bugün

entry'ler (102)

rate my professors

Amerika'da üniversite ögrencilerinin hocalarina not verdigi, onlari degerlendirdigi, haklarinda yorum yazdigi, cok ilgi gören ve ögrenciler icin cok faydali oldugunu düsündügüm platform.

Keske Türkiye'de de bunun benzeri olsa dedigim bir site acikcasi.

Gecenlerde aldigim duyumlara göre, elim kulagim uzundur hani. he he he * Türkiye'de de HocanaNotVer.com adi altinda bir platform 2018 yili icinde cikacakmis hani. Buradan da bu haberi ilk veren ben olayim istedim * HocanaNotVer.com hem lise hocalari hem de üniversite hocalari icin bir not verme, degerlendirme, yorum yapma platfomu olacakmis ve üstüne üstlük blog kisminda da is hayatindan profesonellerin de yazilari olacakmis ögrencileri is hayatina hazirlamak icin.

Sabirsizlikla bekliyorum cikmasini. Türkiye'nin böyle bir web platformuna ihtiyaci var bence. Cikinca haber edecegim.

kadın erkek ilişkilerinde etki tepki

ilişkinin var olması için etkileşim kaçınılmazdır. Etki ve tepkiler farklı bilinç düzeylerinde ve aşırı yoğun olarak bulunurlar. Çoğu zaman etkileşimin çekilmek istediği bir yön olur fakat farkındalığın arka plana itildiği ve bilinçsiz bir bilinçlilik halinde oluşan etki tepkiler ön plandadır.

toplumdan bağımsız olmak

Mümkün olmayan durumdur. Düşünsel anlamda bile toplumla içe içe oluşumuz engellenemez. Toplumu reddeden insan dahi toplumun içinde bulunan bir oluşumdur. Toplumdan tamamen bağımsız bir yargıya sahip olunması mümkün olmadığından. Burada toplum kavramıyla ilgili bir paradoks ortaya çıkmaktadır.

toplum ve insan

Birbirinden tamamen bağımsız olması imkansız olan iki kavram. Varoluşlarını birbirlerine borçludurlar.

baünöğrencileribütistiyor

nejat işlerin bile destek çıktığı hashtag.

en yakındaki kitabın yazarı

Rıza Çelik.

enokul com

özel okulların yer aldığı site. okulların fotoğraflarını görüp iletişime geçebiliyorsunuz. dil eğitimine ya da halı saha havuz vb özelliklere göre arama da yapabiliyorsunuz. tutar bu site.

https://www.enokul.com/ sitesinden ulaşılabiliyor

gece gece insanın moralini bozan fotoğraf

devletin tanımına uymayan bir durumun fotoğrafı...

sabahın 5 inde gelen mail

Başka kimseye gelen yok mu ? Savcılığa gitmeli miyim sizce

sabahın 5 inde gelen mail

https://youtu.be/gLDIJByNYMk .böyle bi video linki atildi. Gerçekten tirstim. Mailimi nerden bulmuş olabilirler. Amaçları ne bu insanların ?

zeytinli rock fest 2016

Bizim köyde düğün olur 100 kişi gelir o gece içenler 5 10 kişi 3 kere kavga çıkarır jandarma gelir . 100 bin kişinin içip eğlenip yukarıdaki arkadasinda dediği gibi pardon demeye devam ettigi bir hava vardı. Çok az kavga oldu olanları festivale ya da oradaki topluluğa bağlamak çok yanlış bir kanı olur. Okadar insanın olduğu herhangi bir yerleşim yerinde daha fazla kavga olay olacağına eminim. Son gece Marmara hukukta okuyan bi kızla tanıştım tanıştım denir mi bilemem gerçi tek bildiğim morali bozuktu ve 96 liydi. Tanıyan varsa 10-50 metre değil kilometrelerce uzaklaşmama rağmen unutmadigimi soylesin.meteden selamlar...

wikileaks org

https://wikileaks.org/akp-emails/
bugün yapılan paylaşımıyla türkiye gündemine oturacak olan oluşum.
(edit: Türkiye'den vpn ile erişim sağlanabilir şuanda.)

salya sümük ağlamak

insanın hayalleri yıkıldığında ortaya çıkan durum.

kola içerek intihar eden adam

bir kaç yıl önce rastladığım haber. kandaki CO2 oranını arttırdığı için ölüme sebep oluyormuş. pek inandırıcı gelmese de denemeye değer .

yaşamımızın değersizliği

insanlık tarihinin başlangıcından itibaren ortalama 100 milyar insanın öldüğü tahmin ediliyormuş ben ölsem ne farkeder? hepsi gibi yok olmaya mahkumuz değil mi er ya da geç ? tanım: değersiziz işte.

uzun süreli ilişkinin bitmesi

Ayvayı yemişsin demektir.

gelisim ordusu

Kadinlarkulubu'nun erkekler icin versiyonu gibi duruyor. Turk erkeklerinden beklemedigim bir oluşum. Faydali ve samimi geldi.
(bkz: http://www.gelisimordusu.com)

cahillik

(bkz: bağnazlık) (bkz: erdem) (bkz: ahlak) (bkz: bilgelik) (bkz: aptallık)

gözleri ağrıyan sevgilinin gözlerine asit dökmek

Silemiyorsan karala felsefesinin bir metaforu olarak kalmasını temenni ediyorum.

kızların mühendislere ilgi duyması

şaşırdığım, paraya ilgi duymalarıyla özdeşleştirdiğim olaydır. Google playe uygulama koymaktan bahsedince büyüyen göz bebekleri ...