bugün

entry'ler (198)

tittytainment gerçeği

Martin ve Schumann "Demokrasi ve Refaha Saldırı" isimli çalışmalarında geleceğin bir 'rakam çiftine' ve bir 'kavrama' indirgendiğini belirtti : '20'ye karşı 80' ve 'tittytainment'. Buna göre, nüfusun %20'si gelecek yüzyılda dünya ekonomisini canlı tutmaya yetecektir ve geri kalan %80'i işsiz kalacaktır. işsiz kalan %80 nüfusu teskin için ise Jimmy Carter'ın danışmanlarından Brzezinski 'tittytainment' kavramını önerir; işsiz ve gergin nüfusun, düşünceden uzak tutularak eğlence ve sadece yeterli beslenme ile denetim altında tutulması.

uzun süre sözlüğe girmemek

Kaçıncı nesilde olduğumuza dair bünyede peydah olan küçük bir merak dışında, herhangi bir farklılık meydana getirmeyen durumdur.

mutsuzluk

mutluluğun yokluğunda duyumsadıklarımızı tarif etmek için üretilmiş bir kelimedir.

uludağ sözlük ün en çok sevilen erkek yazarı

en sevileni bilinmez ama, okunası mahir yazarlarından biri experimental'dir.

bazı insanların harbi mal olması

(bkz: mal beyanı)

sözlük erkeklerinin kaynağı belirsiz özgüvenleri

"insanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler" der montaigne.
(bkz: teşbihte hata olmasın)

zall ın sevgilisi olacaklara tavsiyeler

Zeki olsun, neşeli olsun, dobra ama iyimser, partici ama dengeli, çalışkan ama eğlenceli, hırslı ama pamuk kalpli, olgun ama genç, sağlıklı ama hipokondriak, entelektüel ama mal, kendine güvenli ama çekingen olsun, her ihtimale karşı yanağında mutlaka bir beni de olsun.

sizi neden bu işe almalıyız

görsel

aşık olunacak bir insan olmamak

görsel

serdar ortaç

ona küçük çatallar atın.

ben saksi degilim ki

diye bağırdı sığır adam.

kendi nick altına yazan yazar

kendi nick altına entry girme hatta belli periyotlarla girerek sol framede adını gösterme şeklinde zuhur eden bu rahatsızlık, facede kendi paylaştığı fotoğraf yada gönderiyi beğenmekle seyrine devam eder. nadirende olsa kendi iletilerine yorum yapan vakalar görülmüştür. birde yaptığı yorumu da beğenme var, ama o ulaşılması güç bir nokta.

kasımda aşk

aşk değildir o, aşk olsa ayları karıştırırdın.

babaanne

amca baba yarısıysa, babaanne babanın iki katıdır. ekle halamı da toplama. etti mi sana güzel dedem.

atatürk e saygı duymak bir vicdan meselesidir

Cumhuriyeti tek başımıza kurmadık gençler. cumhuriyet lozan'da varılan bir uluslararası uzlaşmanın sonucudur. artık biraz bilinçlenmenin zamanı gelmedi mi sizcede. "o olmasaydı biz olmazdık" ın bir tık ötesine geçsek mi ne dersiniz?

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

"hımm iyi bakalım."

öldü demenin alternatifleri

bu da bi fikir tabi. görsel

ilk defa salatalık yiyeceklere tavsiyeler

abi koku yanıltmasın yoldan geldik.
(bkz: ithal salatalık)

mba

(#11928842) iki sene önce kabına sığmaz bir mutlulukla başlayan eğitim, tez yazımının gelip çatmasıyla saç baş yoldurtan bir hale evrilince, insan acaba diyor.

insan olmasaydınız ne olurdunuz sorunsalı

yazar burda insan olduğundan emin. alternatif arıyor.