bugün

behzat ç. sevenlerin damarına basan haberdir.

[null http://www.haberturk.com/...-cye-icki-ve-kufur-cezasi]

bu sebepten buradan şikayet edilebilir. üzeremize düşeni yapmış oluruz izleyici olarak.

[null http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/GorusOneri.aspx]

edit : eksi oylar verip anlaşılmamış entry yapanlar ben de sizi anlamıyorum. size ne olum, aramızda şikayet edip destek çıkmamız sizi niye geriyo?
akıllı işaretler niye var lan o zaman diye cevap verilesi ceza.
rtük bari behzat ç ye dokunma.
yok daha neler, sanki küfürü çocuklar orada öğreniyor! sanki çocuklar içmesini behzattan öğreniyo bırakın şu mantıkları abi ya! ne saçma sapan konuşuyorsunuz yazık yahu! bir insanın içinde olmadığı sürece sen gel gözünün önünde iç o çocuk yine içmez. benim çevremde örnekleri var ha sizin çevreniz o kadar malsa televizyondan bir şey görüpte özenip içecek kadar ne diyeyim size!
içki ve küfürün gırla gittiği, buna rağmen şiddet sahnelerinin az olduğu bir dizi behzat ç. misal kurtlar vadisi, 8 yıldır yayında. ceza kesilecekse ona kesilsin. ama tabii behzat ç muhalif bir dizi. polat gibi iktidarla uyumlu değil. o yüzden böyle yer cezayı.
gayet yerinde olmuş cezadır. birkaç kere izleyeyim dedim devamlı küfür var içki var ne saçma bir dizi. her yerinde lan lan lan diyorlar.
saçmalığın daniskası olan cezadır. Bir kere dizi hayal ürünü uyarısını başlamadan veriyor ve 7 yaş sınırlaması koyuyor. Şiddet içerikli ne diziler var da hala yayından kaldırılmadı. Ben kendimi bildim bileli bir Kurtlar Vadisi gerçeği var. Şiddetin alası var Kurtlar vadisinde. Hani son bölümlerinde başbakanı kahraman gibi gösteren dizi var ya işte. Medya sektörüne de siyaset karışıyor ya yazık günah! Muhalif Behzat Ç. RTÜK tarafından yaralanmıştır. Kendisine acil şifalar diliyoruz.
Gençleri alkole ve küfre özendiriyormuş bak bak bak.
söyeleyeck tek şey var. (bkz: saçma sapan konuşma la)

alkol, küfür kötü şeylerdir, eyvallah diyelim.
peki bu kimin eli kimin neresinde olduğu belli olmayan diziler neye hizmet ediyor derler adama.

adam karısını bırakmış başka bir kadınla evlenmiş, bir ara gelip eski karısına tecavüz ediyor.
tecavüz edilenin bir kızı var oda evli olduğu adamın abisine aşık, damadın abiside yengesine boş değil.
bir öğrenci var evli öğretmenini seviyor, öğretmende öğrencisini, öğretmenin kocası hasta karısını bırakıp başka kadınlarla takılıyor, dahasıda var ama ben işin içinden çıkamadım.

fatmagül'ün hali belli. diğer dizilerde de durum pek farklı değil.

başa dönelim.
alkol, küfür kötü anladık, tamam.
e bu ensest ilişkiler nedir? tecavüzler, aldatmalar adeta normal vakalarmış gibi sergilenirken behzat amirimin ettiği küfür, içtiği bira mı gençleri kötü etkiliyor.

yoksa behzat ç. anti kahraman tavrıyla hesleri gündemi getirirken mi kötü? yada nükleer enerji konusunu işlerken mi dokundurdu birelerine? olmadı haksız yere tutuklanan gazeteci ılgın mı tanıdık geldi?

tahminimce bunlar sorun olmuştur yoksa behzat ç. öyle tek taraflı değil.

başörtüsüne laf eden kendini bilmez teyze içinde gerekeni yapıyor, yada yeri gelince orduya bile giydiriyor.

bu cezaların ardışık olarak gelmesinin sebebi gayet açık.
insanlara "acaba" dedirtiyor çünkü behzat amirim. ama doğruya, dizilerin amacı bu olmamalı.

saçma sapan ilişkilerin olduğu ve açıkça toplumsal yozlaşmaya neden olabilecek yapımlarda sorun yok; ama hepmizin her gün ağzında olan küfürleri edip, gene herkesçe aşikar şekilde içilebilen bira nedeniyle behzat ç. gençleri kötü etkiliyor.

bizde yedik. evet.
behzat ç. ye bu cezayı verenlerin aynısını çocukları ve gençleri mafyalaşmaya özendiren kurtlar vadisi serisi içinde öneriyoruz. kollama denilen dizi de bunlara dahildir.

edit: mafya geldi sıktı topuğumuza.**
tanım: bir kaç bölüm önce fetullahçı polislere sokulan laf yüzünden kesilmiş cezadır.

isyan: be amına koydumun orospu çocukları yaprak dökümünde bir ailenin tüm kızları aynı erkeğe kendini siktirirken, öyle bir geçer zaman ki de adam paso eski karısını döverken bi de eve gelip tecavüz ederken, 4-5 genç fatmagülü çatır çatır sikerken neredelerdi? ulan sizi de sizi oraya getirenleri de zihniyetleriyle beraber sikeyim be dalyaraklar. (burası ozan güven gibi)
(bkz: hepimiz behzat ç yiz)
behzat artık bu ceza yüzünden dizide bomonti değil; ballı, muzlu, pekmezli süt içecekmiş. *
(bkz: sanki türk dil kurumu eroin kaçırıyor)

(bkz: cem yılmaz)
konuyla alakalı emrah serbes'in twiti:

"sırada ne var rtük, seyircisiz oynama cezası mı?"
rtük: behzat ç. aşırı argoya kaçtığından mütevellit biz radyo televizyon üst kur..

behzat ç: saçma sapan konuşmayın la.

rtük: behzat ç. seni bir daha uyarmayacağız!

behzat ç: tamam mına koyim tamam. bakcaz bi çaresine.
ÜLKEMiZiN DEVLET KADROLARINDA YUVALANMIŞ ABD VATANDAŞI FETHULLAH'A BAĞLI BÜROKRATLARIN GÖREVLERiNi YAPTIKLARINA DELALETTiR. O DEĞiL DE YARIN ÖBÜR GÜN iŞLER TERSiNE DÖNERSE, EFENDiNiZ ZATEN ABD'DE GÖTÜ SAĞLAMDA, BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI GiBi ÜST DÜZEYDEKiLER ZATEN HER AN KAÇMAYA HAZIR, YA SiZ BAŞTA EMNiYET OLMAK ÜZERE ALT VE ORTA KADEMEDEKi BÜROKRATLAR SiZi KiM KURTARACAK O DURUMDA HiÇ Mi DÜŞÜNMEZSiNiZ...
saçma sapan bir cezadır.

tecavüzü, çarpık ilişkileri, mafyayı, aşireti meşrulaştıran bir sürü dizi varken onlar ceza almıyor, behzat ç. ceza alıyor inanılacak gibi değil. amirimin 'siz sadece kendi menfaatlerinizi düşünüyorsunuz' deyişi ve hayalet'in 'orospu çocukları' diye haykırışı gitmesi gereken yerlere ulaşmış galiba. bir de yok çocuklara, gençlere kötü örnek oluyor diye kılıf uyduruyorlar. ulan zaten ufacık çocuğa dizi izleten de, diziyi izleyip küfür öğrenen çocuk da geri zekalıdır, açık ve net. bugün mahallerlerdeki çeteleşme olaylarının mimarı kurtlar vadisidir. ona da ceza uygulansa ya!? elim ayağım titredi ya.
normaldir. badem bıyıklı rtük, gerçekleri öbür diziler gibi hiç bir şekilde saptırmayan, cesur ve doğal tek dizi olan behzat ç'ye ceza vermese garip olurdu.
Bakalım daha neler göricez argosuz komedimi olur lan ! en azından ben argosuz küfürsüz film istemiyorum arkadaş istertesiniz gece 3'e alın diziyi inadına kalkar izlerim gereksizsin rtük
(bkz: türk polisi sokak serserisi değildir)
(bkz: bahane)
başından beri alkol, küfür gırla gidiyo hiç bi ceza yok. ta ki hükümete küfredene kadar.bsg la
çok yerinde bir cezadır efendim. mesela ben behzat ç. izlemeden evvel asla küfür etmez, içki kullanmazdım. aman allahımmmm behzatı izlemeye başladığımdan beri hayatım değişti. hep küfür eder oldum, elimden bira şişesi düşmez oldu. çünkü ben bir gerizekalıyım. televizyonda ne görsem onu yapıyorum salağım ben, malım, öküzüm, beynim yok. ben yandım çocuklar yanmasın. devlet baba bizi korusun kollasın, bizim yerimize düşünsün, beynimiz olsun. allah devletimize zeval vermesin, çükü düşmesin, erektesi tam olsun inşallah.
Önce annelere babalara ceza vermeli rtük. tv dekiler gerçek hayatı yansıtıyor diye ceza vermemeli.
çocuklar küfrü tv den değil ilk olarak aileden öğrenir. okulda arkadaşlarından öğrenir. Kıçı kırık tv lerden değil.
hayat sokakta. sokakta olup biten ne varsa bu dizidedir. muhalif bir dizi olduğundan kesilen bir cezadır. ayrıca lan la bunlar ankarada sıklıkla kullanılan kelimeler. pavyon ankaranın eğlence yerlerinden biridir. alkol ulaşılması en kolay içeceklerden biri. küfür argo bir dilin ustaca isyanıdır. bunlar hayatta ne kadar gerçekse dizide bir o kadar gerçekçidir. bu gerçekler sizi rahatsız ettiyse bu sorun yaşamla sizin aranızda ki bir sorundur.verilen ceza haksızlıktır.

her hangi bir diziye söyle bir baksanız hepsinde olumsuz davranış vardır. ne yapalım o zaman sihirli annemi mi izleyelim. rtük dizime dokunma.