bugün

entry'ler (28)

yılmaz erdoğan

Başlık yanlış açılmış.
(bkz: Yılmazer Doğan)

rambo okan

Fenerbahçe camiasının gizli lideridir. Testo Taylan ile yapmış olduğu YouTube videosu çok üzücüdür.

11 yaşından itibaren tribünde olduğunu belirtmiştir. Yine taraflarla ücreti mukabilinde fotoğraf çektirerek geçimini sağlamaya çalıştığını belirtmiştir.

Hayatını Fenerbahçe ye adayan birine kulübün bu durumu reva görmesi çok acıdır. Ivedi olarak (bkz: netflix) de belgeseli çekilmeli ve hayatı kaleme alınmalıdır.

Rambo Okan büyük adamdır.

galatasaray korkusu

Galatasaray öyle bir kulüptür ki,

Los Galacticos'a 11 kişi defans yaptırır.

Galatasaray korkusu öylesine büyüktür ki insanda telafisi mümkün olmayan, ileri derecede ağır ve kalıcı hasarlar bırakmaktadır.

Türkiye'nin tek ve en büyük kulübüdür Galatasaray.

Avrupa Fatihi'dir. Türkiye'nin çok ama çok üzerinde bir kulüptür. Taraftarına olur olmaz hüzünler yaşatmaz bir kulüptür.

Her şeyden evvel ormanın kralı kuş değil aslandır!

marco polo

Hakkında herkes yanlış bilgiler bilmektedir. Şöyle ki öncelikle kendisi venedikli bir tüccar değil aslen Mardin Nusaybinli bir tütün kaçakçısıdır.

Ailesi de o dönem ticaretinin oldukça kalbindedir. Zira Marco Polo'nun babası Mardin Kızıltepe yolunda halka tatlısı satmaktadır. Mardin- Diyarbakır yolunda dönemin tüccarları ile çeşitli münasebetler geliştiren genç Marco, bu kişilerin destekleri ile bir süre sonra Venedik'e gider. Her ne kadar esir düştüğü yazılmış olsa da, Cenevizliler kendisine paşa torunu gibi bakmışlardır.

Ilerleyen yıllarda ganyan ve horoz dövüşünden kırdığı paralarla bilet parasını denkleştiren Marco, dünyayı gezmeye başlamış ve gezilerini Youtube'da vlog olarak yayımlamaya başlamıştır.

film replikleri

Dizi repliğidir ama olsun :

bir gün içerdeyken avluda bir çocuk gördüm. çocuk perperişan. dünya başına yıkılmış gibi üzgün. yanına gittim.
"niye böye üzgünsün çocuk" dedim.

"dayı dedi, dayı beni öldürdüler."

güldüm, teselli edeyim dedim.
"çocuk dedim, burada herkes ya ölmüştür ya öldürmüştür zaten."

kaldırdı kafasını bana baktı,
"mesele o değil, mesele ölmek değil dayı " dedi..

mesele ölmek değil. mesele dost bildiğin en güvendiğin adamın eliyle ölmekmiş mesele. işte böyle dedi o çocuk bana.

seni sevmekten yoruldum

Çanlar ayrılık için çalıyor söylemidir.

sinop

Metropol şehridir.

Havası ile sizleri mest eden bu şehrin bir diğer yönü tarih boyu büyük imparatorluklara başkentlik yapmış olmasıdır. Bu nedenle şehre tarihi bir doku hakimdir. Tam anlamıyla görsel şölenden ibaret bu ilimiz, insanda bir ütopya hissiyatı oluşturmaktadır. Kente hakim yeşil rengi, kalesi, denizi, denizin oluşturduğu o köpükler...

Şaka şaka, yolları o kadar virajlıdır ki isteseniz de gidemezsiniz. Zaten tek olayı da Ruslar tarafından Kırım Savaşı esnasında baskına uğramış olmasıdır. Yolunuz düşmezse gitmeyin sevgili kardeşim. Hiç, bir siyasetçinin Sinop mitingi gördünüz mü? Göremezsiniz.

fenerbahçe nin 10 yıldır şampiyon olamaması

Bu durumda taraftarlarına acilen ruh ve akıl sağlığına ilişkin terapi vermesi elzemdir. Bu kadar köklü bir kulübün 10 senedir şampiyon olamaması durumu trajikomiktir. Hep aynı senaryo, ligin ilk yarısına lider giren Kadıköy boğası ikinci yarı gizli şeker nedeniyle havlu atıyor. Öyle işte. Bende de var gizli şeker.

yazarların elit zevkleri

Şömine karşısında kitap okumak, barbekü günlerinin kapanışını közde türk kahvesi ile yapmak, deniz fenerinin oraya gidip müzik açıp dinlemek

oruç tutmayan müslüman

Yormayın be kardeşim. Insanları tenkit etmeyin. Bırakın öyle kalsın. Oruç tutamayan pek hürmetli gardaşlarım hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sizleri seviyorum. Tanrı sevmemizi emrediyor.

oscar wilde

Ramiz dayının oysa herkes öldürür sevdiğini adlı şiirini kendi şiiriymiş gibi sallayan şairdir. Ayrıca biraz da şeydir. Neyse. Şey işte.

karabük

Şanzelize kafeye dönmüş bir ilimiz.
Part must go on. Tüm bunların yanı sıra kömür çelik fabrikaları ile de ünlü şehrimiz.

şimdi online olan çaylak arkadaş

Sayılı gün çabuk geçiyor gardaşım az sabır.

ehliyetini yeni almış kadın

Potansiyel bir kazazede sürücü adayıdır. Ben dönel kavşakta akan trafikte iki şeridin ortasında el freni çekip ‘benim başım tuttu inmek istiyorum yeağ’’ deyip inen hanım sürücü gördüm. Ayrıca kati suretle paralel park olayını beceremediklerini düşünüyorum. Tabi bay*nın da hızlısı delikanlının aklını alır zannımca ama istisnalar kaideyi bozmaz. Benden size tavsiye bir süre arabasına binmemenizdir efenim.

korsan taksi

istanbul’daki toplu taşıma sorunu nazara alındığında, kaçınılması güç faaliyettir. izin olmadan yapılan yolcu taşıma faaliyeti korsan taksi olarak nitelendirilir. Ülkemizde son dönemde oldukça sık yapılmaktadır. Korsan taksi nedeniyle ilgililere 20.342-Tl idari para cezaları uygulanmaktadır. Ayrıca yakalanılması halinde aracın 60 gün süre ile bağlanması da cabasıdır. Uygulamada bu cezaya ek 2/3-a da denilmektedir. Yediemin otoparkından çıkarmak ve korsan taksi cezası idari para cezasını iptal ettirmek için avukat tutmanız gerekebilecektir.

belediye başkan adayıyla tokalaşmak

Berberde traş olurken belediye başkan adayı elini omzuma atıp desteklerinizi bekliyoruz deyince, baş göz üstüne başkanım deyip gazladım. Hep onlar mı yalan söyleyecek?

fight club

Filmin sonunda sinema severlerin kaçırdığı gizli bir sahnesi (replik) bulunmaktadır. Tyler Durden film sonu çıkar ve kameramana bakarak :
"Onu öldürücem Ersin, annemi çağır çabuk!" der.

true nun karı çıkması

Karı mı?

Çirkin bir tabir. B*yan bayandır.

bright osayi samuel

Dik duruşun haklı gururu, cesur bir futbolcudur.

Futbol şiddet ve holiganlık değildir.

Futbol sevgidir. Tanrı sevmemizi emrediyor.

dominik livakovic

Gelecek vaad eden bir kalecidir.
Türkiye'deki anlık maç hatalarına kurban gitmemesi temenni edilir.