, herkes bir gün gider hayatından, kimi zaman onlar gitmeden sen olursun giden.

dag daga kavusmaz

bi zamanlar askerdi diyeceğim, fakat daha bir araya gelip de dinleyemediğim güzel insan. bir de yanık bi arkadaş.
yağmurlar yağsın gönlüne ve ilk baharlar gibi serinle.

karabatak

"hiç entry girmeden nasıl yazar oldun" sorusunun yöneltilmesi gereken yazar.
(bkz: şaştım bu işe)

pilotmont

bana hoşgeldin dediği ve sözlük ortamına hemencecik ısınmama vesile olduğu için kankigiller grubuna dahil ettiğim suser. *
- oşbulduk be ya

dag daga kavusmaz

yakışıklılığı nedeniyle azeri kızları bir birine düşüren, safi eğlence adamı.

mar

ispanyolca'da da deniz anlamına gelmektedir.

meniskus yaralanmalari

Menisküs yaralanmaları ya akut bir yaralanmayı takiben veya yaşlanmayla oluşan dejenerasyon süreci sonunda oluşur. Akut yaralanmaya genellikle diz fleksiyon veya ekstansiyon pozisyonunda rotasyon yaparken ani artan bir aksiyel yüklenme olması neden olur. Bu tür yırtıklar genellikle vertikal yırtıklardır ve sıklıkla 20-30 yaşlarında görülür. Yaşlanma ile beraber olan yırtıklar ise genellikle horizantal yırtıklar olup eklem kıkırdağında dejeneratif değişiklikler olaya eşlik eder. iç menisküs yırtıkları yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı dış menisküs yırtıklarından daha fazla görülür.
Ağrı, fazla olmayan effüzyon, diz eklemi fleksiyonunda ağrı olması, kilitlenme hastayı doktora getiren nedenlerdir. Fizik muayene %70 olguda tanının konulması için yeterlidir. Diz ekleminde effüzyon, yürüyüş sırasında topallama veya korumalı bir yürüyüş biçimi gözlenebilir. Bu hastalar özellikle çömelme pozisyonunda duramazlar. Eklem çizgisi boyunca arka-iç ve dış tarafta duyarlık olması önemlidir. McMurray ve Apley’in sıkıştırma testleri tanı konulmasına yardımcı testlerdir.
Direkt grafilerin akut menisküs yaralanmasında tanı koydurucu değeri yoktur. Magnetik rözonans görüntüleme yöntemi menisküs yaralanmalarının tanısında kullanılan radyoloji yöntemidir.
Ayırıcı tanıda ön-arka çapraz bağ yaralanmaları, iç yan bağ yaralanmaları, plica sendromları, osteokondritik lezyonlar, patella femoral ağrı, eklem içi kırıkları düşünülmelidir.
Tedavide akut devrede istirahat, buz, kompresyon ve elevasyondan oluşan prensipler uygulanmalıdır. Akut yırtıklarda artroskopi ve cerrahi girişim uygulanmalıdır. Konservatif tedavi düşünülen veya artroskopik cerrahi tedavi uygulanan tüm hastalar mutlaka rehabilitasyon programlarına alınarak gelecekte olabilecek kalıcı sakatlıklardan kurtarılmalıdır.

meniskus testleri

iç ve dış olarak iki çeşit yaplır.
iç menisküs instabilitesi ;
iç menisküs yırtığı veya dejeneratif değişikliği olan hastalar tipik olarak dizin iç tarafında kilitlenme ve sürtünmeden yakınırlar. Muayenede McMurray’in fleksiyon rotasyon testi ile Appley’in sıkıştırma testi semptomları ortaya çıkarmak için kullanılır. McMurray testi hasta sırtüstü yatar pozisyonda iken diz fleksiyona ve ekstansiyona getirilirken tibia dış rotasyona getirilir ve aynı zamanda valgus stresi uygulanırken eklem çizgisi palpe edilir. Apley testi hasta yüzükoyun yatarken diz fleksiyona getirilir ve ayak tabanına aşağı doğru baskı uygulanır. Bu sırada uygulanan rotasyon sırasında sürtünme ve ağrı eklem boyunca oluşabilir.

Dış Menisküs instabilitesi;
Dış menisküs muayeneside aynı iç menisküs muayenesi gibi yapılır yalnızca McMurray testinde tibia iç rotasyona zorlanır. Ağrı duyarlılığın lokalizasyonu eklemin dış tarafındadır.