bugün

Brezilya’yı durduran kaleci.
adı fenerbahçemizle geçiyor.
Fenerbahçemizin 5 yıllık sözleşme imzaladığı, son 2 dünya kupası'nın ilk 3'te yer alan hırvat milli takımının kalecisi. Hoş geldin.

görsel
fenerbahçemizle 5 yıllık sözleşme imzalamış 28 yaşındaki hırvatistan milli takımının as kalecisi. hayırlı uğurlu olsun.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
niye oynatmıyorlar lan bunu?
sakatlandı reis. hafif bir sakatlığı var. cinconlu aklında hemen bir şeyler kurmana gerek yok. taş gibi kaleci rahat ol yani.
lan ne cenabet kulüpsünüz aylardır taş gibi oynayan adamı gelir gelmez hastanelik etmişsiniz...
adam hayatı boyunca sakatlanmamış. fenerbahçeye çıkacağı ilk maç sakatlandı amk.
Süper ligdeki ilk golünü antalyaspor lu buksa dan bacak arası olarak yemiştir.

Hayırlı uğurlu olsun.
yediği gollerin ikisinde de yapacak hiçbir şeyi yoktur. yedirmeyiz.
Livakovam menerime hayırlı olsun.
Yenilecek goller var, yenilmeyecek goller var. Yediği gollerde yapacak bir şey yok. Altay yenilmeyecek golleri yediği için gönderildi. Dün muslera da 2 gol yedi. Boş yapmasın kimse.
--spoiler--

dün muslera da 2 gol yedi. boş yapmasın kimse.

--spoiler--

Konunun kendisiyle ilgisi yok da Muslera dün ikisinde de kontrada kaldı yalnız. Onları çıkartacak dünyada kaleci yok. Boş yapmanın alemi yok.
Livakovic de kontradan karşı karşıya yedi. Fark ne?
Bu adam muslera’nın ishalken sıçtığı cıvık bok etmez. Kimse yanlış anlamasın.
Genç kardeşim kontrada kaldıdan kastım musleta kontrpleyde kaldı yani top başka oyuncuya çarpıp yön değiştirdi, bir başka deyişle ters ayakta kaldı yani…o tür durumlarda yapacak bir şey yok…liva biri karşı karşıya diğeri uzaktan normal goller yedi yani.
yedirmeyiz daha ilk maçıdır.

görsel

görsel
Yedirmeyiz zaten de, adam hatalı gol de yemedi ki. Biri karşı karşıya. Diğeri uzaktan tam direğin dibinden girdi. Normal goller. Yenmeyecek golleri yemesin yeter. biz yıllarca yenmeyecek golleri yediğimiz için bu haldeyiz ve altay o yüzden gönderildi.
Ulan muslera ilk maçında olympiakos’tan henüz 1. Dakikada gol yemişti be. 2011’deki hazırlık maçı. O yüzden tatavayı kesin.
Kimse altay'i savunmasin.

iyi kalecidir.
iyi kaleci yenilecek golleri yer. Liva kardeşim de yenilecek golleri yedi.
bir kere altay'dan çok daha iyi bir kaleci. kimse kusura bakmasın.

fenerbahçelilerin istediği gol yemeyen kaleci değil, zira gol yememek kaleciliğin doğasına aykırı. öyle şutlar oluyor ki bırak kaleciyi bütün maykıllar gelse o topu kurtaramazdı.* fenerbahçelilerin istediği saçma sapan pozisyonlarda gol yemeyen, yeri gelip maçı kendi başına kurtarabilen bir kaleciye sahip olmak. muslera gibi. musleranın da saçma sapan goller yediği zamanlar oldu, ama muslera'nın iyi bir kaleci olduğu gerçeğini değiştirdi mi? hayır değiştirmedi.

bu nedenle daha ilk maçında iki gol yedi diye yargılanmaması gereken kalecidir. bence fenerbahçe bu sefer iyi bir kaleci bulabildi. hayırlı olsun fenerbahçe camiasına.
Kazandırdığı her puanı yazacağım buraya. Dün 2 puanı kazandıran isim olmuştur. O çıkardığı topu Altay'ın yiyeceğini bilmeyen yoktur. maçta açılan her ortaya hava toplarına çıkıp çok rahat çok profesyonel şekilde kolaylıkla alması, altay'ın ise bu hava toplarında mehter marşı gibi 2 ileri bir geri gidip bocalayacağını ve sonunda golü yiyeceğini bilmeyen yoktur. Dün kendisi 2 puanı kazandırmış oldu. Şampiyonluk böyle maçlardan geçiyor. Burada dün berabere kalsaydık gs ile puanımız eşitti, 2 puan güme gitmişti. Fenerbahçe hep böyle maçlarda o golü yiyip, sonra tekrar öne geçmeye çabalaması, daha da yorulması, atamayıp puan kaybetmesi, golü ararken 2. Golü kalesinde görüp yenilmesi ile yarışta çoğunlukla tutunamadı yıllardır. Artık kalede ballon d'or'a aday olmuş dünyanın en iyi kalecilerinden biri var. Gslilerin muslera'ya sahip olmalarının avantajını şimdi daha iyi anladık. Muslera son senesi, yaşlandı, son maçlarda hep hatalı goller yedi. Form düşüklüğü bariz. Yıllar önceki muslera refleksi bekleyemezsiniz. Kaleci avantajı livakovic ile birlikte bize geçecek. Bu çok önemli.
mermi gibi mübarek. hep hazır ve tetikte.
Dünyanın en iyi 7 kalecisinden biri. Ben değil Fifa diyor. Nerelerdeydin bugüne kadar mübarek.