bugün

entry'ler (110)

fight club

yüce tanrım! nasıl da unutmuşum demin söylemeyi. edward norton adında başka bir adam daha oyunuyor bu filmde. o da, rol arkadaşı gibi fazla tanınan bir yüz değil fakat eminim ki ileride çok başarılı olacaktır.

yalnız oyunculuğu biraz vasat buldum ben. belki oyunculuğu bırakırsa; yazılım, antivirüs piyasasında falan daha başarılı olabilir ileride. ama kim bilir, bekleyip görelim dostlarım. edward da 3-5 sene sonra adından sıkça söz ettirecektir nasılsa.

fight club

ayrıca, filmde brad pitt adında bir çocuk oynuyor. amerikalı bir aktör sanırım, tam emin değilim ingiliz de olabilir. yeni yeni tanınmaya başlandığı için pek bilinmiyor insanlar tarafından, internette de pek bilgi bulamadım bu yüzden hakkında.

ama dikkat edin bu çocuğa siz, ileride bir 3-5 sene sonra adından sıkça söz ettirecektir muhakkak. gelecek vaadediyor.

fight club

bugün bir arkadaşımın tavsiyesi sonucu ilk defa izlediğim film. gayet güzel bir film aslında ama pek reklamı yapılmadığı için insanların haberi yok bu filmden, pek bilinmiyor yani.

yine de televizyonda falan denk gelirseniz kaçırmayın derim, tam ailecek güzel bir pazar gününde izlenecek bir film çünkü.

divxplanet com

bugün bir arkadaşımın tavsiyesi sonucu ilk defa girdiğim site. bu zamana kadar nerelerdeymiş yahu bu ? ben hep yabancı dildeki filmleri bir şey anlamadan izleyip duruyordum, türkçe altyazı olayı çok iyi oldu benim için.

herkese tavsiye ederim, üstelik altyazı indirmek falan da çok kolay. tıklıyorsun iniyor.

twitter

bugün bir arkadaşımın söylemesiyle haberdar olduğum oluşum. kısa kısa mesaj gibi şeyler yazıp, insanlara gönderiyormuşsun, ne kadar işlevsel bir şey yahu. hemen kendime bir hesap alıp kullanmaya başladım ben de. herkese tavsiye ederim. yakında çok popüler olacak çünkü bu site.

gmail

bugün ilk defa bir arkadaşımın tavsiyesiyle mail adresi aldım burdan. daha önce böyle bir site olduğunu bilmiyordum ne yazık ki. ama mail adresi almam iyi oldu; gb'larca alan veriyor bize ne güzel. kullan kullan bitmez. herkese tavsiye ederim ben de.

sirkecidentrengider

aynı yazıları hem uludağ sözlük'te, hem de itü sözlük'te yazarak kendini tatmin etmeye çalışıyor sanırım. ekşi'ye almamışlar galiba bu yazarı, alsalar oradada copy+paste'e devam edecek ama kısfmet tabii hep bu işler.

sözlük yazarlarının tavsiyeleri

eğer hayatınızla ilgili tavsiyeler için bu kıytırık sözlükten medet umuyorsanız, çoktan sikki tutmuşsunuz demektir.

servise bindiğinde çişin gelmesi

çüküne sahip olamayan erkeklerin sorunu. allah bilir erken de boşalıyordur bunlar.

ne kızını ne de dizini döven baba

şüphesiz ki babaların yüz karasıdır.

alacakaranlık vs vampir günlükleri

bu bahsedilen alacakaranlık zamanında show tv'de yayınlanan uğur yücel'in falan oynadığı alacakaranlık'sa, her türlü siker. karşılaştırmaya gerek yok bile.

başka bir alacakaranlıktan bahsediliyorsa onu bilemem.

güzel kadınların seksten anlamaması

seksten ne anladığına bağlıdır.

senden çocuğum olsun istiyorum

şu aralar sözlük hanımlarından çokça duyduğum istek. sürekli bu şekilde mesajlar falan atıyorlar bana. cidden anlamıyorum bu kadınları dostlarım. ben zeki, yakışıklı, karizmatik, entellektüel, zengin ve atletik vücuda sahip bir insanım diye, ilişkimizden doğacak olan çocuklar da böyle olacak sanıyorlar heralde.

ama ben de 'ya çocuk onlara benzerse' diye korkuyorum işte. o yüzden reddediyorum bu kadınları. yoksa spermimi sakınacak bir insan değilim ya. aşkolsun.

sözlüğün en yakışıklı zeki ve kaslı erkeği olmak

diğer bir deyişle; (bkz: nuri alcu olmak)

ps: yukarda being john malkovich'e çok pis gönderme yaptım. anlamamamışınızdır diye şeyettim.

sevişemediği için kadına orospu diyen erkek

kendisine, cebinde parası olmadığı için vermeyen orospuya da aşık olur bu erkek. ne ironik dimi canlar?

edit: işbu entrydeki 'orospu', bildiğin orospudur. orospu tabir edilen bir kız değil yani.

dünyanın en güzel kızı

henüz sikilmeyendir.

aşık olmamak için sebepler

Fuzuliye sormuşlar ;

''Sevmek mi daha güzel sevilmek mi ?''

Fuzuli'de: abi aslında en güzeli rus. sen bir şey yapmıyorsun zaten, kız kendiliğinden geliyor ya. var mı numara sende?

dota öğrenmek

nota öğrenmekten kolaydır.

koç burcu birini basket takımının başına getirmek

akıllıcadır. basket takımları için ideal.

yay burcu olan birine gergin görünüyorsun demek

saçmadır. adamın gergin olması gayet doğal sonuçta.