bugün

entry'ler (30)

türkler ay a çıkarsa olası diyaloglar

- ayda da sözlük gibi bir platform oluşturalım, saçmasapan diyaloglar , entryler girelim.
+ süper fikir. oralarda yapacak pek bişey yoktur zaten.
- ama anlamsız olsun yazdıklarımız. bu entry gibi mesela.
+ kendi kendini mi eleştiriyosun sen?
- kötüyüm ben. kötü.

sözlük yazarlarının bugün aldığı kararlar

bir sene sonra kendi kendilerine sormaları gereken kararlardır. ne kadarını yaptılar? ne kadar başarı ile yaptılar? doğru muydu? doğru olması ne kadar önemliydi?

bu kadar.

ikizler burcu kadını

- abi biliyo musun ikizler burcu kadını yengeç burcu kadınından farklı olandır. aslan burcundan da ne bileyim kovadan da farklıdır.
+ ciddi misin?
- evet abi. çok farklıdır.
+ anladım. aynı olduğu biri var mı peki?
- hı??
+ boşver.

boş yazarlar

sadece sözlüklerde boy göstermeyen yazarlardır. köşe yazarlığı yapanları o kadar fazla ki.

çok konuşan insan

sinir bozucu olarak tanımlanmaları pek yanlış olmayacaktır ve fakat asıl önemli olan çok ya da az konuşması değil ne anlattığıdır.

az ama saçmasapan konuşan bir adam yerine çok ama dolu dolu konuşan adam tercih edilir.

neyse çok konuşmayayım.

eski sevgili

hakkında yazı yazılmaması gerekendir. düşünmenin, yazmanın, herhangi başka bir şey yapmanın hiç bir anlamı yoktur.

iki nokta yan yana

var olmadığı, herhangi bir anlam içermediği halde en fazla kullanılan noktalama işaretidir. insanları iki noktayı yan yana kullanmaya iten sebepler ile ilgili bir grup kurulsun facebook ta. psikologlar, sosyologlar, dil bilimciler falan tartışsınlar bu konuyu.

çok can sıkıcı.

yazar olmak için girilen entryler

az önce baktım da genelde kısa oluyor bunlar. daha önce yazdığım sözlükte de aynı şeyi yapmıştım. kısa kısa yazayım, hemececik bir yazar olayım sonra yazmak istediğim şeylere gelecek sıra diye mi düşünüyor insan bilemiyorum.

okudum beğenmedim şimdi.

peki beğenilmek için mi yazdın?
yazdım?

hayır.

kafam biraz karışık sanırım.

sobalı evde büyüyen çocuk

kuvvetle muhtemel değer yargıları sağlam, ne yaptığını bilen bir insan olarak hayatına devam edecek olan çocuktur.

kızların siyaset konuşması

insanların siyaset konuşmasından nasıl bir farkı olduğu anlaşılamayan ilginç bir başlık. pozitif ayrımcılık desem o da değil.

teoman

kaliteli işlen yapan müzisyen. az önce renkli rüyalar oteli çıktı karşıma mp3 lerin arasında. bikaç şarkısını daha dinledim arkasından. yorulmuş bu adam. ama başarmış sanki.

hedef

amaç. kısa ve uzun vade için oluşturulması gereken. hedefsizsiniz türkiye.

taksim

istanbul dur. her şer vardır orda. hüzün istersin gidersin. mutlu olmak istersin gidersin. yalnız kalmak istersin koşa koşa gidersin.

müzik

çoğu zaman türü, icra edeni önemsiz olan bir sanat. özeldir.

hayal kurmak

doğru yapıldığında * hayatın ne kadar güzel olduğunu anlatandır.

ortama kız girince değişen erkek

ıslak odunla yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara dövülesi erkektir.

bornova

çok güzel bir erkek ismi. * *
bana göre. kullanacağım günün birinde.

akıllı tv

insanları aptallaştıran tv kanalı. photoblog diye bişey yapmışlar. takıldım ciddi ciddi. saçma sapan entryler yazmaya başladım.

burnun sürekli tıkalı olması

kimilerine göre insanları çekici kılan durum. * * *

nöron

küfür etmek için kullanılan şey. ciddiyim. duydum. geçen gün istiklal caddesinde iki arkadaştan biri diğerinin beyin nöronlarını şey ediyordu..