bugün

entry'ler (143)

21 ocak 2010 hesap dondurma eylemi

katıldığım eylemdir yalnız; bu "dondurma" lafını algida'yla nakide çevirirler diye korkmuyor değilim.

zall

fena yakalanan.

haiti şimdi bütün eller havaya.

takıl ağıma canım tadına bakacağım

suda pişmiş mısırii
tuzlayip yiyeceksuuun
mısırın türküsünü
benden dinleyeceksun

(bkz: mısırı kuruttun mu)

sigara kullanmayan sözlük yazarları

son yasaklara rağmen malesef hala hepsi birer profesyonel pasif içicidir.

(bkz: kurunun yanında yaş da yanar)
(bkz: almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık)

noel in islam ın bayramlarından iyi olduğu gerçeği

neşeli hayat filminde noel baba kostümü giyen arif'in selamun aleyküm demesi geldi aklıma da tekrar bi güzel gülüverdim. (bkz: kehi)
eğlence bakımından noelin daha fazla göz boyadığı ve hediyeleriyle olaya sevimli bir gizem kattığı bir gerçek fakat bu noelin kapitalizmi yalayan bir etkinlik olduğu gerçeğini örtbas etmez.**
dini, imanı, saygıyı geçtim bayramlarda direk para veriyorlar lan, akıllı ol!
ne yapayım ben süslü çam ağacını yok benim enteresan fantezilerim var diyorsan haydi sana cıngıl bels.

en iyi aşk filmleri

...bile can sıkar zaman zaman ama aksiyonlar öyle mi be! gözünü sevdiğimin holivudu.
(bkz: anketim geldi)

medya kralı

asi adamımız okan bayülgen'in iyice uysallaştığını tekrar gördük dün gece, kedi babası kıvamına gelmesine az kalmış fakat bayülgen'in gürgen öz'e karşı tavrı hoşuma gitmedi değil; yanaklarını sıkıp afacan çocuk muamelesi yapmadı* gürgen öz'e sen olmuşsun imajı verdi.
programa telefon ile katılan, gazete ilanı veren kişilerin sesleri de gökhan yıkılkan'ın sesine çok benziyor diye düşünürken iş abartılıp yarasaların sağılmasından bahsedilince "bu insan gerçek olamaz" dedim.

alkol hapı

gazetede haberini okuduktan sonra beni derin düşüncelere sürükleyen güzellik.
alkol muhabbetleri artık bir başka güzel olur tabi de hapın yanında meze nasıl olur onu kestiremedim şimdi, hayır biz prospektüs'ü* okumaktansa ilaçları eczacı çıraklarının ilaç kutularının üzerine karaladıkları tarife uygun şekilde kullanan bir milletiz; elin çırağının keyfine göre mi sarhoş olacağız şimdi.
sonra ben votkayı sek içerim, acaba nasıl olacak o iş; hap kaysın diye mecbur ıslatacaz genzimizi heralde.
sanırım tek güzel yanı da otellerin sulandırılmış alkolünden kısa bir süre* kurtulacak olmamız olacak.
biran önce yayılsın da deneyelim, üzerine palmiye ağacı süsü dikilmiş renkli kokteyl haplarını görür gibi oluyorum.*
bu bilimadamları var ya her yerinden öpülesi canlılar bunlar.

-ama memur bey...
-beyefendi üfleyin lütfen
-desene hapı yuttuk, üfffff
-eveeet, bakalım ne kadar yutmuşsunuz; maşallah maşallah.

5 aralık 2009 eskişehirspor fenerbahçe maçı

futbolseverlerin rüyasına girip maç skorunu verdiğim karşılaşmalardan biri.

not: ak sakkallıyım.

4 aralık 2009 beşiktaş diyarbakırspor maçı

diyarbakırspor'un yatarak puan kazandığı maç.

lost

gelmiş geçmiş en güzel kurgulu dizi...
diğer dizilerle kıyaslayanlara verilecek en güzel cevap 4. sezonun 5. bölümüdür.
tabi sezonlar arası verilen, aylar süren aralar mide bulandırmıştır; o ayrı.

sözlük yazarlarının birden ortadan kaybolması

ekşi sözlükteki çaylak açılımı sonucu yazar alımının hızlanmasıyla da alakalıdır; oradaki oturmuş kadroda yer edinemeyip tekrar dönecekeler ama döndüklerinde buraya eskisi kadar saygı duyamayacaklar.*
(bkz: gelen gideni aratır)

sözlüğe eklenmesinden korkulan istatistikler

belirli yaş aralıklarındaki yazar sayısı.
genelde hangi yaş grubuyla muhattap olduğumuzu bilmek hoş olur diye düşünüyorum. elbette üniversite öğrencileri çoğunluktadır ama 18 yaşından küçük ve 35 yaşından büyük yazar sayısını gerçekten merak ediyorum açıkcası sonuçlardan korkmuyor da değilim.

1994 lüyüz biz bu işte güçlüyüz

ilk gördüğümde şaka sandığım gerçek olduğunu anlayınca bana "ne kadar büyüdüm lan ben" dedirten başlık, yazarlıkta yaş sınırı uygulaması olmaması çok doğru bir karar fakat sözlükten soğutuyor be abi ayrıca çocukları sevmem ama çocuklara bebek muamelesi yapanlardan nasıl nefret ederim anlatamam.

hoşlanılan kıza karşı üç kere rezil olmak

şiddet oluşturabilir.

(bkz: seviyorum de)

alkol tüketiminde konya nın birinci olması

-16.000.000 (onaltı milyon)
-ama kişi başına düşen tüketim olabilir
-e o zaman tekirdağ rakısı
-abi ordan üretiliyor diye orda çok tüketilecek diye bir kural yok
-olum adamlar için alkol gizli kullanılması gereken bir olay değil.
-abi babam geliyor konuyu değiştir

beşiktaş

başarıyı kupa almaktan ibaret olarak görenler için pek başarılı gözükmese de şaibesiz aldığı bütün kupaları alın teri kokan mazisi temiz takımdır.
bu ülkede "halkın takımı" sıfatını en çok hakeden genelde emekçi, sosyalist kesmin taraftarı olduğu; ambleminde türk bayrağını taşıyan, kırmızı rengini savaş sonrası siyaha çeviren takımdır. memleket olaylarıyla sürekli alakadar olanların, devlet meselelerini irdeleyen; kendilerini sorumlu hissedenlerin takımıdır. sporu kupa kazanıp müzeye koymaktan çok ülkenin gençliğini yetiştirme amacıyla kullananların takımıdır.
(bkz: gündoğdu marşı)

colin kazım richards

asmak lazım kesmek lazım.
(bkz: ali baba ve kırk haramiler)

türk genci birinci yapalım kampanyası

avusturalyalı(faşist ve türkleri dışlayan)

hö?
lan o kanguru olmasın.

medya kralı

az evvel biten programda adamımız, tom cruise'a götten bacaklı değip daha sonra da telefonda saçmalayan kadına cevaben; levent üzümcü'nün boyuna rağmen yumuşak* rollerde başarısından bahsederek boy takıntısının ölçüsünü bizlere tekrar gösterdi sözlükleri takip ettiğini de bildiğimize göre ona buradan "kızın cüce olacak yere çömeldiğinde herkes üstünden atlayıp boyunu alacak bir daha da geri vermeyecek" demek istiyorum. bu iğrenç cümlelerimin tek nedeni hakkı devrim'e son zamanlarda "sürekli" geveze adam muamelesi yapılmasıdır bir nevi ceza yani. biz de biliyoruz adamın sürekli bir şeyler anlatmak istediğini, bildiğini anlatmaktan hoşlandığını ama bu kadar gözümüze sokmayın lütfen sevgili bayülgen. erol günaydın'lı programlar geride kaldı artık hakkı abimizin temsil ettiği insan sayısı daha fazla biraz daha tevazu ve saygı lütfen. unutmadan; türkiye madonna'yı seven overlokçular derneği olarak sayın bayülgen'i bir kez daha kınım kınım kınıyoruz ayrıca "ya rock söyleyecez ya da hicaz vallahi aç kalacaz" kelime grupları uygur kardeşlerin zeka seviyesini yansıtan esprilerdir, yalvarırım bu tarz kelime şaklabanlığı yapanlara özenmeyiniz.

not: büdüt.