bugün

dalgıçlığı ile ünlü deniz ördeği.
bir görünüp bir kaybolan insanlar için de kullanılır.
Karabatakgillerden, balıkla beslenen,gagası uzun ve sivri,kara tüylü bir deniz kuşu(Phalacrocorax).
Argoda borcunu ödemeyen kimse.
Birkaç yüz kuştan oluşan karabatak sürüleri, göllerde, toplu olarak balık avlarlar. Bir karabatak sürüsünün tamamı sırayla kıyıya doğru yüzerken, kuşlar bir yandan da birbiri ardınca dalış yaparlar. Bu dalışlardan korkan balıklar da bu sayede daha kolay avlanacakları sığ sulara itilmiş olurlar.
kuştur.dalar filan...
Karabatak kuşunun gagasının sonunda balıkçıların oltasını andıran bir çengel bulunur. Bu çengel karabatağın balığı kolayca yakalamasına yardımcı olur.
"hiç entry girmeden nasıl yazar oldun" sorusunun yöneltilmesi gereken yazar.
(bkz: şaştım bu işe)
envai cesit deniz canlisiyla beslenen bir kus turudur.
bataklık bölgelerde de sık rastlanan bir kuş. av hayvanıdır. lakin eti pek lezzetli değildir. gene de yenmez değildir.
küçükçekmece gölünün vazgeçilmezleri. canlarım!
sokakta oynarken, annem camdan bir poşet bayat ekmek atar ''koş götür karabatakları doyur'' derdi!
göl evimize yakındı zaten bir koşu gider besler gelirdim.şimdi oralardan uzağım tabi çok özledim.
görsel
EVRiM teorisinde, KULLANILMAYAN ORGANLAR KÖRELiR, KAYBEDiLiR. "NEDEN uzuvlarını AYNI ŞEKiLDE KORUMADIKLARI" SORULABiLiR. BUNUN YANITI ise: ORGANI KORUMANIN FAZLADAN BESiN VE ENERJiYE MAL OLmasıdır. BU SEBEPTEN, KAYBETMEK DAHA YARARLI GÖRÜLÜR. bu konuda iyi örneklerden birisi de, UÇAMAYAN KARABATAĞIN KANATLARIDIR. BiR TÜR NEGATiF YÖNDE EVRiMiN ÖRNEKLERiDir karabataklar. KARABATaKLAR UÇTUKTAN SONRA KANATLARINI KURU TUTMAKTA SORUN YAŞADILAR. ZAMANLA KANATLARI KÜÇÜLDÜ VE ARTIK UÇAMAZ HALE GELDiLER. TERSiNE SÜRATLi EVRiM DENiLDiĞiNDEN, HALA BiLE KANATLARINI KURUTMA HAREKETLERi YAPARLAR. KANAT YAPMAK iÇiN GEREKENLERi KORUMAK DAHA EKONOMiK GELDi.
TEORiSiNi iSPATTA, KÖRELMiŞ ORGANLAR TEZiNDEN ÇOK FAYDALANan darwin'e göre: ATALARININ KANATLARI VARDI VE BU KADEME KADEME YiTiRiLDi.
karaköy'de bir kafenin ismidir. gidilesi, tavsiye edilesi.
ismini sevdalardan alır. her batışında nereden ve ne zaman çıkacağı belli olmayan.
besin zincirinde resmi olmayan hayvan.
Kardeş payını hatırlatan hayvan. Evet.
(bkz: balıklama dalış)
Yavru bir tanesini evde besliyorum.

Tasma baglayip geziye cikaracam biraz daha evcillessin de.
(bkz: döner)

(bkz: Sezai usta)