ağlama şiddetinin çok yüksek olması, gözyaşlarının, burun ve ağız akıntısının birbirine girmesi.
ağlarken dudağın üstünde biriken sümüğün artık daha fazla dayanamayıp tuzlu tadını ağzın içeri taraflarına vermesidir. Allah böyle ağlatmasındır.
ağlarken salyanın ve sümüğün birbiri ile karışacak derecede dışarı taşması olayıdır. öyle ağlarsınız ki suratınız seçilemeyecek duruma gelir, tanınmayacak haldesinizdir.
(bkz: o derece yani)
bazen deger..
anıra anıra ağlamak...*
fethullah gülen adlı zat'ın din sömürüsü, insanları kandırmak biraz daha sömürmek adına sıkça başvurduğu yöntemdir.
(bkz: canım çekti lan)
vücuttaki su miktarı yeterli seviyenin üzerine çıktığında yapılması gereken boşaltma eylemi.

insan beyni raporları inceler, seviyeyi kontrol eder ve su oranını fazla bulduğunda salya sümük ağla diye emir verir.
(bkz: ağlamaklı ağlamak)* *
Son günlerde yanlız kalındığı her saniye sanki birinden gizli sigara içermişcesine burun ve göz pınarlarının sebesiz boşalmasıdır.
Odaya biri girdiği takdirde ikisi birden aniden kesilir.

(bkz: Depresyonda mıyım ne)

(bkz: Ağlamak bir yaşam biçimidir)
arada bir yapılması halinde iyi hissettiren, içteki duyguların dışa vurumu.
önünde bir peçete yığını oluşturmak .
insanın moral borsasının sıfıra inme halidir.gözler kan çanağı olur, burun havuç gibi kızarır.suratı tuzlu su kaplar ve yüzünüzün gerildiğini hissedersiniz.mendili burnunuza götürdüğünüzde, mendille birlikte sümüğünüzün uzanarak arkasından geldiğini görürsünüz.dibe vurduğunuz andır.
ayda en az bir kere yapılması gerekendir. hiç sebepsiz yere...
Nerde boynu bükük bir garip görsen
Hor görme kim bilir ne derdi vardır.
beyni uyuşturacak kadar ağlamaktır.
en son ne zaman ağladım diye soru sorduğumda aklıma gelmek bilmeyen zaman dilimini dün e çeken sevgili servet tazegül. bilirim anne kaybetmenin acısını demeyeceğim çok şükür ama o acı gerçeği bana hatırlattın lan. yanaklarımdan akan o sıvı ve boğazımda düğümlenen o yumruyla bana insanlığımı hatırlattın ya eksik olma.
insanın hayalleri yıkıldığında ortaya çıkan durum.
çok dolmuş ve artık dayanamacak duruma gelmiş insan eylemi.

bu şekilde ağlasın bir daha on yıl ağlamaz heralde.
Acı çekmenin dışa vurulmasıdır.
Arabanın anahtarını kaybetmek... Kadınları inşaat işçisi olarak görmek. Hehehe.