bugün

entry'ler (577)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

DulceSky - I Dreamt of You.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

Dostoyevski - Karamazov kardeşler.

six feet under

az önce bitirdiğim mükemmel ötesi dizi. ilk kez bi dizi için ağladım , o nasıl bir finaldir öyle ya. izlemeyi düşünen varsa hiç düşünmesin , direk izlesin.

--spoiler--

aah keith...

--spoiler--

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

sağlakların solaklardan daha fazla yaşıyor olması. çok yaşayıp ne yapacaktım hem , iyi oldu bu. *

eskiden bakkallarda olan şeyler

sulugöz. geçenlerde ufak kuzenime yedirdim , tatlı bir şey sandı garibim. sonra bastı bana küfrü gözlerinden yaş akarken. zamane çocukları , terbiyesizler hep işte.

yedi güzel adam

çok güzel bir dizi ancak son bölümünde acayip sıkıldım. ilk bölümlerdeki tadı vermemesinin yanında oyunculuklar nedense çok kötü gelmeye başladı gözüme. hele ki babası almanyaya giden kız gerek yapmacık boyun eğmeleri gerek kibar konuşma çabalarıyla inanılmaz kötü rol yapıyor çok rahatsız ediyor beni. şu an dizide sevdiğim tek kısım cahit ve zehra aşkı diyebilirim , ikisi yanyana geldiğinde sırıtmama engel olamıyorum. *

lady gaga hayranları

insanlığımızdan utandıran tiplerdir.

sözlük yazarlarının en sevmediği burç

akrep ve koç.

sen mevsimler gibisin

Cok mantıklı ve anlamlı sözlere sahip cok güzel bir şarkı.

vanilla sky

bu filmle alakalı aklımda çok yer eden bir sahne var.

--spoiler--

tom cruise'un (çok önceden izlediğim için filmdeki ismini hatırlayamıyorum) arkadaşı ve sevgilisi ile birlikteyken bi sabah vakti , ikisininde bahaneler üreterek yanından kaçarcasına gitmeleri ve tom'un da sanki onların yaptığı gibi kendinden kaçma umuduyla koşma sahnesidir. bana böyle hissettirmişti ve her hatırladığımda çok üzer beni.

--spoiler--

bugün öğrenilen bilgiler

yumurtanın sarısı da karaciğeri yorarmış.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

pentagram - ölümlü.

septoplasti

yaklaşık bir ay sonra olacagım burun ameliyatı.ancak kararsızım. daha önce olmuş arkadaşlar varsa fikirlerini belirtebilirler.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

the basketball diaries , scent of a woman.

prison break

Az önce bitirdiğim ve çok begendiğim dizi. son sezon biraz sıksa da genel olarak çok iyiydi.

al pacino denince akla gelen

kesinlikle scent of a woman.

0

bazen moral durumu belirtir. benim morali siffır siffır siffır gibi.

kardeş payı

bu günkü bölümü yine kahkahalar attıran dizi.

yalnızım dostlarım

belki bahsettiği içsel yalnızlıktır , belki aşk anlamında yalnızlıktır. belkide söz tam anlamıyla saçmadır. *

öleceğini bilen tek canlının insan olması

yanlıştır. bu cümleyi çürütmek için bkz. "öleceğini anlayınca kendiliğinden fil mezarlığına giden filler."