bugün

https://sendika.org/2023/...i-helal-etmiyorum-684974/

Marmaray’da intihar eden 20 yaşındaki gencin mektubu: “Yoruldum, gençliğimi çaldılar. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum”

Bugün (15 Mayıs) akşam saatlerinde Marmaray Yenikapı istasyonunda bir genç intihar ederek yaşamına son verdi.
anladığım kadarıyla kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olamadı diye intihar eden gençtir. bizler "chp seçmeni aşırı fanatik, gözü CHP'den başka bir şey görmüyor" deyince de kızıyorsunuz.

Bu gencin ölmemesi için ne yapacaktık mesela? PKK'nın açık açık destek verdiği birisine mi oy verecektik? O genç ölmesin diye askerlerimize kurşun sıkanlara mı destek verecektik? O genç yaşasın diye Selahattin Demirtaş'ı özgür mü bırakacaktık? Sizin için sorun olmayabilir ama PKK benim kırmızı çizgimdir arkadaşlar. Ne aldığım ahlak ne de vatan sevgim buna müsaade etmez.

Neymiş Cumhur ittifakı kazandı diye intihar etmiş. istediği parti iktidara gelmedi diye intihar eden insanın mental sorunları vardır. önemsizdir, geçiniz.
Ah yavrum.. keşke hayatta kalmanı sağlayacak, tutunacak bir dalın, kol kanat gerecek birileri olsaydı yanında.

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, kimsenin dikkate almayacağı üzücü olay..
Yazık olmuş gençtir. Üzüldüm lan.

Şu siyasileri fazla takmamak gerek.
Harbiden siyaset gençleri bitirdi
Hele bu sene ki seçimler rezaletti.
Seçimlerde kafalar güzeldi çünkü.
Aday olmayan muharrem ince ye oy verdi aveller.
100 bin ölüye üzülmeyenler 1 ölüme mi üzülecek?
Psikolojisi bu yaşananları kaldıramamıştır. Aklımızla alay eden dürzülere sormak istiyorum: Benim bir kardeşim var ve devlet memuru. Yaptığı işin okulunu bitirmiş ve mevzuatı çalıştığı kurumdakilerin hepsinden iyi biliyor. Yüksek lisans da yaptı bitirdiği okullar da ülkenin en iyi okulları. Bir insan 25 yıl çalışırsa emekli oluyor diyelim. 2010'dan beri aynı kurumda çalışıp bir kez bile terfi alamaz mı insan? Alamaz! Dili pütürlü ve yalamalığı, yalakalığı bilmiyorsa, parti davasına hiç girmemişse, torpili yoksa alamaz! Alır diyebilen bir Tayyipist çıksın, inandığı tüm değerler üstüne benim söylediklerimin yalan olduğunu söylesin; dinime imanıma özür dilerim tüm söylediklerime. Ülkemizin hali ne yazık ki bu. Aksini iddia edemiyoruz bile. Liyakat sıfır. Torpil, partizanlık gırla. Kul hakkıdır bunlar. Elbette ülkemiz insanı olarak devletimizden adalet bekliyoruz; ama siyasi iktidar içimizden geçiyor, devlet bankasına bile yönetici diye diplomasız milli güreşçiyi koyuyor, ötesi var mı? Gerçi kendisinin de diploması yok. Biri bana diplomamı sorsa, gider sakladığım önlisans diplomamı çıkarır gösteririm; ama koca ülkeyi yöneten herif çıkarıp gösteremiyor. Neyse! Konuyu sapıttım. Allah intihar eden kıza rahmet eylesin! Düzelmemiz için bir nesil daha mı gerekir, bilemiyorum.
çok yazık, çok üzücü haber. gençliğininin baharında ülkenin iğrenç siyasi atmosferinin kurbanı olmuş.

akp'nin doğrudan ve dolaylı baskılarıyla bunalttığı, fakirleştirdiği, ötekileştirdiği, hayat enerjisini yok ettiği gençlerimizin son durumu maalesef bu.
dağdaki çobanla benim oyum bir mi? diyen abla senin kıymetini bilemedik seni çok geç anladık bizi affet.

terör belasının korkusuna millet hala akp yi destekleyerek yanlışta ısrar ediyor. kardeşime yazık olmuş insan canından bu kadar kolay vazgeçmemeli. allah rahmet eylesin.
Bu yaşadıklarımızın kara propaganda olduğunu iddia edenleri de gördük. Çok şükür!
benim gençliğim de 90'larda çalındı bu nolacak? biz kime haram edelim?
90'larda çalınan tek şey pop müziğiydi. Tayyip'in siyasi babası Erbakan dürzüsü yüzünden ve biraz da Özal'ın "korucu sistemi" hıyarlığı olmasa çok güzel yıllardı. O vakitlerde şimdiden daha mutlu ve umutlu idik. Şimdi sadece kalan umudumuzu koruma gayretindeyiz. Mutluluğumuzsa; şarkılarda kaldı.
Kemal dedesine bel bağlayan ergen. Bu devlet üç beş ergenin iradesiyle yönetilemez.
Dünyanın derdi çilesi kahrı meşgalesi mücadelesi bitmez, ta ki yaşadıkça. Hayat ise hiçbir zaman eşit miktarda tüm imkanları herkesin önüne rahat biçimde sunmaz. Siyasilerin ümit taciri lafları gençleri aldatmasın. Her gelen kendi düzenini kurar. Her düzeninde kendince dalkavukları yiyicileri işbilirleri vardır. Ayrıca rüzgar gülü gibi her devrin adamları vardır ki içinde bulunduğu döneme bukalemun gibi uyum sağlar yolunu bulur. Mutlu azınlığın harici yine eski tas eski hamam gayrete devam. Tecrübesiz saf gençler iktidar değişince sadece bahar mevsimi yaşanacak zannediyor. Halbuki hayat dört mevsimdir yıl 365 gün bunu göremiyorlar.

Şunu unutmayın gençler hiç kimse kimseye bedava bir şey vermez. Kim gelirse gelsin. Aldanmayın. Boş vaatlere inanmayın. 12 eylül 1980 den Bugüne kadar, hatta daha öncesi, kaç iktidar gördüğümü hatırlamıyorum bile. Hep aynı teraneler sürer gider. Zor olanı tercih edin. En selametli yol odur çünkü. Siyasete çok fazla güvenmeyin. Tabiatı gereği oynaktır. Kimseden medet ummayın allahtan başka. Dosdoğru çalışın. Sabredin. Yılmadan bıkmadan usanmadan. Ümidinizi kaybetmeyin. Herşeyiniz olur allahın izniyle. Ama allah doğruların yardımcısıdır. Çalışmadan asla bir şey edinmeyin. Hayrını göremezsiniz. Siz bunalıma girip dünyadan göçünce de sanmayın ki düzen değişecek. Değişmez. Dünyanın düzeni böyle..
--spoiler--

anladığım kadarıyla kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olamadı diye intihar eden gençtir. bizler "chp seçmeni aşırı fanatik, gözü chp'den başka bir şey görmüyor" deyince de kızıyorsunuz.

önemsizdir, geçiniz.

--spoiler--

Ulan siz nasıl insanlarsınız be…allah belanızı versin sizin.
Inanç, iman , allaha teslimiyet, olaylar karşısında gücünün yetmediği bir olayda allahin dedigi olur , bu işte de bir hayir vardir diye egitemedigimiz gençlerden biridir. Üzüldüm. Iktidarlar gelir geçer, hatta insanlar da gelir geçer. Umutsuzluk aşılamak gençleri mutsuz ediyor.
teknik olarak bütün akplilerin cehenneme gitmesine vesile olmuş çocuktur.
Mektubu okudum. Kahroldum. Genel olarak gördüğüm kadarıyla Z kuşağı gençleri Y kuşağı kadar dayanıklı değil zaten bunu bir kez daha görmüş olduk. Bu çocuk bu hale gelene kadar ailesi neredeydi acaba merak etmedim değil. Allah rahmet eylesin.
Psikolojik sorunlar yaşayıp aşamayan, geleceğe umutla bakamayan bir kızımız intihar etmiş. Bunu da politize etmeye gerek yok artık.
Ateş düştüğü yeri yakar. Kızcağıza ayrı, burada yazılanlara ayrı Üzüldüm. insanlıktan nasibini almamış kimi insanlar.
allah sabır versin yakınlarına, ailesine. Bir evlat kolay yetişmiyor.
Ölen bir insanın arkasından kötü konuşmak ne çirkin bir şey. O insan neler yaşadı ne umutlar ne umutsuzluklar, ne çılmazlara girdi ne korkuları vardı. Allah rahmet etsin denir tamam. Her şeyde siyasi çekişme yapmayın.
geriye bıraktığı not çok üzücü.
yine mi? işte siyasetin zararı ama isteyen istediğine oy verebilir. özgürlükçüyse akp'ye oy verenlere hakkını helal etmemesi yanlış çünkü onların bir hakkı yok sende hiç kusura bakma. bazı chp'liler terlik olsa ona bile bile oy vermeyi düşünüyorken akp'lilerin hepsini kötülemesi çok kötü olmuş. ben de sana hakkımı helal etmiyorum ve tüm bunları chp'ye oy vermiş biri olarak söylüyorum.
--spoiler--
marmaray’da intihar eden 20 yaşındaki gencin mektubu: “yoruldum, gençliğimi çaldılar. akp’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum”
--spoiler--

diyecek bişey yok. sözün bittiği yer.
yorumları okuyorum söverek.
şükrediyorum halime, her halta siyasi bakma aptallığında olmadığım için.
nakle göre değil de akla göre hareket etmenin de bedeli var!
ödenir elbet ukba'da!
imanı kurtarmak demek ne demekti?
asıl sual budur.
herkesin kantarı belinde.
güncel Önemli Başlıklar