bugün

arkadaş ne korkuymuş dedirten durumdur. şurda bir kaç hazırlık maçı yaptık. inter karşısında özlenen gs geri dönüyor dedik. liverpool la tavan yaptık. liverpool maçında inanılmaz zevk veren, müthiş pres e dayalı bir oyun izledik.

ancak bazı arkadaşların içine öyle dert olmuş ki bu, sürekli küçümsemeye çalşıyorlar. biz demiyoruz ki liverpool u avrupa nın devini yendik. dediğimiz müthiş bir futbol var ortada. 83. dakikada rakip yarısaha da 4 kişi basıp topu kapıp gol atan bir takım var sahada. bizi mutlu eden bu. 2-3 yıldır yangelip yatmaya, yattığınız yerden gs ye vurmaya sallamaya düşene tekme atıp dalga geçmeye alıştınız. şimdi bu galatasaray ı görüyorsunuz, e birde kendi halinize bakıyorsunuz, valla ne yalan söyleyeyim; bende korkardım.
yıllardır yaşadıkları galatasaray başarılarıyla büyüyen fb lilerin yaşamış olduğu korkudur.
(bkz: ergen gsliler rahatsız)
fenerbahçe, beşiktaş ve trabzon'un olmadığı bir ligte diğer takımların yaşayabileceği bir korku olabilir ancak.
imtiyazların, şikenin, dalaverenin bozulduğu, eşitliğin başladığı yerde kendisini gösteren korkudur.
(bkz: göt korkusu)
yoktur öyle bir korku. rakip yedekleriyle çıksın yedeklerini geçtim a2 den futbolcularla çıksın maçın büyük bölümü o şekilde geçsin sonrada birileri gelsin liverpool'a 3 çaktık 5 tanede çakardık vs vs.
evet iyi bir futbol vardı ama savulun adiler battal geliyor nidalarına gerek yok diyoruz sonra bu dönüp dolaşıp galatasaray korkusu oluyor.
ayrıca sen o kadar uğraş harcan liverpoolu getir ama adam sahaya yedekleriyle çıksın olacak iş değil.
biz yapmaya, onlar yıkmaya alışmışlar durumudur. yıllardır galatasaray avrupa da başarılı olur bunlar onu karalamaya çalışır. 4 sene üst üste şampiyon oluruz karalamaya çalışırlar. stat yaparız karalamaya çalışırlar. hayatları galatasaray la uğraşmakla geçen bu zübüklerin, tek amaçlarıda galatasarayı yenmektir. tek tesellileri böyle olur.
ezikliğin sonucudur. onlara kızmamalıyız , şu an ağır bir travma yaşıyorlar geçmişten gelen şaşkaloz tavırlarına bu şike mevzusuda girince iyice mallaştılar , futbol namına bildiklerini unutup anca deli tavuk gibi koşuşturmaya başladılar (ki bunu sahaya girerekte yaptılar) bir de galatasaray oynadığı oyunla gerçek futbolun, zevk veren, hırslı, mücadeleci, heyecanlı futbolun nasıl bir tad olduğunu tekrar hatırlatmaya başlayınca tam bir eziklik yaşadılar. özetle (bkz: kızdırmayın küçük enişteyi)
(bkz: ortalığın galatasaraya kalması)
(bkz: kurtun kocaması ardından kuzunun başına gelenler)

Yahu kalkın bi siktirin gidin, elinizle oynayın. Yahut anteple falan oynayın, malum en güçlü rakibiniz. Eminim çok büyük zevk alacaksınızdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.