bugün

öğrenildiği zaman "vay anasını" denilen, beynin ucra köşelerinde soğuk füzyon tepkimelerine sebebiyet verecek bilgilerdir.

- teoman'ın on yedi şarkısını erdal eren'e yazdığı, ve erdal eren'le teoman'ın kuzen olduğu
- entrylerdeki bkz.lara farenin tekerleğiyle basınca yeni pencerede açılması
ygs'de küçükten büyüğe sıralanan rakamlarla ilk eşleşen cevabın doğru çıkması.
kitaplardan öğrenilen çoğu şey. özellikle cinai romanlardan.

siyanür mermisiyle kan dökmeden cinayet işlenebilmesi vb...
bu başlığın bu kadar iplenmemiş bi başlık olması ufkumu daralttı.

edit: eksi oy verene kadar şuraya güzel entry girsenize dalyaraklar. (bu küfür tamamen ufku iki katına çıkarma amaçlıdır)
Tek bir at ile 8x8 lik satranç tahtasının belli bir sistem dahilinde en kısa şekilde dolanılabilmesi. Asıl olan bu problemi adamların 1600lü yıllarda çözmüş olması.Yapay zekanın temellerinden birini oluşturması.
bir kitabın tam ortasına geldiğinizde kitabı daha önceden okuduğunuzu hatırlamak. Böyle bir aydınlanma olmadığına bahse girerim.
Temerrüt Faizi.
dostoyevski'nin aslında kumar borçlarını ödemek için kitap yazdığı...

ediT: bunu kafamdan uydurmadım. gerçekten doğruymuş...
beat kuşağı. insanlar o zamanlardan beri barışı istediğinin kanıtı bazı düşüncelerin doğrulayıcısı olmuştur benim için.
amfilerdeki distortion'ın nasıl ortaya çıktığını öğrendiğimde ''vay mk işe bak hacı'' demiştim.
da vinci ve picassonun ısınmak için tablolarını yaktığını.
üs kat penceresinden baktığımda.
üniversitede kızlar teklif ediyormuş geyiği. eğer üniversiteye hazırlanan yüzü sivilce dolu, ineğin önde gideni biriyseniz; ilk duyduğunuzda ağızda bir genleşme, gözlerde bir kayma, kulaklarda bir çınlama şeklinde tezahür eden, ufku ikiye değil 4-5 katına çıkaran şimdinin kolpa geyiğidir.
black eyed peas'deki will.i.am 'in anlamının ismi olan william olması.
Kendi okulumun yeni yapılan kütüphanesini önceden dervişlerin çilahane olarak kullandığı...
öncelerinde lisede kızların teklif etmediği, sonrasında ise aynı hayal kırıklığının üniversitede devam etmesi. Hadi lan demeyin büyük yaradır içimde. Hani nerde o verilen sözler, vaatler? Boş...
f= m*a
e= m*c2.
öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler adlı başlığa girilen entrylerden okunulan birkaçıdır.
(bkz: biri anlatım bozukluğu mu dedi)
Ziraat bankası logosunun bir başak olduğunu düşünürken, aslında içinde büyük harflerle gizlenen, T, C, Z, B, harflerinin olduğunu farkettiğim an.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/215187
formula 1 logosundaki "bir"in aslında logonun tam ortasında olması. ben hep kırmızı tarafı bir sanardım...

http://hotcellularphone.c...ne-World-Championship.jpg
susam sokağı'nın bütün bölümlerini aralıksız izlemeye kalkışırsanız bunun yarım yılınızı alacağı,
süngerbob'un, yengeç restoran'da 31 yıl boyunca çalışmış olması,
çizgi filmlerden konu açılmışken,simpsons'un seslendiricilerine bölüm başı 400.000 $ verilmesi.
ayrıca coyote var ya,hani mip mip falan,hiç yakalayamıyor. aslında türkiye'de yayınlanmamış (en azından ben böyle böyle biliyorum) bir bölümünde coyote road runner'ı yakalıyor,sonra da bir tabela çıkartıyor,üstünde şöyle yazıyor "hep benim road runner'ı yakalamamı istediniz ve yakaladım. şimdi ne yapacağım?"
Her şeyin aslında bir, birin ise her şey olduğu.
pipiyi sıvazlamak. ufku olmasa da pipinin boyunu iki katına çıkarır.
Kuran-ı Kerim.
komşumuz hacı amcanın aslında rus ajanı! olduğunu.